Apple & İosGiyilebilir Teknolojiİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

AirPods 3 Özellikleri ve Satış Fiyatı Açıklandı

AirPods 3 Özellikleri Nelerdir?

Apple gerçekleştirmiş olduğu Unleashed etkiliğinde çeşitli elektronik ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirdi. Bu elektronik ürünler arasında AirPods 3 kulaklığı da yer almaktadır. İşte AirPods 3 Özellikler ve Türkiye satış fiyatı!

Apple Pazartesi günü gerçekleştirdiği Unleashed etkinliğinde AirPods 3 kulaklığının özellikleri ve satış fiyatları hakkındaki bilgileri açıkladı. Uzamsal Ses ve Dolby Atmos desteğiyle karşımıza çıkan kulaklık, Music uygulaması başta olmak üzere tüm Apple ürünleriyle entegre edilebiliyor. Apple bir önceki kulaklığı AirPods Pro ile neredeyse tam olarak aynı tasarıma sahiptir.

AirPods 3 Özellikleri Nelerdir?

AirPods 3 kulaklığı suya ve tere karşı dayanıklı olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. IPX4 sertifikasına sahip olan kulaklığın pil süresi 6 saat olarak ifade edildi. Ancak şarj ful dolu iken konuşma süresi 4 saat olarak açıklandı. MagSafe şarj kutusuyla birlikte dinleme süresi 30 saate, konuşma süresi ise 20 saate kadar çıkıyor. Kulaklığı şarj kutusunda bir saat şarj ettiğinizde yaklaşık olarak 1 saatlik dinleme ya da 1 saatlik konuşma süresi kadar kullanım şansı veriyor. Kulaklık müzik ve telefon görüşmeleri sırasında kullanım kolaylığı sunabilmek amacıyla kuvvet sensörüyle piyasaya sürülüyor. Ayrıca kulaklık MagSafe şarj kutusuna entegre olup, kablosuz şekilde MagSafe ile şarj edilebilecektir. Kulaklık Lightning ve USB Type-C kabloları da desteklemektedir.

Apple üçüncü nesil kulaklığı Airpods 3, dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses Adaptif EQ desteğine sahiptir. Bu özellik sayesinde kulaklık kulağınıza nasıl oturuyorsa ona göre gerçek zamanlı olarak sesi ayarlıyor. Buna ek olarak bireyin kulağıyla uyumlu olacak şekilde ses kaybını önleyerek düşük ve orta frekans seviyesini kendi ayarlıyor. Ayrıca kulaklığın mikrofon özelliği rüzgâr sesini ya da dışarıdan gelen yabancı sesleri azaltan bir özelliğe sahiptir. Bu özellikte bireyin rüzgârlı ya da gürültülü bir ortamda sesinin karşı tarafa daha net iletilmesine yardımcı olmaktadır. Ancak kulaklığın dışarıdan gelen sesleri engellememesi de göz ardı edilmemelidir.

Kulaklığın kontrolleri sayesinde çalma, duraklama, aramaları yanıtlama, sonraki şarkıya geçme, önceki şarkıya dönme, Siri ile iletişime geçme gibi eylemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. Kulaklığın kendi ağırlığı 4,28 gram ve şarj kutusu ağırlığı 37,91 gramdır.

 AirPods 3 Fiyatı Ne Kadar?

Apple gerçekleştirdiği Unleashed etkinliğinde tanıtmış olduğu AirPods 3 kulaklığının fiyatı hakkında da bilgi verdi. Yapılan açıklamada AirPords 3, Amerika’da 179 $’dan satışa sunulacak. Türkiye’de ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren 1.999 TL’den satışa sunulacaktır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.