AndroidApple & İosMobil Alemi

En İyi Yabancı Dil Uygulamaları Nelerdir?

En İyi Yabancı Dil Uygulamaları

En iyi yabancı dil uygulamaları yabancı dil öğrenmek isteyenler için önemli bir kaynak niteliğindedir. Mobil uygulamalar günlük hayatta birçok kolaylığı beraberinde getirmekte kişisel gelişime ciddi derecede katkı sağlamaktadır. Bunlardan biri olan yabancı dil uygulamaları, yabancı dil öğrenmek isteyenler ve yabancı dillerini geliştirmek isteyenler için oldukça faydalıdır.

En İyi Yabancı Dil Uygulamaları

Her geçen gün giderek popülerleşen yabancı dil uygulamaları, bu anlamda kullanıcılarına kolay bir şekilde yabancı dil öğrenmenin kapılarını aralamaktadır. En iyi yabancı dil uygulamaları ile yabancı dil daha hızlı ve kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Yabancı dil öğrenmeye yardımcı olacak birçok uygulama olup istenilen uygulama indirilerek çalışmaya başlamak mümkündür.

Duolingo

En popüler ve en iyi yabancı dil uygulamaları arasında yer alan Duolingo uygulaması, hem Android hem de İOS cihazlarda severek kullanılmaktadır. 25 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan uygulamayı indirerek yabancı dil öğrenmek oldukça keyifli olmaktadır.

Mondly

Ati Studios firmasının geliştirmiş olduğu uygulama kullanıcılarına 33 farklı dil seçeneği ile birlikte yabancı dil öğrenme imkanı sağlamaktadır. 20 milyon kullanıcıya sahip olan Mondly uygulamasını Android ve İOS cihazlara indirmek mümkündür.

Memrise

Londra’da geliştirilen ve en çok tercih edilen yabancı dil uygulamalarından biri olan Memrise, kullanıcılarına eğlenerek yabancı dil öğrenme fırsatı sunmaktadır. Uygulama, seçilen yabancı dili oyunlaştırma yöntemiyle öğretmeyi amaçlamaktadır. Uygulamayı Android ve İOS cihazlara indirmek mümkündür.

busuu

Yabancı dilini daha çok pratik yaparak geliştirmek isteyenler için en iyi alternatiflerden biri de busuu uygulamasıdır. Uygulamayı indirerek yabancı dil telaffuzları örnekleri ile konuşma ve yazma gibi birçok aktiviteyi yapmak mümkündür. Uygulama Android ve İOS cihazlarda ücretsiz olarak indirilip kullanılabilmektedir.

Balbel

Yabancı dili ilgi duyulan alana göre öğreten uygulama, 14 farklı dil öğrenme seçeneğini kullanıcılarına sunmaktadır. Yabancı dili hızlı bir şekilde öğretmeyi hedefleyen Balbel uygulaması ile 15 dakikalık dersler ile kolay bir şekilde yabancı dil öğrenmek mümkündür.

Quizlet

Hem Android hem de İOS cihazlarda kullanım imkanı sunan uygulama görsel ve seslerin kullanımıyla yabancı dil öğrenmeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarına çalışma seti oluşturma imkanı da sunan Quizlet uygulaması, en iyi yabancı dil uygulamaları arasında yer almaktadır.

Google Translate

Google tarafından geliştirilen Google Translate uygulaması, dil çevrisi yapmak isteyenler ve yabancı dilini geliştirmek isteyenler için birçok dil seçeneğini kullanıcılarına sunmaktadır. Uygulamanın en büyük özelliklerinden biri, çekilen fotoğraf üzerindeki kelimelerin çevrilebilir olmasıdır. Diğer yandan uygulama aracılığı ile kelime telaffuzlarını da dinlemek mümkündür.

Phrasebook

En iyi yabancı dil uygulamaları arasında yer alan Phrasebook uygulaması, yabancı dil öğrenmeye yeni başlayan kişiler için sık kullanılan ifadelerin yer aldığı uygulamayı kullanıcılarına sunmaktadır. Uygulama sayesinde özellikle yurt dışı seyahatlerinde temel sayılabilecek kelime ve cümleler büyük kolaylık sağlayacaktır.

Rosetta Course

En çok kullanılan ve tercih edilen yabancı dil uygulamalarından biri olan Rosetta Course, kullanıcılarına geniş seçenekler sunarak yabancı dil öğretmeyi hedeflemektedir. Özellikle çocuklar için tasarlanan uygulamalar onların eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Uygulama üzerinden birçok pratik yapmak da mümkün olmaktadır.

Voscreen

En iyi yabancı dil uygulamaları arasında yer alan Voscreen uygulaması, kullanıcılarına birçok uygulamadan farklı şekilde yabancı dil öğretmeyi amaçlamaktadır. Voscreen uygulaması yabancı dili, müzik videoları, belgeseller ve çizgi film gibi içerikleri kısa videolar şeklinde sunarak öğretmektedir. Birçok uygulamadan farklı olmasının yanında oldukça eğlenceli olan bu uygulamayı Android ve İOS cihazlardan indirerek kolay bir şekilde kullanmak mümkün olmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.