Oyun Dünyası

Yeni Witcher oyunu resmi olarak duyuruldu!


Oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yazısı geldi. Yapımcının geçmiş dönemlerde yaptığı bir açıklama da, sırayla oyun yapacaklarını, yani bir adet Witcher oyunu daha sonrasında bir adet farklı bir oyun şeklinde yapacaklarını açıklamışlardı.

CD project Red’in son yaptığı açıklamada oyunun erken geliştirilme aşamasında olduğu doğrulandı. Yeni Witcher oyununda kendi oyun motorlarını kullanmayacaklarını, Unreal Engine oyun motorunu kullanacaklarını açıkladı. Aslında bu durum oldukça şaşırtıcı. Normalde büyük firmalar kendi geliştirdikleri oyun motorunu kullanmayı tercih ederler. Bunun sebebi geliştirdikleri oyunu kendi istedileri şekilde optimize ederler ve başka firmalara ekstra komisyon vermekten kaçınırlar.

Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi Epic Games ile işbirliğine girdiği açıklanmıştı. Bu iş birliği akıllara sadece Epic Games Store üzerinden mi satılacak? Diye soru işareti olmuştu. Ancak resmi Witcher hesabı üzerinden sadece Epic Games Store’a özel planlamadıklarını açıklandı. Bu kararın Cyberpunk’ın teknik olarak kötü olmasından dolayı alındığı düşünülüyor. Belki de Epic Games oyunun optimizasyonuna, konsollara ve çeşitli donanımlara uyarlanmasından sorumlu olacak. Oyuncular ise hikayeye, grafiklere yoğunlaşması için teknik tarafını Epic Games’e bırakmış olabilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.