Androidİncelemeler ve TestlerMobil AlemiTeknoloji Haberleri

4 Kameralı Katlanabilir Vivo X Fold Tanıtıldı! – Özellikleri


4 Kameralı katlanabilir Vivo X Fold sonunda tanıtıldı. Artan kamera sayılarının yanı sıra, değişen telefon modelleri de teknolojiye yön vermeye devam ediyor.

Yeni nesil telefonlar olarak da lanse edilen katlanabilir telefonlar, hem yer kaplama konusunda hem de estetik konularda farklılıklara neden olmakta. Geçtiğimiz dönemlerde çıkan Samsung Fold cihazlara rakip olması amacıyla farklı markalardan da bu sektöre giriş sağlandığını görebilmekteyiz.

Tanıtımının ardından 29 Eylül’de satışa çıkacağı açıklanan 4 Kameralı katlanabilir Vivo X Fold, özellikleri ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Katlanabilir Vivo X Fold Özellikleri Nelerdir?

Vivo X Fold Plus olarak da bilinen cihaz, işlemci gücü olarak sırtını Qualcomm Snapdragon 8 Plus modeline yaslamış durumda.

Özellikle son zamanlarda artan ve önemli bir gereklilik haline gelen yüksek ekran tazeleme hızlarını da Vivo katlanabilir telefon bizlere sunabilmekte. Ekran konusunda 8.03” boyutunda ekran tercih edilirken 120Hz değerinde, yüksek oranlı bir tazeleme hızı da tercih edilmiş durumda.

Özellikle mobil oyun sektöründe yer alan, mobil oyunlar ile içli dışlı olanlar için yüksek tazeleme hızları, oyunlardan aldıkları zevki arttırmaktan ziyade. Rakiplerinin önüne geçebilmek için ciddi farklar yaşanmasına neden olacaktır.

İş depolama ve Ram alanına gelince, cihaz 12GB Ram modelini de satış sırasında seçeneklerinde bulunduracak. Bunun yanı sıra depolama konusunda da 256GB ve 512GB oranında iki farklı depolama seçeneğine sahip olacak.

Özellikle artan kamera kaliteleri nedeni ile artık depolama alanlarının yüksek olması bir tercih değil zorunluluk haline gelmiş durumda.

Vivo X Fold 4 Kameralı Katlanabilir Telefon Kamera Özellikleri Nelerdir?

Vivo X Fold Katlanabilir 4 kameralı telefon olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle belirtilen 4 kameralı oluşu kamera konusunda olan farkının da yüksek olması gerektiğini düşündürmekte. Peki, X Fold cihazının kamera konusundaki performansı ne durumda?

  • Ana Kamera: 50Mp
  • Geniş Açı: 48Mp
  • Portre Lens: 12Mp
  • Periskop Lens: 8Mp
  • Öz Çekim Kamerası: 16Mp

Kamera konusunda oldukça kaliteli olduğu gözüken X Fold, yazılım konusunda da rakiplerinden önde olmasına yönelik beklentiler oluşturmakta. Yüksek çözünürlüklü Ana Kamerası ve yardımcı üç kamerası ile daha iyi bulanıklaştırma ve odaklama yeteneğine sahip olacaktır.

Vivo X Fold Batarya Özellikleri Nelerdir?

4 Kameralı Vivo X Fold, batarya konusunda da oldukça yeterli bir batarya tercihinde bulunmuş gibi gözüküyor.

4.730 mAh gücünde olacak olan bataryası, AMOLED olan ekran ile birleştirildiğinde uzun süre idare edebilecek bir kapasiteye çıkmakta.

Cihaz, şarj konusunda hem kablolu hem de kablosuz şarj özelliklerini desteklemekte. 80W’a kadar çıkabilen kablolu şarj olma olanağı sayesinde oldukça hızlı şarj olma imkanı tanımakta. Özellikle gelişen teknolojile birlikte zamanın oldukça değerli olduğunu göz önünde bulunduracak olursak. Oldukça yeterli bir şarj oranı sunmakta.

Kablosuz teknoloji ile şarj etmek isteyen kullanıcılar için de 50W oranında kablolu şarj yöntemine nazaran daha yavaş ancak iş görür nitelikte bir şarj olma teknolojisine ev sahipliği yapıyor.

4 Kameralı Katlanabilir Vivo X Fold Fiyatı Ne Kadar Olacak?

4 Kameralı katlanabilir Vivo X Fold tanıtıldı, özellikleri de açıkça sunuldu. Peki, cihazın Fiyatı ne durumda? Ülkemizde fiyatı ne durumda olacak?

Özellikle artan vergilendirme sistemleri ve artan dolar kurları nedeni ile ülkemizdeki teknolojik cihazların fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. Bu duruma en iyi örnek geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Apple iPhone 14 modeli olacaktır.

Vivo X Fold tarafında ise fiyatlandırma işleri şu şekilde yürümekte;

Vivo X Fold Fiyatı, henüz ülkemizde olacak olan oranı belli olmadı. Ancak, Çin üzerinden satılacak olan fiyatı öğrenebilmemiz mümkün durumda. Söz konusu fiyatlandırma üzerine eklenebilecek olan potansiyel vergilendirme oranlarını da ekleyerek ortalama fiyat tahmini yapmak mümkün durumda. İşte Çin üzerinden satış fiyatları.

  • 256GB Modeli 25 Bin 800 Türk Lirası.
  • 512GB Modeli 28Bin 478 Türk Lirası.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.