Oyun Dünyası

En İyi Ortaçağ Oyunları

En iyi ortaçağ oyunları başlığı altında, ortaçağ oyunlarına meraklı olanların zevkle oynayabilecekleri oyunların neler olduğundan bahsettik. Orta çağın temasını en iyi şekilde yansıtan oyunlar, strateji oyunları sevenlerinde ilgisini çekiyor. Oyunlarda modern silahlar yerine ortaçağ dünyasında kullanılan ilkel silahların olması da bu oyunlara ayrı bir zevk veriyor.

En İyi Ortaçağ Oyunları Hangileri?

İlkel silahlarla birbirinden heyecanlı mücadelelere hazırsanız, en popüler ortaçağ oyunları hakkında biraz bilgiler verelim.

Chivalry 2

Yazılım firması Torn Banner Studios’un piyasaya sürdüğü oyun, hack ve slash aksiyon oyunlarından biri olarak öne çıkıyor. İki bölümlük serinin ilk bölümü 2012 yılında ortaya çıksa da ikinci bölüm daha fazla ilgi görmüştür. Yakın dövüşten, ok ve yay gibi silahlardan hoşlanıyorsanız, Chivalry 2’yi bir hayli seveceksiniz.

Oyun haritasında gezerken gizlenmiş silahları bularak, gücünüzü biraz daha artırabilirsiniz. Bu sayede oyun genelinde başarılı bir performans sergileyerek rakiplerinizi alt edebilirsiniz.

Medieval II: Total War

Stratejik oyunlardan hoşlananlar için en iyi ortaçağ oyunları arasında tavsiye edebileceğimiz harika bir oyundur. Tek oyunculu oynanabilen ve 9 ayrı dil desteği sunan oyun, gerçekçi atmosferi, harika görsel efektleri ve zengin içerikleri ile dikkat çekiyor. Oyun içerisinde Türk atlı okçuları, sipahiler, Türk göçebeler gibi tarihimizde yer alan birçok birlikte bulunuyor. Bu sayede oyun daha keyif verici oluyor.

Mordhau

Oyun yayınlandığı 2019 yılından günümüze kadar en çok oynanan ortaçağ oyunları arasında yer alıyor. Triternion firması tarafından oyun piyasasına sürülen Mordhau, PvP konseptine sahip oyunlardan biridir. Oyun içerisinde ilerlemeye başladıkça, bir sonraki aşama için sabırsızlanacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Crusader Kings III

Stratejiye dayalı ortaçağ oyunları arasında favorilerden biride Crusader Kings III olarak öne çıkıyor. Genişletilmiş harita alanlarının yanı sıra şık ancak göz yormayan görsel efektleriyle de sizin de favorileriniz arasında olabilecek oyunlar arasındadır.

Oyun birçok bölgeyi içine alıyor. Hindistan, Orta Afrika, Hindistan ve İzlanda başta olmak üzere, ortaçağ dünyasının önemli bir kesimini oyunda bulabilirsiniz. Oyun hanedanlığın yönetilmesi ve neslin güvenliğinin sağlanması gibi temalar üzerine kurgulanmıştır.

Age of Empires II: Definitive Edition

Oyun için gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunlarından biri olduğu söylenebilir. Böyle bir sıralamada bile kesinlikle ilk beşte yer alacak oyunlardan biridir. Eski bir oyun olmakla birlikte günümüz oyun teknolojisiyle yenilenmiş haliyle, strateji oyunları severlerin favorileri arasında yer alıyor. Oyunda 4 ayrı medeniyet bulunurken çevrimiçi ve tek oyuncu modları da keyfinize hitap edecek.

For Honor

Aksiyon ve macerayı bir arada sunan en iyi ortaçağ oyunları arasındadır. Ubisoft firmasının geliştirmiş olduğu oyun, dünya genelinde kısa sürede ilgi görmeyi başarmıştır. Oyunda balta, gürz, kılıç kalkan, ok ve yay gibi silahlar ağırlıklı olarak kullanılıyor. Şövalyeler, samuraylar ve Viking gibi gruplardan herhangi birini seçerek ortaçağ oyunu oynamanın zevkine varabilirsiniz.

Medieval Dynasty

Steam’de en fazla oynanan oyunlar listesinde Türkçe olarak yer alan Medieval Dynasty muhteşem simülasyonu, stratejik gelişimi ve hayatta kalma mücadelesini bir arada sunuyor. Oyunun tüm aşamaları ortaçağ dönemlerinde geçmekle ve savaş stratejisi üzerine kurgulanmakla birlikte, görev tamamlama gibi aktivitelerde söz konusu oluyor.

Mount & Blade II: Bannerlord

Lordlar savaşına hazır olun. RPG oyunları arasında muhteşem aksiyon sunan oyunlardan biri olan Mount & Blade II: Bannerlord, Türkçe olarak Steam’de yer alan oyunlar arasındadır. Aşırı yüksek sistem gereksinimine ihtiyaç duyulmaması ve Türkçe dil desteğinin olması ise oyunumuzun en önemli yanlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Kingdom Come: Deliverance

Rol yapmak, strateji geliştirmek, keşiflere katılmak ve ortaçağ dönemine ait silahlarla mücadele etmek, oyunun öne çıkan kurgularından sadece bazılarıdır. Steam üzerinden satın alabileceğiniz oyun, Şubat 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. Aksiyon ve stratejik oyunlara merakınız varsa, Kingdom Come: Deliverance ihtiyaçlara cevap verebilecek bir oyundur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.