Teknoloji Haberleri

Googledan Youtube Keşfet Hamlesi! Kısa Videolar Artık Keşfette

Youtube Küçük Kanallarla Arayı İyi Tutuyor

Google kendini her geçen zamanda geliştirmeye devam ediyor. Youtube platformunu satın aldıktan sonra kendi bünyesinde büyük gelişmelere adım attı. Akıllı telefonlarda aktif olarak kullanılan keşfet sekmesi için de büyük yenilikler gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Youtube’a “Kısa Videolar” adında Story tarzında video yükleme özelliği gelmişti. Söz konusu özellik videolardan önce duyurular yapabilmek veya gelişmeleri doğrudan abonelere aktarabilmek içindi.

Google bu özelliği nasıl daha efektif kullanabiliriz şeklinde düşünmüş olmalı ki Telefonlardaki “Keşfet” alanına bu kısa videolardan önerecek.

Youtube Küçük Kanallarla Arayı İyi Tutuyor

Youtube, kısa videolar özelliğini belirli bir takipçi sonrasında tüm kullanıcılara açmakta. Söz konusu alana yüklenen içerikler kontrol edilmekte ve daha sonra kullanıcılara sunulmakta.

Kontrol edilme işlemleri yapay zekâ tarafından yönetilmekte. Söz konusu kontrol edilmeden sonra bazı videolar Google keşfet sekmesine de düşürülmekte.

Bu adım ile birlikte hem küçük kanalların öne çıkartılması hem de kullanıcıların yeni gelişmelerden daha erken haberdar olması bekleniyor.

Google Keşfet Sekmesinde Youtube Videolarını Test Ediyor

Google keşfet sekmesinde Youtube videoları önermeye başlıyor ancak bu özellik şuan için test aşamasında. Ülkemizin de içinde bulunduğu test aşamasında kademeleri ilerleme sağlanacak.

Güncellemeye göre söz konusu Google keşfeti bu şekilde gözükecek. Bir alanda “Short Videos” isimli sekme bulunacak ve videolar art arda sıralanacak. Bu sıralanma kısmında bulunan “Short Videos” yazısına tıklayarak bütün kısa videolara erişmek de mümkün olacak.

Youtube Kısa Videolar İzleniyor Mu?

Bu özellik duyurulduğundan beri “Youtube kısa videoları izleniyor mu?” sorusu en çok sorulanlar arasında yer alıyor. Söz konusu özellik sonrasında kullanıcılar pratikliği tatmış olmalı ki bu özellikten bir hayli memnunlar.

Henüz yeni olan ve tam olarak dünya geneline açılmamış özellik günlük ortalama olarak4Milyar izlenme getirmekte. Söz konusu izlenmeler normal video izlenmelerinden ayrı şekilde sayılmakta ve istatistikleri tutulmakta.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.