Sosyal Medya

Telegram’ a Önemli Detaylar Kazandıracak Güncelleme Geliyor: Telegram Güncellemesi Ne İçerecek ?

İndirme Yöneticisi Özelliği Ve Dahası Telegram Güncellemesi ile Gelecek


Anlık mesajlaşma uygulamaları dünyanın her yerinde çeşitlilik gösterirken son yıllarda birkaç uygulama daha fazla öne çıktı. Özellikle WhatsApp’ ın tartışmalı kararıyla birlikte kullanıcıların yöneldiği Telegram’ ı bu listenin başına alabiliriz. Kullanıcılarına içerik sınırlaması olmadan paylaşım olanağı sunan Telegram popülerleştikçe yeni adımlar atmaktan geri durmadı. Bu anlamda düzenli aralıklarla Telegram güncellemeleri sundu.

WhatsApp ile birçok defa kıyaslanan Telegram, bütçe ve kaynak itibariyle daha küçük olmasına karşılık sunduğu avantajlarla bu açığı kapatıyor. Kullanıcıları cezbetmeye aday yeni Telegram güncellemesi birtakım yenilikleri beraberinde getirecek. Söz konusu Telegram güncellemesi indirme yöneticisi başta olmak üzere arayüz yeniliklerini de kapsayan özellikleri kullanıcıların hizmetine sunacak.

İndirme Yöneticisi Özelliği Ve Dahası Telegram Güncellemesi ile Gelecek

İndirme yöneticisi özelliği indirilen dosyaların özelliklerine ilişkin bilgileri içerecek. Kullanıcı indirme yaparken arama çubuğunda yeni bir indirme simgesi görecek. İndirme yöneticisinin diğer bir özelliği ile indirilen dosyaları duraklatma ve devam ettirme işlevine sahip olması.

Diğer önemli özellik ise tasarım alanında yapılan değişikliği kapsıyor. Bilindiği gibi Telegram Güncellemeleri sade tasarımı bozmayan ufak tefek değişiklikler içeriyor. Bunun sebebi ise Telegram, WhatsApp ve diğer uygulamaların kullanıcıyı uzun saatler boyunca ekran başında tutmak istemesi.

Telegram Güncellemesi Ne içeriyor sorusuna cevap olarak kısaca şunlar sıralanabilir:

  • Dosya paylaşma menüsü daha modern bir görüntüye kavuşacak
  • Oturum açma bölümünün tasarımında değişikliğe gidilecek (Daha şık bir tasarım bekleniyor)
  • İndirme yöneticisi ile dosya hakkındaki bilgiler görüntülenebilir hale gelecek
  • Masaüstü sürümü canlı video akışını destekleyecek. Kullanıcılar OBS gibi programları kullanarak canlı yayınlar yapabilecek

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.