AndroidKücük BilgilerMobil Alemi

Bilgisayara Android Kurma ve Çalıştırma

Bilgisayara android kurma ve çalıştırma ile ilgili yazımızda sizlere, farklı yöntemler ile bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı şekilde göstereceğiz. Yazımızı sonuna kadar takip ederseniz, aşama aşama bilgisayarlarınıza android işletim sistemini kurmayı ve akabinde nasıl çalıştırılacağını anlatacağız. Bilgisayarlarınızda işletim sistemi olarak windows son sürümünü kullanıyorsanız, android kurma işlemini ise iki yöntem ile yapabilirsiniz.

Bu iki yöntem de sizlere en son aşamada kurma işlemini kolay şekilde yapmanızı sağlayacaktır. İşlem sonunda ise bilgisayarınızı mobil cihazlarınız gibi kullanabilecek ve arzu ettiğiniz tüm işlemleri ise, pc üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Günümüzde mobil üzerinden oyun oynayan çok sayıda kişi vardır. Fakat bu oynanan oyunları bazen kişiler telefonlarının şarjlarının çabuk bitmesinden dolayı bilgisayar üzerinden de oynamak istemektedirler.

Eğer sizlere söyleyeceğimiz yöntemler ile pc’lerinize android kurma işlemini yaparsanız, bilgisayar üzerinden de istediğiniz oyunu oynayabileceksiniz. Kurma işlemini ister emülatörsüz, dilerseniz de emülatör kullanarak yapabilirsiniz. Her iki şekilde olan kurma işlemi sonrası da bilgisayarlarınıza istediğiniz oyunlar ve uygulamalar, kısa sürede ve güvenli şekilde inmiş olacaktır.

Bilgisayara android kurma yöntemleri ise şu şekilde olmaktadır.

  • Emülatörsüz Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurma
  • Emülatör Yardımı İle Bilgisayara Android Kurma

şeklinde işleminizi bilgisayar üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerin nasıl yapıldığı konusunda sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Bu yöntemlerin nasıl olduğunu ise adım adım sizlere anlatacağız.

Emülatörsüz Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurma

Etkili ve aynı zamanda en basit yöntemler arasında yer alan yöntemlerden bir tanesi, emülatör olmadan bilgisayara android işletim sistemi kurma işlemi olarak biliniyor. Bilgisayarınız bu yöntem ile windows özelliğine sahip android işletim sistemine sahip olmaktadır. Bilgisayaranızı açmak için güç düğmesine bastığınızda bu yöntem sizlere, pc’nizin direkt olarak android olarak açılmasını sağlar. Eğer isterseniz aşağıda yer alan tabloda olduğu gibi kurma işlemi sonrası bilgisayarınızı, istediğiniz şekilde de açabilirsiniz. Açmak istediğiniz bölüm ise size seçenek sunularak tabloda gösterilmektedir.

Kurma işlemi sonrası yukarıda gördüğünüz gibi bilgisayarınızı ilk başta açarken sizlere nasıl açmanızı istediğiniz hakkında sorular soracaktır. Siz de ister yüklemiş olduğunuz android ile yapmak istediğiniz işlere devam edebilir, isterseniz de indirme işlemi olsa bile önceden olduğu gibi windows’unuza devam ederek bilgisayarınızda işlem yapabilirsiniz. Sizlere anlattığımız kurma işleminin teknik olarak kurulum bölümüdür. Pc üzerinden android kurma işleminin nasıl yapılacağının aşamalarını anlatacağız. Kurma işlemi sonrası ise bilgisayaranız 7.1 android işletim sistemi olacaktır. Bu kurma işlemi için farklı işletim sistemleri vardır. Bunlardan bazıları; Remix OS, Android x86 ve Phoenix OS’dur. Biz ise indirme işlemini android 7.1 phoenix os for x86 kurulumu şekilde sizlere anlatacağız. Öncelikle exe dosyasının indirme işlemini yapıyoruz. Sonra exe dosyasına phoenix os android sitmeni indiriyoruz. Sonra indirmiş olduğunuz dosyayı açıyorsunuz. Karşınıza aşağıda gördüğünüz tablodaki gibi bir bölüm gelecektir.

İşleme daha sonra bilgisayarınızı android yapmak için seçim yaparak devam ediyoruz. Yeşil olan alanda flaş yardımı ile android sistemini kurmamızı gösteriyor. Mavi renkte olan bölüm ise direkt olarak android sistemin bilgisayarınıza indirmenizi gösteriyor. Turuncu renkte olan bölüm ise daha önce bilgisayarınıza kurduğunuz android işletim sistemini kaldırmanızı gösteriyor. Biz ise direkt olarak bilgisayarımıza android sistemini indireceğimiz için mavi renkte olan ve 1 yazısı ile gösterilen alana tıklıyoruz. Tıklama sonrası kurulum işlemi başlayacaktır. Karşımıza ise bize hangi diske kurmak istediğimizi gösteren uyarı işareti çıkıyor. Buradan isterseniz dilediğiniz seçimini yapabilir, isterseniz de next tuşuna basarak ileri gidebilirsiniz.

Kurulum işlemi aşaması devam ederken karşınıza android işletim sisteminin kaç gb hafıza olmasını isteyeceğiniz bölüm çıkacaktır. Yukarıda tabloda gördüğünüz gibi gb seçimini yapıyorsunuz. Daha sonra install tuşuna basıyor ve kurulumun başlamasını sağlıyorsunuz. Kurulumun bitimi gerçekleştikten sonra aşağıda göreceğiniz tablo gibi bir alan karşınıza çıkacaktır. Bu bölümden ister reboot now yani yeniden başlat tuşuna basabilir, isterseniz de ok (tamam) tuşu ile ilerleyebilirsiniz.

Eğer tamam yani ok tuşuna basarsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerecektir. İşleme yeniden başlat dedikten sonra yukarıda görmüş olduğunuz tablo karşımıza gelecektir. Siz de bu bölümden phoenix os sistemine tıklayabilir ve işlemi kullanabilirsiniz. Android sisteminin olduğu görüntü ise aşağıda göreceğiniz tabloda sizlerin karşısına çıkacaktır.

Siz de bu bölümden seçiminizi android işletim sistemi tuşuna basarak yapabilirsiniz. Bu işlem emülatör olmadan bilgisayarınıza android işletim sisteminin kurulum yöntemidir ve oldukça hızlı şekilde yapılabilmektedir.

Emülatör Yardımı İle Bilgisayara Android Kurma

İkinci yöntem içerisinde yer alan ve emülatör yardımı ile bilgisayarınıza android kurma işlemi de kolaydır. Birinci indirme yöntemini tercih etmek istemez ve emülatör yardımı ile bilgisayara android kurmak isterseniz, ikinci yöntemi tercih edebilirsiniz. Emülatör pc üzerinden android çalıştırmak için kullanılan programın ismidir. Bu program aynı zamanda pc üzerinden istediğiniz kadar oyun oynamanızı sağlayacaktır. Bu durumu bir örnek ile açıklamak gerekirse, bilgisayar üzerinden oyun oynamak için bir oyun tercih edelim. Bu oyunun ismi ise pubg mobile olsun. Bu oyunu iyi ve sorun yaşamadan oynamak isterseniz, sizin yapmanız gereken pubg mobile emülatörü tercih etmeniz olacaktır. Emülatörler birbirlerine benzeyen ve mantıkları aynı olan programlardır. Pubg mobil ile bilgisayar kurulumunu ve ayarlarını yapmak isterseniz, şu adımları takip etmelisiniz. İlk olarak aşağıda tabloda gördüğünüz gibi indirme işlemini yapıyorsunuz.

Sonra download tuşuna basarak indirme işlemine devam ediyorsunuz. Kurulum sonrası install sekmesine tıklayınız. Bu şekilde kurulum işlemi devam edecektir.

İndirme işlemi ise evinizde veya iş yerinizde bulunan internetinizin hızına göre değişkenlik gösterecektir. Aşağıdaki tabloda gördüğünüz gibi yükleme devam edecektir. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra karşınıza, aşağıdaki tablo gibi bir bölüm gelecektir.

Bu şekilde android sistemini emülatör kullanarak bilgisayarınıza indirmiş olacak ve pubg gibi istediğiniz oyunu da pc üzerinden oynayabileceksiniz. Sizlere iki yöntem ile bilgisayara android kurmanın nasıl olduğunu yukarıda görselleri ile beraber adım adım anlattık. Üçünü bir yöntem olarak da sanal makine ismi ile bilinen bir yöntem vardır. Bu yöntem size anlattığımız iki yönteme göre biraz zor olduğu için, sizin tercihiniz 1 veya 2 numaralı yöntemi tercih etmeniz daha iyi olmalıdır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.