Oyun DünyasıOyun Güncellemeleri

Euro Truck Sİmulator 2 Road to Black Sea DLC’si

Yapımcılardan Açıklamalar


Euro Truck Simulator oynayanların sayası her geçen gün artıyor. Yapılan son yenilikler de Türk oyuncuların yıllardır beklediği harita da oyuna eklendi. Road to Black Sea adı verilen ve içerisinde Türkiye’den Trakya bölümünün de olduğu eklenti binlerce kullanıcı tarafından satın alındı. 5 Aralık 2019’da çıkan ve çıkış fiyatı 48 TL olan DLC ‘nin Romanya ve Bulgaristan bölümleri de bulunmakta.

Her yıl farklı bir alana doğru harita genişletmesi yapan oyun yönetimi bu sene Türkiye’yi de oyuna ekledi. Harita içerisinde birbirinden farklı Türkiye içerisinde yer alan nesneler mevcut.

Yapımcılardan Açıklamalar

Oyun yapımcıları gelmiş geçmiş en zor haritayı yaptıklarını ve uzun süredir bu harita üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Özellikle Türkiye sınırından itibaren İstanbul’a kadar aylarca yapılan çalışmalar sonucunda haritayı çıkarabildiklerini sadece 1 kavşak için ise 1 haftalık bir süre harcadıklarını açıkladı. Harita yapımını Google Maps ve diğer materyaller sayesinde yaptıklarını açıklayan oyun yetkilileri Trakya bölümünde zorlandıklarını da ekledi.

Türk oyuncularının fazla olduğunu da söyleyen ve bunun üzerine Türkiye’nin Avrupa bölgesini oyuna ekleyen Euro Truck Simulator ekibi yeni haritasının da hazırlıklarına başladıklarını duyurdu.

Muhtemelen diğer haritalarda bu kadar uğraşmayacaklarını da belirten yetkililer yeni haritanın satışına göre açıklamalarda da bulunabileceklerini söyledi.

Euro Truck Sİmulator 2 İstanbul Hakkında

Oyun tarihinin en gelişmiş ve detaylandırılmış şehirlerinin başında gelen İstanbul haritasında ölçekleme konusunda birçok yer olmasa bile eklenen yerler neredeyse İstanbulun tamamını işaret ediyor. Metrobüs hattından Atatürk Havalimanına kadar her türlü alanı oyuna ekleyen yetkililer tabela, iş yerleri ve en önemlisi Türk Bayrağı gibi ayrıntıları da gözden kaçırmadı. Haritanın yapımında emeği geçen ve yapımcılara yön veren 2 Türk yetkilinin de olduğu biliniyor.

Türk yetkililer sayesinde detaylık kazanan İstanbul haritası çok oyunculu harita da oldukça zevkli olacağı savunuluyor. Harita içerisinde Silivri, Büyükçekmece gibi alanların olmadığı fakat Metrobüs hattının başından itibaren Atatürk Havalimanına kadar olan kısımın yapıldığı aynı zamanda TEM otoyolu, gişeler , Mall of İstanbul gibi önemli alanların da oyunda var olduğu ve çok oyunculu bir biçimde oynandığı biliniyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.