Oyun Dünyası

Apk Minecraft Nedir? 

APK dosyası, Android işletim sistemi için kullanılan uygulama paketi dosyasıdır. APK, Android Package Kit’in  baş harflerinden oluşmaktadır. Daha doğrusu APK dosyaları, bir Android cihazda yüklenebilen ve çalıştırılabilen uygulamaların paketlenmiş sürümleridir.
APK Minecraft ise;  Mojang Studios tarafından geliştirilen ve popüler bir video oyunudur. Bu oyunda bloklardan oluşan bir dünya içerisinde keşif yapabilir, kaynaklar toplayabilir, yapılar inşa edebilir ve de düşmanlarla mücadele edebilirsiniz.

APK adı verilen bu  dosyayı indirerek ve yükleyerek Minecraft’ı Android cihazınıza kurabilir ve kolayca oynayabilirsiniz.

Minecraft APK dosyaları genelde resmi olarak Minecraft’ın geliştiricisi Mojang Studios tarafından dağıtılmaz. Bundan dolayı da Minecraft APK dosyalarını güvenilir kaynaklardan indirmeniz önerilmektedir. Bunu resmi olarak Google Play Store’da Minecraft Pocket Edition olarak da bulabilirsiniz.

Apk minecraft indir

Minecraft APK dosyasını indirmek ve yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Android cihazınızda “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • “Güvenlik” veya “Güvenilirlik” seçeneğini bulun ve açın.
 • “Bilinmeyen kaynaklar” veya “Bilinmeyen uygulamalar” seçeneğini etkinleştirin. Bu sayede de APK dosyalarını cihazınıza yükleyebilirsiniz. Fakat bu seçeneği etkinleştirirken dikkatli olunmalı ve güvendiğiniz kaynaklardan APK dosyalarını indirmeye dikkat etmek zorundasınız. Çünkü APK dosyaları zaman zaman güvenlik riskleri içerebilmektedir.
 • İnternet tarayıcınızı açın ve güvenilir bir kaynak veya Minecraft’ın resmi web sitesine gidin.
 • Minecraft APK dosyasını indirin. Dosya genellikle “Download” veya “İndir” şeklinde bir bağlantı karşınıza çıkacak.
 • İndirilen APK dosyasını bulmak için “Dosya Yöneticisi” veya benzeri bir uygulamayı kullanın.
 • APK dosyasına dokunarak veya tıklayarak yüklemeyi başlatın.
 • Yüklemeyi onaylamak için talimatları izleyin ve Minecraft’ı cihazınıza yükleyiniz.

Yükleme tamamlandıktan sonra da Minecraft simgesini ana ekranınızda veya uygulama çekmecesinde bulabilir ve oyunu kolayca başlatabilirsiniz.

Az evvel bahsetmiş olduğumuz adımlar genel olarak Minecraft APK dosyasını indirmek ve yüklemek için kullanılan adımlardır. Burada şunu unutmayın ki resmi olarak Minecraft’ı Google Play Store’dan indirmek, daha güvenli bir yoldur. Tüm bunların haricinde APK dosyalarını indirirken dikkatli olmanız ve güvendiğiniz kaynaklardan indirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Minecraft Apk Ücretsiz İndir

Minecraft APK’sini ücretsiz olarak indirmek ve yüklemek için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz:

 • Android cihazınızdaki internet tarayıcısını açınız.
 • Güvenilir bir APK indirme sitesine giriş yapınız. Mesela APKMirror, APKPure veya Uptodown gibi siteleri Minecraft apk ücretsiz indirme işlemleri için tercih edebilirsiniz.
 • Sizlere öneri olarak verdiğimiz sitelerden birine girip, arama çubuğunu kullanarak “Minecraft APK” veya “Minecraft Pocket Edition APK” yazarak arama yapabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan sonuçlar arasında en güncel ve güvenilir sürümü bulun ve daha sonra da APK dosyasını indirin. Burada indirme düğmesine tıklayarak veya dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.
 • İndirdiğiniz APK dosyasını bulmak içinse “Dosya Yöneticisi” veya benzer bir uygulama kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra da APK dosyasına dokunarak veya tıklayarak yüklemeyi başlatınız. Burada cihazınızın ayarlarından “Bilinmeyen kaynaklar” veya “Bilinmeyen uygulamalar” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekebilir.
 • Yaptığınız işlemlerin ardından da yüklemeyi onaylayın ve Minecraft APK’sini cihazınıza yükleyin.
 • Yükleme tamamlandığında, Minecraft’ı cihazınızda bulunan uygulama listesinden açabilir ve de oynamaya başlayabilirsiniz.

Fakat ücretsiz olarak indirilen APK dosyalarının güvenilirliği ve güvenlikleri konusunda dikkatli olmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmamızda fayda var.

Minecraft Son Sürüm

Minecraft son sürümü hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Mojang Studios sayfasından detaylı bilgi almanız mümkündür. Minecraft son sürümü hakkında en doğru kaynağa yine hizmet sağlayıcısından ulaşabilirsiniz.

Minecraft indir ücretsiz

Minecraft, genelde ücretsiz bir şekilde indirilebilen bir oyun değildir. Fakat Minecraft oyunu, çeşitli platformlarda satılan bir ticari ürün olması sebebiyle fiyatı oyunun oynandığı platforma ve bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Fakat Minecraft’ın bazı sınırlı özelliklere sahip olan ücretsiz bir çok deneme sürümü bulunmaktadır. Bu deneme sürümleri, oyuncuların oyunu kısıtlı bir süre veya kısıtlı bir içerikle deneyimlemesine olanak tanımaktadır. Minecraft deneme sürümü; resmi Minecraft web sitesinden veya oyunun geliştiricisi olan Mojang Studios‘un web sitesinden erişilebilmektedir.

Tüm bunların haricinde ücretsiz olarak sunulan Minecraft APK dosyalarını indirirken dikkatli olmanızı bir kez daha hatırlatıyoruz.. Güvenilir olmayan kaynaklardan indirilen APK dosyaları, güvenlik riskleri taşıyabilir veya oyunun resmi sürümü olmayabilir. Güvendiğiniz kaynaklardan indirme yapmanız ve lisanslı bir Minecraft sürümünü satın almanız daha güvenli ve destekleyici bir yol olacaktır. Bu açıdan resmi kaynak üzerinden APK dosyalarını indirmeniz gerektiğinin altını çiziyoruz. Aksi hâlde farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Şimdi Minecraft apk için Mojang Studios’u ziyaret ederek; apk dosyalarına ulaşım sağlayınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.