Diğer Yazılarımız

Yüksek Tansiyonda Yoğurt Öneriliyor Mu?

Yüksek Tansiyon Hastaları İçin Yoğurt Ne Kadar Etkili?


Yoğurt tüketiminin yüksek tansiyonu ciddi oranda düşürdüğü, bilim insanları tarafından tespit edildi. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar ve incelemeler doğrultusunda yüksek tansiyonu olan kişiler yoğurt tükettikleri takdirde tansiyonu düşürdüğü görüldü. Yoğurt tansiyon hastaları tarafından ne kadar tüketilmeli ve yoğurdun tansiyon hastaları için faydaları neler? Konu ile ilgili detaylar haberimizde..

Yüksek Tansiyon Hastaları İçin Yoğurt Ne Kadar Etkili?

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar ve incelemeler sonucunda yoğurt tüketiminin Yüksek tansiyonu olan hastalar için düşürücü etkisi olduğu belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri Üniversitesi ile Avusturya’da bulunan Güney Avustralya Üniversitesi’nde görevli olarak çalışan bilim insanları, yoğurt tüketimi ile beraber yüksek tansiyon arasındaki ilişki incelendi. Yoğurt tüketimi belli rahatsızlıklar için ciddi oranda faydalı olduğu gibi belirli rahatsızlıklar içinde önerilmemektedir. Yüksek tansiyon ve yoğurt tüketimi görevli bilim insanları tarafından incelemeye alındı. Araştırmada yaş ortalamaları 62,1 üzerinde olan hastaların tansiyon seviyelerine göre veriler ortaya çıktı.

60’lı Yaşlarda Yoğurt Tüketimi

Yaş ortalamaları 62,1 olan ve %62’si yüksek tansiyonla karşı karşıya kalan 915 yetişkinin yüksek tansiyonları için yoğurt tüketimi ele alındı. Tansiyon hastalarının tansiyon seviyelerine göre belirli bir süre yoğurt tüketiminden sonra tansiyonlarını ne oranda etkilendiği incelendiği takdirde ortaya şaşırtan veriler çıktı. Yüksek tansiyon hastaları düzenli bir şekilde yoğurt tükettikleri taktirde tansiyonlarının beraberinde tutarlı oranda düştüğü belirlendi. Araştırma sonuçları International dairyjournal’de yayımlandı.

Normal Tansiyon Hastaları Yoğurt Tüketebilir Mi?

Tansiyon hastaları ve yoğurt arasındaki etkilerin ne oranda olduğuna dair incelemelerde, tansiyon hastalarının farklı tepkileri ortaya çıktı. Yüksek tansiyon hastalarının yoğurt tükettikten sonra tansiyonlarının zamanla düştüğü görüldü. Fakat normal seviyede tansiyon hastası olan kişiler için yoğurt tüketimi sonrasında tansiyonunu herhangi bir değişikliğe yol açmadığı, yapılan incelemeler ve araştırmalar doğrultusunda gözlemlendi.

Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Yoğurdun içeriğinde probiyotikler bulunur. Bulunan probiyotiklerle beraber gerek bağırsak florasını, gerekse bağışıklık sistemi ciddi oranda güçlenmektedir. Bağırsak florasını düzenleyici için oluşabilecek kolon kanseri riski de yoğurt tüketimi ile beraber düşürülmektedir. Bağışıklık güçlendirilmesi, özellikle yaz kış geçişlerinde alerjik hastalıklara karşı kişinin direncini artırır. Yoğurt sabah uyanıldığı takdirde tüketilebilir. Gece uyumadan önce de tüketilmesi mümkün. Yoğurdun tüketimi için net bir zaman dilimi bulunmaz. Fakat yoğurt her rahatsızlığa iyi gelmeyen bir besindir.Belirli rahatsızlıklar için gözle görülen muhteşem etkileri bulunur. Fakat belirli rahatsızlıklar içinde yoğurt tüketimi önerilmez. Özellikle yüksek tansiyon hastaları için yapılan incelemeler sonrasında yoğurt tüketiminin tansiyonu düşürdüğü görülmektedir. Ancak normal tansiyon hastalarında herhangi bir etkisi görülmemiştir.

Güncel haberler ve manşette ki detaylarla ilgili bilgi almak istediğiniz takdirde günün dilediğiniz saatinde haber365 ziyaret edebilirsiniz. Güncel, gündemde olan ve tarafsız haberlerin hepsi ve daha fazlası haber 365’te!

 

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.