Bilgisayar GenelSosyal Medya

YouTube Üzerinden Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

YouTube Premium Üzerinden Video İndirilir mi?


YouTube üzerinden video indirme, birçok farklı yolla yapılabiliyor. Yani birçok farklı yöntemle YouTube’dan video indirmeniz mümkün. Eğer sizde YouTube’dan nasıl video indirebileceğinizi merak ediyorsanız, yazımıza göz atmanızda fayda var. Yazımızda YouTube’dan hangi yöntemlerle video indirebileceğinizi sizlere açıklamaya çalışacağız.

Sizin de bileceğiniz üzere YouTube fazlasıyla popüler bir platform. Seneler önce hayata geçirilen bu video platformu, günümüzde sayısızca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Ayrıca YouTube platformunda birbirinden farklı sayısızca video mevcut. Bu yüzden birçok ziyaretçi YouTube’da gördüğü bazı videoları indirmek isteyebiliyor.

Ancak YouTube üzerinden video indirme işlemi direkt yapılabilen bir işlem değil. Yani YouTube’a girdiğinizde videoları indirmek için tıklayabileceğiniz bir buton vs. bulunmuyor. Ancak bu platformdan video indirebilmeniz için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem mevcut. Bu yüzden yazımızda sizler için bu yöntemlerden bazılarından bahsetmeye çalışacağız.

YouTube Premium Üzerinden Video İndirilir mi?

YouTube üzerinden video indirme konusuna geçmeden önce YouTube Premium üyeliği olanların video indirip indiremeyeceklerini cevaplamak istiyoruz. Çünkü YouTube Premium üyeliği olanlar, YouTube Premium video indirme PC işleminin yapılıp yapılamayacağını fazlasıyla merak edebiliyorlar.

Bu kısımda ilk olarak YouTube Premium üyelerinin sadece kendi kanallarındaki videoları MP4 olarak indirebileceklerini belirtelim. Yani diğer YouTube kullanıcılarının videolarını direkt olarak indiremiyorsunuz.

Ancak YouTube Premium aboneleri, mobil YouTube uygulamasında videoları indirerek çevrimdışı olarak izleyebiliyorlar. Yani Premium üyesi olduğunuzda videoları uygulamanın kitaplığına indirerek daha sonra YouTube uygulamasından çevrimdışı olarak izleyebiliyorsunuz. YouTube Premium ile YouTube uygulamasından video indirmenin nasıl yapılacağını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Eğer sizde YouTube üzerinden video indirme işlemi yaparak videoları çevrimdışı olarak izlemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan YouTube uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından YouTube Premium üyeliği satın alarak videoları uygulama kitaplığına indirebilir ve sonrasında da çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.

Android cihazınıza Google Play Store’dan YouTube uygulamasını indirmek için: YouTube indir ücretsiz

Bilgisayarınıza Microsoft Store üzerinden YouTube uygulamasını indirmek için: YouTube indir PC

iOS cihazınıza Apple App Store’dan YouTube uygulamasını indirmek için: iOS YouTube indir

YouTube Üzerinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube üzerinden video indirme işleminin yapılıp yapılmadığını birçok kişi merak edebiliyor. Birçok kişi bu platformdan hızlıca video indirmek isteyebiliyor. Bu yüzden sizde YouTube üzerinden video indirmenin nasıl yapılacağını merak ediyor olabilirsiniz. YouTube’dan video indirmek için kullanabileceğiniz birbirinden farklı birçok yöntem mevcut.

Yani birçok farklı yöntem kullanarak YouTube’dan video indirebiliyorsunuz. Eğer bu platformdan nasıl video indireceğinizi merak ediyorsanız, yazımızın devamına göz atmanızda fayda var. YouTube’dan video indirmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler aşağıdaki şekilde oluşuyor.

YouTube Video İndirme Siteleri

YouTube üzerinden video indirme işlemi tam olarak YouTube üzerinden olmasa da farklı şekilde yapılabiliyor. YouTube’dan direkt olarak video indiremiyorsunuz ancak YouTube linki sayesinde bazı siteler aracılığıyla videoları indirebiliyorsunuz. Bu şekilde YouTube’dan video indirme programsız yapabileceğiniz birçok farklı site bulunuyor. Bu yüzden yazımızda bu sitelerin bazılarından sizlere bahsetmek istiyoruz.

SaveFrom

SaveFrom sayesinde YouTube üzerinden video indirme işleminin yapılabildiğini söyleyebiliriz. Ancak bu işlem tam olarak YouTube üzerinden gerçekleşmiyor. Çünkü bu yöntemle YouTube videosu indirmek için videonun linkini kopyalamanız gerekiyor. Daha sonra videonun linkini SaveFrom web sitesinde ki video indirme aracına yapıştırıyorsunuz. Sonrasında o videoyu MP4 ve WEBM gibi bazı farklı formatlarda ve farklı kalitelerde indirebiliyorsunuz.

Freemake

Freemake sayesinde tam olarak YouTube üzerinden video indirme işlemi yapılamıyor olsa da YouTube videoları indirilebiliyor. Çünkü bu sitede aynı şekilde SaveFrom gibi çalışıyor. Yani bir YouTube videosunu indirmek için o videonun linkini Freemake web sitesindeki indirme aracına yapıştırıyorsunuz. Sonrasında videoyu bazı farklı formatlarda ve bazı farklı kalite seçenekleriyle birlikte istediğiniz gibi indirebiliyorsunuz.

X2Download

X2Download sitesi de YouTube üzerinden video indirme işlemini farklı şekilde yapabilmenize olanak tanıyor. Yani bu sitenin de diğer siteler gibi çalıştığını söyleyebiliriz. Bu siteden bir YouTube videosunu indirmek için ilk olarak YouTube videosunun linkini kopyalıyorsunuz.

Sonra video linkini X2Download web sitesindeki indirme aracına yapıştırarak MP4 ve 3gp gibi bazı farklı formatlarda indirme yapabiliyorsunuz. Ayrıca videoları indirirken genel olarak kalitesini de seçebileceğinizi belirtelim.

YouTube Üzerinden Video İndirme Programı

YouTube üzerinden video indirme işlemi için kullanabileceğiniz bir program mevcut. Bu program aslında genel olarak birçok web sitesindeki videoyu indirmenize olanak tanıyor. Bu yüzden yazımızda sizler için son olarak bu programdan bahsetmek istiyoruz. Böylece YouTube video indir 4K gibi konuları araştırmak yerine bu program sayesinde videolarınızı hızlıca indirebilirsiniz.

IDM ile YouTube Üzerinden Video İndirme

Internet Download Manager yani IDM, YouTube üzerinden video indirme işlemi yapmanıza olanak tanıyan bir program. Bu programı aslında video downloader yani video indirici olarak tanımlayabiliriz. Çünkü bu programı bilgisayarınıza kurduğunuzda program tarayıcınıza bir eklenti yüklüyor. Daha sonra tarayıcınızda gezinirken bazı videolar izlediğinizi varsayalım.

İşte bu videoların birçoğu bu eklenti sayesinde indirilebiliyor. Çünkü videoları izlerken karşınıza bir indirme butonu çıkıyor. Bu indirme butonu sayesinde videoları istediğiniz gibi indirebiliyorsunuz. Videonun kalite seçeneklerine göre indirme seçenekleriniz değişebiliyor.

Örneğin, videoda 720p ve 1080p seçenekleri bulunuyorsa videoyu bu kalitelerden birisini seçerek indirebiliyorsunuz. Kısacası IDM, YouTube üzerinden video indirme yapabilmek için kullanabileceğiniz harika bir program.

Üstelik bu program sadece YouTube değil, genel olarak web sitelerindeki birçok videoyu da indirebilmenize olanak tanıyor. Internet Download Manager resmî web sitesine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. Daha sonra programı indirerek 30 gün deneyebilir ve isteğinize göre programın lisansını satın alabilirsiniz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.