Bilgisayar Genel

Google Translate İle Sesli Çeviri Nasıl Yapılır ?

google-translate
Son zamanlarda hızla gelişen teknoloji sayesinde, pek çok kolaylık hayatımıza girdi. İletişim ise bu güne kadar hiç olmadığı şekilde kolay. Artık istediğimiz her an arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle iletişim kurup sesli ve görüntülü sohbetler yapabilme imkanına sahibiz. Hatta dış devletlerden ve farklı kıtalardan bile arkadaşlarımızla iletişim kurmak çok kolay. Yeni arkadaşlar edinmek ve internet üzerinden onlarla sohbet edebilmek de mümkün. Ancak yabancı dili olmayan kişiler, bu imkanlardan mağdur kaldığı için, bir çözüm yoluna gidildi ve ihtiyacı karşılayabilmek adına, google tarafından Google Translate uygulaması hayata geçirildi.

Google translate ile yabancı dil çevirisi ile birlikte, sesli çeviri yapılabilmesi de kullanıcıları oldukça memnun etmiştir. Ayrıca birden fazla dili desteklemesi de büyük avantajdır. Google translate ile sesli çeviri nasıl yapılır, bir cümleyi ya da kelimeyi farklı dillere nasıl çevirebiliriz, bunu anlatmak istedik.

İlk yapmamız gereken uygulamayı indirmek olmalıdır. Ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu uygulamayı indirdikten hemen sonra kullanmaya başlayabiliriz. Öncelikle sesli çeviri yapmak istediğimiz dili seçelim. Bu işlemi ekranın üzerinde bulunan bölümden hedef dili ve kaynak dili olarak belirleyebiliriz. Bu işlemi yaptıktan sonra alt tarafta bulunan mikrofona tıklayarak devam edin. Karşımıza ses algılama ekranı çıkacaktır. Artık mikrofona doğru söylediğimiz kelime ya da cümleleri ekranda görebiliriz. Alt tarafta bulunan çevirisini görebilir ve istersek sesli olarak dinleyebiliriz.

Google translate sesli çeviri yapmak, aslında bu kadar kolay olmasına rağmen, sık yapılan ve problem yaşanan dikkat etmemiz gereken en önemli unsur, hedef dili ve kaynak dili seçimlerinde yaşanmaktadır. Bu seçimleri yaparken doğru seçenekleri belirlediğimizden emin olursak bir sıkıntı yaşamadan Google translate sesli çeviri yapma şansımız olacaktır. Bu sayede hem yabancı dilde yazılmış yazıları tercüme edebilir, hem de yabancı dil konuşan arkadaşlarımızla rahatlıkla anlaşabiliriz. Bu uygulamayı kullanan pek çok kişi uygulamadan çok memnundur ve zamanla uygulamayı kullanan kişilerin yabancı dillere karşı yatkınlığı olmaya başlamıştır. Buda göstermektedir ki yabancı dilimizi geliştirmek için de kullanabileceğimiz uygulama, hangi açıdan bakılırsa bakılsın, gayet gerekli ve ihtiyaca yönelik hazırlanmış ve kullanılan bir uygulamadır.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.