Teknoloji Haberleri

Google Bard Android Mesajlar Uygulamasına Ekleniyor

Google Bard Android mesajlar için geliyor. Google tarafından geliştirilen ve kullanımı tamamen ücretsiz olan yapay zeka Bard mesaj yazmaya yardımcı olacak.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy S24 ailesinin sahip olacağı yapay zeka özellikleri arasında akıllı klavye özelliği dikkat çekmiştir. Google Bard’ın söz konusu özellikten sonra mesajlar uygulamasına eklenecek olması da kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Galaxy AI’ın klavyede verdiği hizmetten farklı olarak çalışacak olan Bard, mesajlar uygulaması üzerinden yapay zekaya erişim imkanı tanıyacak.

Bard Android Mesajlar Uygulaması Üzerinden Sizinle Konuşabilecek

Google Bard Android mesajlar uygulamasına eklendikten sonra internet üzerinden konuşulabilen bir asistan olarak hizmet verecek. İnternette arama yapma ve güncel bilgilere anlık olarak erişebilme özelliğini ücretsiz sunan yapay zeka.

Gireceğiniz Promtlara göre;

  • Mesaj oluşturma,
  • Bilgi getirme,
  • Kısa ve Uzun metinler hazırlama,
  • Görsel bulma,
  • Şiir yazma,
  • Tarif hazırlama,
  • Bilmece çözebilme,
  • Hatta gönderilen resimleri analiz ederek resimde olan şeyler hakkında arama yapabilme, bilgi verebilme.

Gibi özellikleri kullanıcılara sunabilecek. Bard, bilindiği üzere yapay zeka dil modeli olarak kullanıcılara sunulmakta. Bu nedenle, güncel bilgiye erişebilen Bard ile yapacaklarınızın sınırı tam olarak hayallerinizin bittiği noktada.

Henüz geliştirilme aşamasında olan yapay zeka mesajlar uygulamasında grup oluşturmanıza ve arkadaş eklemenize de olanak tanıyacak. Ayrıca, belirtmekte fayda var özelliğin geliş tarihi için henüz açıklama yapılmış durumda değil.

Android Mesajları Kullanan Herkesin Yapay Zeka Chat Botu Olacak

Snapchat yapay zekasına benzer şekilde mesajlaşabileceğiniz Google Bard. Android mesajlar uygulamasını telefonuna yüklemiş olan herkese sunulacak.

İsteklerinize göre hareket edebilecek olan yapay zeka isteğinize göre sizinle bir arkadaş gibi sohbet bile edebilecek. Chat GPT’nin ücretli sürümünün sunduğu internete bağlı olma özelliği ile de size güncel bilgileri anında sunabilecek.

Google Bard, mesajlar uygulamasında yer almasına rağmen SMS hakkınızdan kullanmayacak. RCS özelliği üzerinden haberleşme sağlayacak olan yazılım. Mobil veri veya Wi-Fi bağlantısı olduğu durumlarda çalışabilecek.

Mesajların gizliliği konusunda ise yapılan açıklamalara göre Google Bard diğer mesajlara erişemeyecek ve uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olacak.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.