Teknoloji Haberleri

Amazon Prime Reklamlı Abonelik Modeline Geçiyor: Reklam Dönemi Ne Zaman?

Amazon prime reklamlı abonelik modeli yılbaşından sonra kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Dileyenler ekstra ödeme yaparak reklamlardan kurtulabilecek.

Amazon; Prime video gibi ek hizmetler vererek pek çok kullanıcının kalbine taht kurmuş bir firma olarak karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde Twitch Prime Gaming League of Legends ödüllerinden vaz geçen Amazon. Şimdi de Prime video servisi için reklamlı abonelikler getirmeye hazırlandıklarını duyurdular.

Yılbaşından sonra yani 29 Ocak 2024 tarihi itibari ile paketlerini kademeli olarak ülkelere göre aktif edecek olan Amazon Prime. 2024 Yılının ilk çeyreğinde ülkemiz için de reklamlı abonelik modellerini aktif hale getirecek.

  • Amerika birleşik devletleri,
  • Kanada,
  • Almanya,
  • Avusturalya.

Gibi ülkelerde ilk adımları atacak olan Amazon Prime Video. 2024’ün ilk çeyreklerinin tamamlanması ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu ülkeler için adımlarını atmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Saat Başı 4 Dakikalık Reklamlar Sunulacak

Amazon prime reklam gösterme sistemi ile birlikte artık kullanıcılara saat başı 4 dakikaya kadar çıkabilen reklamlar gösterilecek.

Amazon Prime, söz konusu reklamları seyir zevkini bozmaması adına izleme öncesinde ve sonrasında göstermeyi düşünüyor. Yani kullanıcılar her ne kadar reklamlı abonelikleri kullanıyor olsalar da izlemeleri bölünmeden sadece başlama ve bitiş sırasında reklamlara maruz kalacaklar.

Reklamlı abonelik modelinin işleme alınacağı ülkelerde hali hazırda prime aboneliği bulunan kullanıcıların hesapları reklamlı prime video aboneliğine dönüştürülecek.

Kullanıcılar, reklam görmek istemedikleri zaman reklamsız abonelik modeline fiyat farkı ödeyerek geçebilecekler.

Amazon Prime Reklamsız Abonelik Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Amazon prime reklamlı abonelik modeli henüz ülkemizde kullanılamadığı gibi yerel fiyatlandırma da sağlanamamış durumda. Hali hazırda içerisinde Twitch prime, amazon prime ve amazon prime video aboneliklerinin sağlandığı paket fiyatı: 39TL olarak karşımıza çıkmakta.

ABD’de reklamlı abonelik kullanımının başlanması sonrasında temel amazon prime fiyatları aynı kalırken 3 Dolar fazla ödeyerek geçilebilecek olan farklı bir paket daha eklenecek.

Kullanıcılar, reklamlı kullanmak istemediklerinde mevcut aboneliklerine 3 dolar kadar fark ekleyerek reklamsız modele geçiş sağlayabilecekler.

Amazon, yerel fiyatlandırmaya önem veren bir firma olması nedeni ile ülkemizde Prime Video hizmetinin reklamsız modelinin kaç TL üzerinden değerlendirileceği henüz kesinleşebilmiş durumda değil.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.