GenelGündem Haberleri

Korona virüs Salgınında Yeni Dönem! Elektrikli Bileklikler ile Takip Sistemi!


Korona virüs salgınında yeni dönem! Elektrikli bileklikler ile takip sistemi! Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte Pandemi düzeyinde seyir eden 2020 virüsü ile mücadele devam ediyor.

Alınan önlemler arasına yenileri de eklenerek gelişmeye devam eden virüs ile mücadele döneminde Elektrikli bileklikler ile karantina takibi yapılabilecek durumda. Bunun yanı sıra HES yani hayat eve sığar uygulamasına eklenecek yeni özellikler sayesinde karantina kontrolleri en iyi şekilde yürütülebilecek düzeye getirilmiş durumda.

Korona virüs salgınında atılacak olan her bir adım gelecekte virüs ile mücadele konusunda büyük yerlere sahip. Hayat eve sığar uygulaması ile birlikte kullanılması planlanan bileklikler karantina altına giren vatandaşlar için ücretsiz tahsis edilecekler arasında yer almaya şimdiden başladı.

Pandemi Döneminde Kullanılacak Elektrikli Bileklikler Ne İşe Yarayacak?

Pandemi döneminde kullanılacak elektrikli bileklikler ne işe yarayacak? Elektrikli bileklikler özellikle bir telefon le bağlı olarak kullanıldığı zaman anlık olarak veri aktarım konusunda oldukça büyük bir kolaylık sağlayacak.

Karantina altına alınan vatandaşlara takılacak olan elektrikli ve akıllı bileklikler internet bağlantısı sayesinde sürekli olarak veri aktarımı gerçekleştirecek. Merkez ile bağlantılı olacak olan bileklikler anlık ateş ölçümü ve konum takipleri yapacak. Bunun yanı sıra kan basıncını da ölçerek hastanın durumunu uzaktan takibi kolaylaştıracak.

Hayat Eve Sığar Uygulaması ile Entegre Şekilde Çalışacak!

Hayat eve sığar uygulaması ile entegre şekilde çalışacak olan bileklikler. Kişilerin HES kodları ile bağdaştırılarak kullanılabilecek. Özellikle HES uygulamasına eklenecek yeni özellikler sayesinde hastanın takibi sadece bileklikler ve gözetim altında tutulmalar ile yapılmayacak ses kaydı ve görüntülü çağrı yöntemi ile de yapılacak.

Hayat Eve Sığar Uygulamasına Eklenecek Özellikler Nelerdir?

Pandemi zamanında hayatımıza giren ve düzen oluşturmamızı sağlayan hayat eve sığar uygulaması her geçen gün aldığı güncellemeler ile yeni bir özelliğe adım atıyor.

Akıllı korona takip bileklikleri ile entegre şekilde çalışması beklenen HES uygulaması bileklik olmadan karantina altına alınan vatandaşların takibini yapmak amacı ile kullanılacak. Uygulama üzerinden anlık konum takibinin yanı sıra ses kaydı ve görüntü kaydı seçenekleri ile vatandaşın karantinada olup olmadığı kontrol edilerek doğrulanacak.

Anlık ve doğru konum takip özelliği sayesinde belirlenen alanın dışına çıkıldığı zaman genel merkeze çağrı gidecek ve söz konusu karantina sürecinde olan vatandaşa gerekli işlemler uygulanacak.

Hayat eve sığar uygulaması üzerinden temaslı kişilerin de tespiti yapılacak. Bu yeni özellik sayesinde olası bir şüphe durumunda karantinaya alınacak kişilerin de otomatik olarak bir listesi hazırlanacak. Özellikle HES kodu ile kullanılan bir toplu taşıma aracında COVİD testi pozitif çıkan birisi binmişse aynı gün ve aynı saatte araçta olan diğer kişiler de birincil temaslı olarak işaretlenecek.

14Gün boyunca başlayacak olan sayaca ayak uydurarak bu süreci oldukça kolay bir şekilde atlatma şansınız bulunuyor. Özellikle uygulanacak yasaklar zamanında denetimlerin Hayat eve sığar uygulaması üzerinden yapılması beklenenler arasında.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.