Gündem HaberleriHaberler

Boeing 737 Max enkazı üzerinde SEC soruşturmasıyla karşı karşıya


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun şirketin uçakla ilgili olası sorunları doğru bir şekilde açıklayıp açıklamadığını araştırdığı bildiriliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Boeing’in 737 Max 8 jet uçağını içeren bir dizi ölümcül kaza sonrasında, şirket hakkında bir soruşturma başlattığı bildirildi.

SEC, Boeing’in çarpışmadan önce uçakta hissedarlarla ilgili sorunları düzgün bir şekilde açıklayıp açıklamadığını araştırıyor. Gizli kaynaklar Bloomberg’e verdiği demeçte, SEC ayrıca finansal tabloların doğru olmasını sağlamak için uçak üreticisinin muhasebesini araştırıyor. SEC yorum yapmaktan kaçındı.

737 Max uçağı topraklandı ve iki çarpışmada toplam 346 yolcu ve mürettebat öldüğü için yoğun inceleme altında. Mart ayında, Etiyopya Havayolları 302 uçuşu Addis Ababa’dan ayrıldıktan altı dakika sonra düştü. Ekim ayında, Lion Air uçuşu 610, Jakarta, Endonezya’dan indikten 13 dakika sonra Java Denizi’ne düştü.

Mayıs ayında, Boeing, kaza incelemelerinin merkezinde bulunan bir uçuş kontrol sistemine yönelik bir yazılım güncellemesinin Federal Havacılık İdaresi onayına hazır olduğunu söyledi. Ajans, 737 Max’in ne zaman uçağa dönmesine izin verilebileceği konusunda bir zaman çizelgesi vermedi.

Boeing, yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.