Film&Dizi

Amazon Prime Nedir, Avantajları ve Üyelik Ücretleri

Amazon Prime Nedir?

Amazon müşterilerine sunulmayan ve normal müşteriler tarafından ulaşılamayan birçok özelliğe erişebilmek için ekstra oluşturulan ve aylık belirli ödemeler ile erişebilen üyelik türü olan Amazon Prime isimli uygulama ile birçok farklı ek hizmete ulaşılması mümkün olabilmektedir. Amazon tarafından yürütülen ve ücretli bir program olan Amazon Prime, dünya genelinde 150 milyon civarında aboneye sahip olmaktadır. Ülkemizde ise 2020 yılının Eylül ayından itibaren başarılı ve sorunsuz bir şekilde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime isimli içerik platformu, Amazon firması tarafından sunulan hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Amazon tarafından sunulan bu hizmet bünyesinde birçok özel içerik, dizi ve film gibi izlenebilir dijital ürünler bulunmaktadır. Oldukça güzel ve kaliteli bir sistemi kullanıcılarına sunmakta olan Amazon Prime, satın alınmadan önce 30 günlük süre ile deneme üyeliği almak mümkün olabilmektedir.

Birçok farklı kuruluş tarafından bir takım ödülleri almış olan Amazon Prime, siz değerli kullanıcılarına oldukça kaliteli, eğlenceli, gizemli, komik veya dilediğiniz türde içerikleri sunuyor. Platform üyeleri tarafından alınan tüm geri dönüşler oldukça büyük oranda takip edilmekte ve işlemler tamamlanabilmektedir.

Amazon Prime Üyelik Ücretleri Nelerdir?

Amazon Prime isimli içerik platformunu aylık 7,90TL karşılığında kullanmanız mümkün olabilmektedir. Bu tutardaki ücretleri diler banka dilerseniz de kredi kartlarınızdan başarılı şekilde ödeyip, sistemi kullanmanız mümkün olabilmektedir. Eğer yapılan ödemelerde herhangi bir aksaklık olursa da; ilgili üyeliğiniz pasife alınacak ve üyeliğiniz yeni bir ödeme yapana kadar durdurulacaktır.

Amazon Prime Üyeliği Ne İşe Yarar?

Amazon prime üyeliği birçok farklı avantajı bulunan dijital içerik platformuna ait üyelikleri tarif etmektedir. Bu üyeliği satın alarak ve ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirerek; platform üzerinde bulunan birçok orijinal diziyi, milyonlarca kişi tarafından ilgiyle izlenmiş olan filmleri ve birçok programı başarılı şekilde izleyebilirsiniz. Ayrıca Amazon Prime üyelerine özel olarak üretilen birçok farklı eğlenceli video da sizlere güzel zaman geçirmek için yeterli olabilecek türde içerikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Amazon Tarafından Sunulmakta Olan Diğer Ek Hizmetler Nelerdir?

Amazon isimli firma tarafından Amazon Prime gibi sunulmakta olan birçok farklı içerik bulunmaktadır. Bu hizmetlere ulaşmak ve kullanmak bir takım ek ödemelere tabii olabilmektedir. Bu nedenle aşağıda anlatacağımız ürünler sizin normal müşteri hesabınızda olmayabilir, bunun için mutlaka ek ödeme yapmanız gerekmektedir. Böylece ek ödeme sonrası ilgili hizmet açılacak ve bilgileri karşınıza gelmiş olacaktır.

Prime Music

Bu ek hizmetle birlikte, Amazon kullanıcıları dünya üzerindeki tüm müzikleri ve ses dosyalarını hızlı ve başarılı bir şekilde dinleyebilmekte ve bunlara dilediği işlemleri yapabilmektedir. Bu sistem yeni olmasına rağmen aradığınız tüm müzikleri bulmanız mümkün olabilmektedir.

Prime Video

2006 senesinde Prime Video olarak ortaya çıkan ve günümüzde Amazon Instant Video olarak yeniden adlandırılan bu hizmetle birlikte, videoları indirmek ve yerel sistemlerde de kullanmanın önü açılmıştır.

Prime Reading

2016 yılının Ekim ayından itibaren hizmetler arasında yer almakta olan bu platform, E-kitap setlerine ve dosyalarına erişebilmekte ve dilediğiniz elektronik kitapları okuma fırsatı yakalayabilmektedir. Bu sistem ile birlikte sadece kitap değil; gazete, dergi gibi alternatif ürünler de takip edilebilmektedir.

Amazon Prime Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime isimli uygulamanın kullanım işlemleri sırasında birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar genel olarak müşterilere sunulan uygun fiyat ve kaliteli hizmet ile birleştiğinde görülen oldukça kaliteli içerikler, film ve diziler olarak geri dönmektedir. Diğer içerik platformlarında olduğu gibi yüksek rakamlara ulaşan fiyatlar, Amazon Prime isimli içerik platformunda mümkün değildir. Sizler bu hizmeti uygun fiyatlar ile kullanabilir ve eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.