Genel

Nvidia ve Asus, E-spor için tasarlanmış bir 360Hz oyun monitörü

Nvidia’nın G-Sync teknolojisiyle 360Hz’de çalışan 24,5 inçlik 1080p oyun monitörü. Asus, bunun G-Sync özellikli dünyanın ilk 360Hz oyun monitörü olduğunu ve e-spor ve rekabetçi oyun düşünülerek tasarlandığını iddia ediyor.

144Hz ve 240Hz, oyun odaklı çoğu monitörde bulunan tipik yenileme hızlarıdır, ancak neden 360Hz monitöre ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Doğal olarak, fark bile göreceğiniz kare hızı türlerine ulaşmak için güçlü bir GPU’ya ihtiyacınız olacak ve 360Hz ekrandan gerçekten yararlanmak için Overwatch veya CS: GO gibi rekabetçi oyunlar oynamanız gerekecek.Asus ROG Swift 360Hz paneli 1080p çözünürlükte çalışır, bu da kesinlikle daha yüksek kare hızlarına yardımcı olur ve Nvidia içeride “gelişmiş G-Sync işlemci” içerir. Asus ve Nvidia, daha yüksek kare hızlarının kilidini açmak için monitörde yan yana çalıştı. Nvidia, bu yüksek kare hızlarının oyunlarda daha akıcı animasyonlarla hedef izlemeyi iyileştirdiğini, yırtılmayı ve gölgelenmeyi azalttığını ve oyuncuların düşmanları daha önce görmesine izin verdiğini iddia ediyor. Gecikme, hatta sadece milisaniye gibi herhangi bir azalma, rekabetçi oyunlarda büyük fark yaratacaktır. Bu 360Hz monitör, her 2.8ms’de bir oyun karelerini görüntüler; bu, normal bir monitörden veya TV’den altı kata kadar daha hızlı olabilir.

Nvidia bu ekranı bu hafta CES’te gösteriyor ve 144Hz veya 240Hz üzerindeki farkları tespit etmek için tam olarak test etmemiz gerekecek. Nvidia, normal bir 60Hz monitörde yüzde 37’ye kadar fiske vuruş iyileştirmeleri olduğunu iddia ediyor, bu nedenle iyileştirmeler daha da dikkat çekmeli.

Asus ROG Swift 360Hz bu yılın sonlarına kadar mevcut olmayacak ve Asus henüz kesin bir çıkış tarihi veya fiyatlandırma sunmadı.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nvidia teknolojisine yer verdiğiniz için teşekkürler. Nvidia G -sync teknolojisini içinde barındırdığı için bir çok teknolojik alanda kullanılması güzel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.