Film&Dizi

Doctor Foster Dizisi

Doctor Foster Dizisi Konusu ve Oyuncuları


Doctor Foster, ilk yayın tarihine 9 Eylül 2015 başladı.  BBC One drama televizyon dizisi olan Doctor Foster Mike Bartlett tarafından yazılan beş bölümlük mini bir  dizidir. Kocasının yasak bir ilişkisi yaşadığından  şüphelenen Dr Gemma Foster’ın konu edinen Dizi,  farklı bir hikaye olan konusu çocuklarını öldüren ve de  kocasının yeni gelinini zehirleyen Medea hikâyesinden esinlenerek yazılmıştır.

Doctor Foster Dizisi Oyuncular

Suranne Jones- Gemma Foster

Bertie Carvel-Simon Foster

Clare-Hope Ashitey, Carly Williams

Cheryl Campbell- Helen Foster

Jodie Comer-Kate Parks

Doctor Foster Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Ülkemizde Çarşamba akşamları televizyon kanallarında biri olan Kanal D’den  yayınlanan ve reyting rekorları kırarak izleyicilere tam not alan Sadakatsiz dizisinin esinlendiği Doctor Foster dizisi olaylarına bakıldığında ve senaryonun hızlı bir şekilde gelişmesi   Sadakatsiz dizisi izleyicilerinde de dizi finalinin nasıl olacağı konusunu düşündürüyor. Doctor Foster dizisinin sonu nasıl bitiyor?  BBC One kanalında yayın hayatına başlayan Doctor Foster dizisi Türkiye uyarlaması  Sadakatsiz dizisinin sonu nasıl bitecek?

Mednova ve Medyapım imzalı olan Kanal D’de yayınlanan Sadakatsiz dizisinin yönetmenliğinde Neslihan Yeşilyurt bulunurken , senaristliğini Kemal Hamamcıoğlu ve Dilara Pamuk üstlenmişti.

Doctor Foster Dizisi ; aldatılan  bir kadın doktorun hikayesini elen alan dizinin Türk formatında ki başrollerinde Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen gibi isimleri izliyoruz. Sadakatsiz  dizisi  olarak karşımıza çıkan bu yapım BBC One kanalında 5’er bölümden oluşan ve iki sezondan meydana gelecek şekilde 2015’te  yayınlanan Doctor Foster dizisiydi.

Şimdi Doctor Foster dizisinin  orjinal halinde nasıl bir final Olmuş? Ona bakalım…

Doctor Foster dizisinin sonunda Doktorun  eşi intihar etmeye çalışırken  onu farkedip vazgeçirecektir. Doktor ve eşi arasında kalan oğulları tüm yaşananlardan sonra artık ailesinden bıktığını söyleyerek 15 yaşında olmasına rağmen  ayrı bir hayat sürdürme kararını aldığını annesine ve  babasına söyleyecektir.

Kate (Derin) İntihar Ediyor.

Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan Sadakatsiz dizisinin orjinali olan Doctor Foster’da Kate karakterinin kaybolması sonrasında  dizinin orjinal halinde Kate karakterinin Türk formatında Derin karakterinin nasıl öldüğü oldukça merak konusu olmuş durumda. Orjinal Doctor Foster dizisinin final bölümünde Kate ne olacakSadakatsiz dizisinin ülkemizde ki uyarlaması olan ve orijinal hali olan Doctor Foster isimli mini dizi de  Kate (Derin) karakteri intihar ederek ölerek karekterine son veriyor. Ülkemizde yayınlanan dizi orjinal senaryoya göre ilerlemeye devam ederse Kate intihar edecektir.

Sadakatsiz Dizisi

Doctor Foster dizisinin ülkemizde yayınlanan formatı olan Sadakatsiz dizisinin ilerleyen bölümlerinde, diğer benzer bir yapım olan  Gone Girl (kayıp kız) filminden de  alıntılarla ilerleyeceği düşünülüyor.

Şayet Sadakatsiz dizisinde Gone Girl filminin sonuna göre uyarlama yapılacağının tahmini yapılmaktadır.

Yani Kate karakterinin yani Türk ismiyle Derin karakterinin dizinin en sonunda ortaya çıkarak  ve doktorun eski eşini tehdit ederek elinde tutacak ve de evliliklerine devam edecek.

Sadakatsiz Dizisinin Oyuncuları Kimler

• Caner Cindoruk

• Cansu Dere

• Melis Sezen

• Burak Sergen

• Yeliz Kuvancı

• Nazlı Bulum

• Gözde Sezen Altuner

• Tarık Emir Tekin

• Meltem Baytok

Doctor Foster Dizisinin 3. Sezonu Ne Zaman Çekilecek?

Doctor Foster Dizisi Yeni Sezon Ne Zaman?

BBC kanalının bol ödüllü dizilerinden biri olan Doctor Foster üçüncü sezonu için görüşmeler yapılıyordu.

Doctor Foster dizisinin başrolünde yer alan Surrane Jones’ın yer almış olduğu dizinin ikinci sezonu uzun zaman önce  bitmişti. Doctor Foster dizisinin ikinci sezonunda da  memnun kalan  dizinin izleyicileri BBC kanalından dizinin 3.sezonunu da  yayınlaması konusunda ısrarcı. İzleyiciler en son bölümde Kate’ın ölümü ve Doctor Foster’ın oğlunun evi terketmesiyle izleyicilerin aklında soru işaretleri kalmıştı. İzleyici sürecin nasıl devam ettiğini çok merak ediyor. BBC kanalının bu konuyla ilgili yapılmış birinci ağızdan bir açıklama yok. Ancak 3. Sezonun çekilmeyeceği konusunda da bir açıklama yapılmadı. İlerleyen süreçte yeni sezonla ilgili bir açıklama bekleyen izleyiciler, dizinin çekilmesini istiyor. Başrol oyuncularının şu an başak yapılarda yer alması da sürecin erteleneceği konusunda hem fikir durumda.  Ülkemizde yayınlanan Sadakatsiz dizisinde ise, final ve sezon süreci hakkında net bir bilgi olmasa da izleyicilerin orjinal senaryoya bağlı kalınıp kalınmayacağı konusunu merak ediyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.