Teknoloji Haberleri

YouTube Premium Abonelik Fiyatları Zamlanıyor! İlk Etkiler ABD’ye Oldu! Türkiye Zamları Ne Zaman Geliyor?


YouTube Premium abonelik fiyatları değişiyor, özellikle ülkemiz için önemli olan zam haberlerine bir yenisi daha eklenebilir gibi duruyor.

YouTube Premium fiyatları ülkemizde 2022 yılının Ekim ayından beri güncellenmiş durumda değil. Söz konusu güncellemenin olmaması da YouTube Premium aboneliğini hâlen ülkemizde ucuz abonelikler arasında tutmaya yardımcı oluyor.

Ancak, yeni bir zam dalgası ile karşı karşıya kalıyor olabiliriz.

YouTube Premium Yurt Dışında Zamlanmaya Başladı

İlk adım ABD tarafında atıldı. YouTube Premium abonelik fiyatları zamlanıyor, yeni fiyatlandırma her ne kadar birim ücret konusunda bakıldığında büyük bir sıçrama gerçekleştirmemiş olsa da söz konusu zamların ülkemize de yansıma şansının olması zam oranlarını ciddi seviyelere çıkartmakta.

ABD bölgesinde YouTube Premium Ücretlerine gelen zamlar hemen ardından fiyatlandırma listesinde de yansıdı. İşte yeni YouTube Premium Ücretleri;

  • Öğrenci Paketi: 6,99$ Yerine 7,99$
  • Kişisel Premium Paketi: 11,99$ Yerine 13,99$
  • Aile Paketi Premium Aboneliği: 22,99$’da sabit tutulmuş durumda.

Söz konusu zamların Aile Paketlerine yansıtılmamış olması da dikkat çekmiş durumda. Ancak, YouTube Premium Aile Paketi Zammı Ekim ayı itibari ile ABD için 17,99$ fiyatlandırmasından 22,99$ fiyatlandırmasına kadar yükseltilmişti.

Türkiye YouTube Premium Abonelikleri Tehlikede Olabilir

YouTube Premium aboneliklerine gelecek olan zamlar eninde sonunda ülkemize de uğrayacaktır. 2022 yılının Ekim ayından bu yana fiyatların sabit kalması her ne kadar zam gelmez düşüncesini ateşlemiş olsa da durum bundan farklı.

YouTube Premium ücretleri Ekim ayı itibari ile ülkemizde 16,99TL değerinden 29,99TL değerine kadar ilerlemişti. Söz konusu abonelik fiyatlandırmasından indirimli yararlanmak isteyen kullanıcılar Papara Cashback gibi sistemleri kullanarak tasarruf etmeyi başarıyordu.

YouTube Premium Hizmet Bedeli Zammı dışında ülkemizdeki hızlı döviz artışı nedeni ile de gelmesi olası zamlar da beklenenler arasında. Özellikle dijital hizmet veren Steam, Xbox, Netflix, Spotify gibi hizmetlere kura bağlı olarak gelmiş olan zamlar.

YouTube Premium kullanıcılarının da Kura bağlı olarak zamlardan etkileneceğini bizlere göstermekte.

YouTube Premium Fiyatları Ne Kadar? YouTube Premium Yıllık Plan Ne Kadar?

YouTube Premium fiyatlandırmalarına gelecek olan zamlar bazı alternatif çözümler aranmasına neden olmakta.

Bunlardan en önemlisi abonelik fiyatları henüz zamlanmamışken yıllık planlardan satın almak ve faydalanmak. Her şeyden önce, YouTube Premium Abonelik Fiyatları Ne Kadar?

  • Bireysel abonelik: 29,99TL
  • Aile aboneliği: 59,99TL
  • Öğrenci aboneliği: 19,49TL

Söz konusu fiyatlandırmalar Aylık olan fiyatlandırmalar. Her ne kadar diğer platformlarda yıllık abonelik hizmeti olsa da YouTube Premium abonelik sisteminde Yıllık abonelik fiyatlandırması sadece bireysel aboneliklerde mevcut.

YouTube Premium Yıllık Abonelik Fiyatları;

  • Bireysel yıllık abonelik: 299,99TL

Özellikle YouTube Premium Üyeliklerine Zam haberinden sonra kullanıcılar peşin ödeyerek zamlardan korunma yolunda ilerlemeye çalışıyor. YouTube Premium aboneliklerinin Yıllık olarak alınması da zamlardan bir yıl boyunca korunmanızı sağıyor.

299,99TL fiyatlandırması ile alacağınız yıllık abonelik 12Ay boyunca sabit fiyat ile sadece bir sefer ödeme ile kullanılabilir durumda oluyor. Otomatik yenilenmeyen bu paket; 24,99TL Aylık ücretlendirme ile eş değer oluyor.

Yani, yıllık abonelik fiyatlandırması size 12 ayın sonunda 60TL Kâr ettiriyor. Bunun yanı sıra, Papara Cashback sisteminden de yararlanarak ek indirim yakalamanız mümkün durumda. Ek olarak, 12Ay boyunca gelme ihtimali olan zamlardan da korunma şansınız bulunacak.

Hemen YouTube Premium Abonesi Olmak İçin Buraya Tıklayın!

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.