Android

Android Cihazınız 32-Bit mi 64-Bit mi? Nasıl Öğreniriz?

Android Cihazınız 32-Bit mi 64-Bit mi? Nasıl Öğreniriz?

android-cihaziniz-32-bit-mi-64-bit-mi-nasil-ogreniriz

Android cihazlarımızı verimli kullanabilmek için tüm modellerin bütün özellikleri inceliyoruz. Herhangi bir kasma, yavaşlama sorunu yaşamamak için en iyi modeli seçmeye çalışıyoruz. Android cihazlarında da aynı Windows bilgisayarlarda olduğu gibi 32 bit ve 64 bit işlemciler vardır. Sizin işlemciniz kaç bir olduğunu merak mı ediyorsunuz?

 

Android Cihazınız 32-Bit mi 64-Bit mi? Nasıl Öğreniriz?

Android cihazınızın 32-Bit mi 64-Bit mi olduğunuzu öğrenebilmek için Google Play üzerinde bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar sayesinde cihazımızdaki işlemcinin kaç bit olduğunu, işlemci özelliklerini, Android girdi ve çıktılarını görebiliyoruz. Bu uygulamalardan en çok kullanılanı ise Antutu Benchmark.

Antutu Benchmark

antutu-benchmark

Google Play ’den programı indirip cihazımıza kuruyoruz. Daha sonrasında ise Antutu’ya girerek menünün alt tarafında yer alan info (bilgi) kısmına giriyoruz. Açılan ekranda ise Android sürümünüz ve kaç bit olduğuna dair bilgilere erişebiliyoruz. Ayrıca Android cihazınızla ilgili öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiye de bu program üzerinden erişebiliyoruz. 32-Bit mi yoksa 64-bit mi bir cihaza sahip olduğumuzu öğrenmek bu uygulama ile çok kolay bir hale geliyor.

32-Bit ve 64-Bit işlemciler arasında bazı farklar bulunmakta. Android cihazınızı satın alırken bu özelliklere göre seçim yapabilirsiniz.

32-Bit işlemci 4 GB altını desteklerken, 64-bit işlemciler 4 GB üzerini destekliyor. Artık Android cihazlar 64-bit üzerine kurulmaya başlandı. Yani çoğu uygulamanın 64-bit özelliklerine göre şekilleneceğini ve geliştirileceğini düşünürsek; cihazının destekleme özelliği için 64-bit ideal duruyor. Peki ya 32-bit işlemcili Android cihaz kullanmak hata mıdır? Bir hata olarak görmemek gerekiyor. Çünkü ekonomik şartlarınız ve bütçeleriniz doğrultusunda Android cihazları alıyorsanız 32-bit işlemciler ile de cihazlardan verim alabilirsiniz. Bilgisayarlarda 32-bit’in hala kullanıldığını düşünürsek bu seçim çok da mantıksız değil.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.