Genel

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube Para Kazanma Koşulları ve Kazanç Arttırma Taktikleri

Günümüzde birçok kişi Youtube para kazanma yollarını deneyerek kendisine ek gelir sağlamak istemektedir. Yeterli seviyede abone ve izlenme sağladıktan sonra Youtube platformunun sağladığı gelirin gayet makul miktarlarda olması buna en büyük teşvik olmaktadır. Bu yüzden her geçen gün Youtube üzerindeki kanal sayısı artmaktadır.

Para kazanmak yani Youtube reklam alma işlemi günümüz Youtube politikaları gereği değişmiştir. Eskiden para kazanma modülünü açmak son derece basitken şimdi ise 1000 abone ve 4000 saat sınırı getirilmiştir. Youtube politikasının böylesine bir değişkenlik göstermesinde ise özellikle yeni kanalların ne kadar bir devamlılık göstereceğini tespit etmek amaçlanmıştır. Yeni açılan bir kanal eğer hiç durmadan içerik üretimlerine devam ederse bu koşulları sağlarsa para kazanmaya başlayabilmektedir.

Youtube Para Kazanma Koşulları ve Kazanç Arttırma Taktikleri

Youtube’dan para kazanmak isteyen kişiler öncelikle kanal ve video içeriklerini olabildiğince profesyonelce düzenlemelidirler. Örneğin basit video görselleri ve efektleri yerine izlenebilirliği yüksek günümüz görsel ve efektlerini kullanırlarsa izleyiciler de video içerisinde daha uzun süre kalır. Böylelikle de Youtube reklamlarından oldukça yüksek bir gelir sağlamak mümkün olur. İlk baştaki bu koşulları sağladıktan sonra 1 yıl içerisinde 4000 saat izlenme toplanmalı ve 1000 aboneye ulaşılmalıdır. Sonrasında ise Youtube reklam alma işlemini sizlere sağlayacaktır.

Youtube kazanç arttırma taktikleri olarak öncelikle izleyicinin dikkatini çekecek ve videoya tıklatacak bir video ön görseli ve başlık hazırlamalısınız. Genel olarak “Clickbait” yani sahte başlıklar tercih edilse de bu tarzda bir strateji ileriki dönemde kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun yerine video içerisinde olan bir olayı ilgi çekecek bir şekilde görsel ve başlığa yansıtmak en doğrusudur. Bu şekilde hem yalan bir başlık ya da görsel hazırlamamış olursunuz hem de izleyici sizin güvenilirliğinizi doğrulamış olur. Youtube para kazanma taktikleri arasında bulunan bu strateji doğru ve etkili bir şekilde uygulanırsa düzenle artan bir reklam kazancı sağlanabilir.

Sponsorlu Videolar ile youtube platformunda nasıl para kazanılır
Sponsorlu Videolar ile youtube platformunda nasıl para kazanılır

Kazanç arttırma yolunda en etkili bir diğer yöntem ise popüler konu ve içeriklere yönelmektir. Yani o an ne popüler bir içerikse onu çekmek mantıklı olmaktadır. Ancak burada ince bir çizgi bulunuyor. Aynı içeriği başkasından çalıp kesinlikle tekrar çekmemek gerekiyor. Örneğin eğlence kategorisindeki içerikler bu dönemde daha çok izleniyorsa o konuda bir kanal açıp eğlence içerikleri üretmek kazançları yükseltebilmektedir. Tek püf nokta ise çalıntı içerikler üretmemek ve özgün içeriklerle izleyicileri karşılamak gerekmektedir. Youtube para kazanma yöntemleri arasında en önemli nokta burasıdır.

Youtube’dan Kazanılan Para Nasıl Çekilir?

Youtube üzerinden kazanılan reklam gelirleri Google Adsense hesabına yatmaktadır. Bu kazançları ise banka hesabınıza aktarabilmek için Google Adsense üzerinden gelen pin kodunu ilgili doğrulama alanına girmeniz gerekmektedir. Bu pin kodu Amerika’dan geleceği için ne kadar sürede size ulaşacağı kesin bir şekilde bildirilmemektedir. Zarf içerisinde gönderildiği için yaklaşık 1-2 ay sürebilmektedir. Pin kodu işlemini gerçekleştirdikten sonra ise ilk Youtube kazancınız banka hesabınıza yatmaktadır. Daha sonraki aylarda ise otomatik olarak reklam gelirleriniz banka hesabınıza aktarılmaktadır.

Youtube Platformunda Para Kazanmak İçin Süreci Belirlemeniz Gerekir.
Youtube Platformunda Para Kazanmak İçin Süreci Belirlemeniz Gerekir.

Bütün bu işlemlerden sonra ise yapmanız gereken kanalınızı büyütmek ve reklam gelirlerinizi daha da arttırma yolunda stratejiler geliştirmektir. Youtube para kazanma tekniklerinizi geliştirerek büyük bir Youtube kanalı olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Böylelikle aylık olarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Kazanç anlamında yeterli seviyeye geldikten sonra ise kendi Youtube stüdyonuzu açarak daha profesyonel içerik üretimlerine başlayabilirsiniz. Bu sayede izleyici kitleniz sizin en kadar ciddi bir iş yaptığınızı görecektir.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.