Diğer Yazılarımız

Champissage Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Champissage masajı konusu masaj yaptırmak isteyenler tarafından her zaman merak edilen bir konudur. Çünkü diğerlerine baktığımızda bu masaj oldukça farklı teknikler üzerinden gerçekleştiriliyor. Masajı yaptıran kişiler memnun kaldığını dile getirirken, yaptırmak isteyenler iste bu konu hakkında detaylı bilgi almak istiyor.

Bizlerde masaj konusunu gayet ciddiye alarak sizler için bu masajın özelliklerinden bahsedeceğiz. İnsan vücudu için gerekli sayılan bir masaj türü olarak ön plana çıkan Champissage masajı nasıl gerçekleşiyor? Faydaları nelerdir? Sizlere detaylı şekilde açıklamasını yapacağız. Şimdi buyurun hep birlikte masaj hakkında önemli bilgilere göz atalım.

Champissage Masajı Nedir?

Bu özel masaj boyun, baş ve yüz odaklı gerçekleştirilen bir tekniği bünyesinde barındırıyor. Boyun ve baştaki üst yapının tedavisini gerçekleştiren masaj tekniği Hindistan tarafından tüm dünyaya yayılmıştır. Üstelik masaj, Ayurveda tıbbi geleneği gücünden türemiştir.

Narendra Mehta vasıtasıyla 1970’li yıllarda batı ülkelerine getirilen masaj ilk olarak baş masajı şeklinde biliniyordu. Fakat daha sonra Ayurveda teknikleri ile birleşen uygulamalar, Champissage masajı oluşturdu. Batı ülkelerinin masaj stiline entegre edilmesi açısından bu durum gerçekleşti.

Teorik olarak masaj, baş ve çevresinde bulunan enerji akışını dengelemek ve rahatlığı arttırması açısından yapılıyor. Baş masajı yapıldığı zaman stresin azaltılması ve kan dolaşımının düzenlenmesi adına gerçekleşir. Masaj yapıldığında derinlemesine bir gevşeme ve sakinleştirme sunar. Özellikle kaplıcalarda bu masajın gücünden faydalanarak tedaviler uygulanır.

Champissage Masajının Yapılış Yöntemleri Nelerdir?

Masaj sandalye de dik bir vaziyette oturan kişi için uygulanabiliyor. Kişi tamamen giyinik olarak otururken, terapist başın etrafında hafifçe masaja başlıyor. Yağ veya bazı kremlere gerek duymadan da gerçekleştirilen bu masajda ilk olarak parmaklarla teknikler uygulanır. Bazı terapistler çeşitli özellikli yağlar kullanarak masajı gerçekleştire de bilirler. Bu yağlar koku ve vitamin açısından oldukça güzeldir.

Masaj Hangi Problemlere Karşı Etkili Oluyor?

Champissage masajı pek çok problemin karşısında duran nadir uygulamalardan bir tanesidir. Masajın karşı koruma sağladığı problemler ise şunlardır:

 • Sırtta bulunan nodüller.
 • Toksin birikimi.
 • Baş ağrısı.
 • Üst bedenin kas tutulmaları.
 • Yüzde oluşan ağrılar.
 • Hareketsizliğe bağlı olan eklem ağrıları.
 • Kronikleşen boyun tutulması.
 • Saç ile alakalı problemler.
 • Konsantrasyon sorunları.
 • Zihinsel olarak yorulma.
 • Streslere bağlı olan sıkıntı durumları.

Masajı yaptıran kişiler bu tarz problemlerin önüne duvar ördürmüş olacaklardır.

Masajın Yapılışı Nasıldır?

Rahatlatıcı masaj nasıl yapılır? Sorusunun cevabı Champissage olarak yanıtlanabilir. Çünkü bu masaj tam anlamıyla rahatlık adına teknikleri bünyesinde barındırıyor. Genel olarak oturma pozisyonunda ve 45 dakika süresince yapılan bu masajda, zerdali çekirdeği yağı, susam yağı, Hindistan cevizi yağı ve özel aromalı öz yağlar bedenin üst kısmına uygulanır. Masaj ayrıca yağsız şekilde kıyafet üstünden de gerçekleştirilebiliyor. Champissage masajı bu şekilde yapılıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.