Oem Parca Tanıtımları

Tercih Edebileceğiniz En İyi Oyuncu Klavyeleri

Tercih Edilebilecek En İyi Oyuncu Klavyeleri 2020

Klavye alacak kullanıcılar için yazımızda en iyi oyuncu klavyeleri hakkında bir liste hazırlamak istiyoruz. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oyun ekipmanları çok önemli hale geldiler. Bu önemli ekipmanlar arasında bulunan klavye oyuncular için farklı bir konumda bulunuyor. Bildiğiniz üzere profesyonel oyuncular ve uzun süreli bilgisayar kullanıcıları genellikle mekanik klavyeleri tercih ediyorlar. İşte bu yüzden bizde yazımızda sizler için ağırlıklı olarak en iyi mekanik klavyelerden bahsedeceğiz. Oyuncu klavyesi seçiminin kişiden kişiye değişebileceğini biliyoruz. Ancak bahsedeceğimiz ürünlerin birçoğu kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih ediliyorlar. Şimdi lafı daha fazla dolandırmadan oyuncular için hazırladığımız en iyi klavye listemize birlikte göz atalım.

Tercih Edilebilecek En İyi Oyuncu Klavyeleri 2020

Yazımıza devam etmeden önce listemizin genel olarak mekanik en iyi oyuncu klavyeleri içerdiğini belirtmemizde fayda var. Ancak mekanik klavye kullanmak istemeyen kullanıcılar için birkaç tane standart klavye önerisinde de bulunacağız.

SteelSeries Apex Pro

SteelSeries en iyi klavyeler arasında Apex Pro modelini göstermemiz kesinlikle yanlış olmaz. Mekanik oyuncu klavyesi SteelSeries Apex Pro, malzeme kalitesi dâhil olmak üzere birçok detayıyla ön plana çıkıyor. Klavyenin fiyatı her ne kadar biraz yüksek gibi görünse de kalitesinin de fiyatı gibi yüksek olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra bu klavyeyi tercih edecekler için önemli bir artı bulunuyor. Bildiğiniz üzere mekanik klavyelerin tuşları switch yani anahtarlardan oluşmakta. Bu klavyede bulunan anahtar tamamen ürüne özel ve kullanıcılara 0.7 MS tepki süresi sunabiliyor. Ayrıca son olarak bu anahtarın 100 milyon tıklama ömrüne sahip olduğunu belirtmemizde fayda var.

SteelSeries Apex 7

Kırmızı, mavi ve kahverengi switch seçenekleriyle kullanıcılara sunulan bu ürün, SteelSeries en iyi oyuncu klavyeleri arasında bulunuyor. Apex Pro modelinde bulunan OmniPoint switch bu klavyede bulunmuyor. Ancak firma, bunun yerine Apex 7 modelinde kullanıcılara 3 farklı anahtar seçeneği sunuyor. Kısacası sunduğu özelliklerle ve kalitesiyle kullanıcılardan genel olarak olumlu dönüş alan Apex 7’nin listemizde yer almayı hak ettiğini düşünüyoruz.

Razer Ornata Chroma

Oyuncular tarafından tercih edilebilecek bir klavye olan Razer Ornata Chroma, tam olarak mekanik klavye sayılmaz. Ayarlanabilir tuş kilidi ile dikkat çeken ürün, klik sesi ve tuş hissiyatı ile mekanik klavyelere yakın bir performans sunuyor. Geniş bilek desteği seven kullanıcılar için klavyede oldukça geniş bir bilek desteği hazırlanmış. Bunun yanı sıra ışık efektleriyle dikkat çeken Ornata Chroma, konfor konusunda da kullanıcıları fazlasıyla memnun edebiliyor. Bu kısımda son olarak klavyenin Mechanical Membran olduğunu belirtelim. Yani klavye tam olarak mekanik olmasa da mekanik klavyelere oldukça yakın bir hissiyat sunuyor.

ASUS Cerberus Mech RGB

ASUS en iyi oyuncu klavyeleri arasında bulunan Cerberus Mech RGB, diğer klavyelerde olduğu gibi fazlasıyla yeterli RGB ışıklandırmaya sahip. Ancak bildiğiniz gibi klavyede asıl önemli olan ışıklandırma değil. Klavyenin özellikleri arasında ilk olarak %100 anti-ghosting NKRO teknolojisi dikkatimizi çekiyor. Bu özellik sayesinde klavyede aynı anda istediğiniz kadar tuşa basabiliyorsunuz. Çünkü bu özellik her bir tuş vuruşunun kaydedilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra malzeme kalitesiyle geride kalmayan klavye kullanıcılara kırmızı, siyah, mavi ve kahverengi switch seçenekleriyle sunuluyor.

Razer Blackwidow Elite

Oyuncu ekipmanlarıyla kullanıcıların dikkatlerini çeken Razer, listemizde kendine bir kez daha yer bulmayı başarıyor. Geçtiğimiz dönemde piyasaya sürülen Razer Blackwidow Elite, birçok kullanıcı tarafından tercih edilebiliyor. Ürünün Razer en iyi oyuncu klavyeleri arasında bulunduğunu söylemiz pek yanlış olmaz gibi gözüküyor. Klavyede yüksek tuş basma sesine ve ağır basım hissiyatına sahip green switch bulunuyor. Bunun yanı sıra ürün, Anti-Ghosting özelliği sayesinde aynı anda 10 tuşa birden basmayı destekleyebiliyor. Sağlam metal malzemesiyle dikkat çeken Blackwidow Elite, konfor konusunda da geri kalmıyor. Çünkü klavyede kullanıcılara daha fazla konfor sunabilmek amacıyla tasarlanmış oldukça geniş bir bilek desteği bulunuyor.

Logitech G213 Prodigy

Yazımızda bazı standart klavyelere de yer vereceğimizi belirtmiştik. Ürünün mekanik olmayan klavyeler arasında ön plana çıktığını söyleyebiliriz. İlk olarak klavyenin standart Logitech en iyi oyuncu klavyeleri arasında gösterilebileceğini belirtelim.

İlk olarak klavyede birçok oyuncu klavyesinde olduğu gibi ışıklandırmanın olduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı olan Logitech G213 Prodigy, yalnızca oyuncular için ön plana çıkmıyor. Çünkü ürün yumuşak tuş hissiyatı ve düşük tuş basma sesiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilebilir hale geliyor. Ayrıca tüm bunların yanı sıra ürünün standart klavyelere göre 4 kata kadar daha hızlı geri bildirim sunabildiğini belirtelim.

ASUS Cerberus

Mavi ve kırmızı ışıklandırmaya sahip standart klavye ASUS Cerberus, listemize girmeyi başarıyor. Mekanik klavye istemeyenler için önerebileceğimiz üründe birçok özellik mevcut. Örneğin, boşaltma deliği sayesinde ürün su temaslarına dayanıklı bir tasarım sunuyor. Ayrıca Ful SECC metal plakaya sahip klavye malzeme kalitesi bakımından oldukça yeterli görünüyor. Bunun yanı sıra klavyenin oldukça az tuş basma sesi çıkardığını belirtelim. Bu kısımda son olarak ürünün 12 makro tuşuna sahip olduğunu da belirtmemizde fayda var.

En iyi oyuncu klavyeleri listemiz genel olarak bu şekilde oluşuyor. Listemizde yer alan ürünlerin kullanıcılardan genel olarak olumlu dönüş aldıklarını belirtmemizde fayda var.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.