Sosyal Medya

Facebook Lite Uygulamasına Karanlık Mod Desteği Geldi

Karanlık mod Facebook Lite'a geliyor:


Lite uygulaması Facebook tarafından geliştirilen ve kullanıcılara veri tasarrufu sağlamak için karanlık mod desteği kazanmıştır. Karanlık mod şu anda sınırlı sayıda kullanıcı için kullanılabilir.

Akıllı telefonlardaki en popüler trendlerden biri karanlık moddur. Uygulamalar ve hatta işletim sistemi, herhangi bir renk yerine tamamen karanlık temalı renklere dönüşüyor, bu renklerin en baskın olanı elbette siyahtır.

Android, iOS ve birçok uygulamanın karanlık modu olmasına rağmen, karanlık modda en zıt renk temasına sahip olan Facebook bu özelliği henüz uygulamasına getirmedi. Şirket, elbette, daha önce, kullanıcılarının hevesle beklediği bu özellik üzerinde çalıştığını göstermiştir.

Karanlık mod Facebook Lite’a geliyor:

Geçen Kasım ayında Facebook, ana uygulamasında karanlık mod desteği hakkında bir iki şey paylaştı. Bununla birlikte, bu duyurudan bu yana uzun bir süre geçmiş olsa da, henüz karanlık mod yok. En azından Facebook’un ana uygulaması için durum böyle.
Çünkü Facebook, düşük veri kullanımı için ayrı ayrı geliştirilen Facebook Lite uygulamasına karanlık mod desteği getirmeye başladı. Birçok Facebook Lite kullanıcısı, uygulamalarında karanlık modu görmekten çok mutlu oldu ve sevinçlerini diğer kullanıcılarla paylaştı.

Facebook’un karanlık mod seçeneği birçok kullanıcı tarafından fark edildiğinde, bazı Facebook çalışanları da bu desteğin Lite uygulamasında mevcut olduğunu doğruladı. Facebook Lite’ta karanlık modu açmak için tek yapmanız gereken uygulamadaki seçenekler menüsünü açan üç satır simgesine basmak ve “Karanlık mod” seçeneğini açmaktır.

Uygulamanızda koyu moda belirtileri görmüyorsanız endişelenmeyin. Facebook Lite’a gelecek olan karanlık mod önümüzdeki günlerde diğer kullanıcılara dağıtılacak. Öte yandan, Facebook ana uygulamasının ne zaman karanlık olacağı hala gayri resmi.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.