Diğer Yazılarımız

Yeni Nesil Bilgi Platformu – Cevap Veriyorum

Cevap Veriyorum Ne Sunuyor?

Cevap Veriyorum bilgi platformu birçok konudan ve birçok alandan merak edilen bilgileri sizinle paylaşmak için en doğru adrestir. Bu adreste konularına göre tasnif edilmiş soru cevaplarına kısa ve öz bir biçimde ulaşabilirsiniz. Cevap Veriyorum, mümkün olan en net biçimde elde etmek istediğiniz bilgileri sizlere ulaştırmaktadır. Sağlam kaynaklardan alınan doğru bilgileri sizinle paylaşırken tarafsızlık ilkesine de oldukça dikkat etmektedir.

İnternet kullanıcılarının sayısının artmasıyla birlikte, veri güvenliği, telif hakkı yasası, bilgilerin seçimi bununla ilgili olarak devlet düzenlemeleri konuları giderek daha fazla tartışılmaktadır. Bir yandan, sınırsız ifade özgürlüğü için tasarlanmış internete her türlü müdahalenin “sansür” girişimi olarak görülmesiyle birlikte, öte yandan aşırılık yanlısı propagandanın, pornografinin vb. yayılması öngörülemez bir biçimde artıyor. Bu kadar bilgi karmaşası ve müdahale arasından doğru bilgiye erişmek gerçekten mümkün mü?

Cevap Veriyorum Ne Sunuyor?

Eskiden kütüphanelerde yapılan araştırmaların hemen hemen hepsi, bugün internet ortamında gerçekleşiyor. Cevap Veriyorum’daki tüm bilgiler uzmanlar tarafından kontrol edilmektedir. Editörler, alanında uzman bilgi kaynakları ve redaktörler tarafından birkaç kez kontrol edilen makaleler size en doğru veriyi ulaştırmayı hedefleyerek hazırlanmaktadır.

Ziyaretçilerimizin en çok ilgi duyduğu sinema kategorimize özel olarak göz atabilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaştığı 21. yüzyılda birçok insanın en çok hassasiyet duyduğu konu “doğru bilgiye ulaşma” hususudur. Doğru bilgiye ulaşabilmek günümüzde özellikle internet ortamında oldukça zordur çünkü alanında uzman olmayan birçok insanın bile “bilgi” adı altında “yorum” paylaştığına denk geliriz. Sübjektif yorumlar hiçbir zaman gerçek bilginin yerini tutamaz. Doğru bilgiyi elde edebilmek için bazı formaliteleri yerine getirmek gerekmektedir. Tarafsızlık ilkesi doğru bilgiyi elde etme bağlamında en önemli faktördür. Uzmanlar deneyim yoluyla elde ettikleri kişisel bilgileri paylaşmaktan ziyade, deney ve gözlem yoluyla elde edilen bilimsel verileri paylaşmak zorundalardır. Cevap Veriyorum’da aşağıdakine benzer konularda teyit edilmiş doğru bilgiyi internet kullanıcıları rahatlıkla bulabilirler:

  • Sanat,
  • Teknoloji,
  • Aktüel,
  • Sağlık,
  • Spor,
  • Siyaset,
  • Doğa bilimleri,
  • Sosyal bilimler.

Doğru ve teyit edilmiş bilgilere internet üzerinden ulaşmak hiç bu kadar zahmetsiz olmamıştı. Kaynağından şüphe etmediğiniz bilgilere doğrudan erişiminizin olması Cevap Veriyorum Bilgi Platformu ile bir lüks olmaktan çıkıyor.

Kaynak: Cevapveriyorum.net

 

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.