AndroidApple & İosMobil Alemi

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme ve Görme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme ve Görme


WhatsApp silinen mesajları geri getirme ve görme, WhatsApp uygulamasının sıklıkla kullanılmasıyla birlikte en çok araştırılan konulardan biri olmaktadır. Son zamanların en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp üzerinde yapılan bazı yanlış işlemler can sıkıcı ve moral bozucu olabilmektedir. Doğru bir işlem gerçekleştirildiği takdirde WhatsApp’ta istemeden silinen mesajları getirmek ve görmek mümkündür.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme ve Görme

WhatsApp silinen mesajları geri getirme ve görme için WhatsApp uygulamasında yer alan yedeklerin otomatik yüklenmesinin açık olması gerekmektedir. Her gece saat 2’de sistem tarafından otomatik olarak yedeklenerek Google Drive yüklenmekte bu sayede kaybolan birçok dosya tekrardan görülebilmektedir.

WhatsApp’ın silinen mesajlarına geri getirme işlemi yapılamadığı takdirde uygulamanın cihazdan silinerek yeniden cihaza yüklenmesi durumunda silinen mesajlar Google Drive ile otomatik olarak geri yükleniyor olacaktır.

WhatsApp Yedekleri Nasıl Geri Yüklenir?

WhatsApp yedeklerin geri yüklenebilmesi için telefon numarası ve e posta adresinin doğru girildiğinden emin olunması gerekmektedir.

  • WhatsApp uygulaması silinerek tekrar yüklenmeli ardından e posta adresi ve telefon numarası doğru şekilde girilmelidir.
  • Google Drive’dan geri yükleme yapılıp yapılmayacağına dair soru geldiğinde Geri Yükle seçeneği seçilmelidir.
  • Geri yükleme işleminin yapılmasının ardından İleri seçeneği seçilerek sohbet görüntülenmektedir. Sohbetin geri yüklenmesinin ardından WhatsApp medya dosyaları da geri yüklenecektir.

WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

WhatsApp silinen mesajları geri almak için kullanılan yöntemlerden biri de telefonun dosya konumuna haftalık olarak yüklenen yedeklerdir. Her gece saat 2’de alınan bu yazışma yedekleri haftalık olmaktadır. İstenildiği takdirde SD karta yedekler yüklenerek WhatsApp’a aktarılabilmektedir.

Verilerin /sdcard/WhatsApp/ klasörüne kaydedilmemiş olması halinde dahili depolama ya da ana depolama klasörleri görülebilmektedir.

Samsung Cihazda WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Samsung cihazda WhatsApp silinen mesajları geri getirmek için WhatsApp uygulamasına giriş yapılarak sağ köşede yer alan üç nokta işareti ile birlikte Ayarlar seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Ayarlar seçeneğinin ardından Sohbetler bölümüne girilerek Sohbet Yedeği kısmı ile gerekli işlemler yapılabilmektedir.

IOS Cihazda WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

WhatsApp silinen mesajları geri getirme ve görme işlemi IOS cihazlarda da yapılabilmektedir. Mesajları geri getirmek için sırasıyla;

  • WhatsApp,
  • Ayarlar,
  • Sohbetler,
  • Sohbet Yedeği seçenekleri seçilerek iCloud yedeklemesinin var olduğu ispatlanmalıdır.
  • En son ne zaman yedekleme yapıldığının görülmesi halinde WhatsApp silinerek App Store’dan yeniden yüklenmelidir.
  • Cep telefonu numarası doğrulama ile birlikte gerekli talimatları yerine getirilmesinin ardından sohbet geçmişi kolaylıkla yüklenebilecektir.

Iphone Cihazda WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Iphone cihazda WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi yapmak için iCloud Drive’nin açık olması ile birlikte iCloud’a ulaşmak için kullanılan Apple kimliği ile oturum açılmış olması gerekmektedir.

Yedekleme işleminin gerçekleştirilebilmesi için iCloud ve Ipone’da gerekli alanın olması gerekmektedir. Yedekleme ve geri yükleme işlemlerinden kullanılan telefon numaraların aynı numara olmalıdır. Başka bir WhatsApp hesabında yer alan sohbet geri yüklenememektedir.

WhatsApp silinen mesajları geri getirme ve görme birçok kişinin son zamanlarda sıklıkla araştırdığı konulardan biri olmaktadır. Gerekli talimatlar doğru bir şekilde yerine getirildiği takdirde silinen mesajları geri getirmek oldukça kolay olacaktır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.