Genel

Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Ekran Seçimi

telefon-almak2
Son 5 yıldır hayatımızın bir parçası haline gelen ve milyarca kişinin cebinde kendine yer bulan akıllı telefonlar her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte birkaç sene de hayatımızda kendisine yer bulan akıllı telefonların nasıl seçileceği ise merak konusu. Eğer hale bir akıllı telefonunuz yok ve almayı düşünüyorsanız akıllı telefon seçerken nelere dikkat edilir buyurun birlikte inceleyelim.

Ekran Seçimi

Akıllı telefon seçerken nelere dikkat edilir sorusunun ilk cevabı ekran kalitesi. Alacağınız akıllı telefonun ekranının donanımsal kalitesi ve çözünürlük kapasitesi önemlidir. Ekranın donanımsal kapasitesinin güçlü olması kolay çizilmesini engelleyecek iken çözünürlük kapasitesi ise ekranın daha parlak ve net olmasını sağlayacak. Eğer yüksek ekran kalitesi istiyorsanız gorilla glass malzemesi ile üretilen ürünlere göz atmalısınız.

Kasa Seçimi

Akıllı telefon seçerken nelere dikkat edilir diye merak edenler için ikinci olarak ekran özelliğinden sonra kasasına da dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz akıllı telefonun ekran özelliği kadar dış kasasının sağlamlığı da önemlidir. Şuan piyasada bulunan tüm akıllı telefonlar son teknoloji kullanılarak hazırlanır iken hemen hemen hepsinin dış kasası plastik hammadde ile hazırlanmaktadır.

Su ve Toz

Su ve toz akıllı telefon seçerken dikkat etmeniz gereken önemli etkenlerden biridir. Bu konuda piyasadaki akıllı telefonlar arasında iPhone telefonların tamamen sert camlardan üretilmesini kasa problemini azaltıyor. Kasa sağlamlığı ile dikkat çekmekte olan iPhone’u bu konuda Lumia ve Sony Xperia akıllı telefonlarının kasası takip ediyor.

Bellek Seçimi

Akıllı telefon seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de tabii ki belleğidir. Her zaman yanımızda yer alacak olan akıllı telefon ile özellikle uygulama kullanımı ve kamera kullanımı yüksek olacağı için bellek kapasitesi önem arz ediyor. Bellek kapasitesinde hem veri depolama alanı için, hem de RAM için iyi bir tercih yapılması gerekiyor. Akıllı telefonunuzdan tam performans alabilmek için en az 2 GB ram olmasına ve hafızasının da en az 128 GB olmasına dikkat edin. Özellikle yüksek performansa sahip oyun oynamak istiyorsanız hafıza ve ram önemlidir.

İşlemci Seçimi

Akıllı telefon seçerken nelere dikkat edilir sorusunun en önemli yanıtı ise işlemci özelliğidir. Pek çoğumuz arka planda kalan işlemciler hakkında pek bilgi sahibi olmasak da akıllı telefonu tam performans kullanmak istiyorsanız seçtiğiniz cihazın en az Qualcomm çift çekirdek özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Telefonunuzun akıl ve yeteneklerinin başlangıç noktası işlemcinin gücü ve özelliğidir.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.