Oyun Dünyası

Halo Infinite: Microsoft’un bir sonraki Xbox bilim kurgu destanı hakkında bilmeniz gereken her şey

Master şefi


Usta Şef başka bir büyük savaş için dava açıyor.

Bir sonraki Halo oyunu yolda, bu yüzden büyük patlamalar, yabancı gezegenler ve muazzam erkek koroların söylediği çarpıcı müzikleri keşfetmeye hazırlanın.

Microsoft, yeni oyunu Halo Infinite’i, şirketin dünyanın en büyük oyun şovu olan Los Angeles’taki E3 2018’deki yıllık basın toplantısında düzenledi. Oyun hakkında çok fazla şey öğrenemedik, çünkü galaksiyi yirmi yıldır koruyan insan süper askeri Usta Şef’in destanını sürdürmesi dışında.

Halo, 65 milyonun üzerinde kopya satıp 3 milyar doların üzerinde satış yapan, şimdiye kadar yapılmış en başarılı oyun franchiselarından biri. Başlangıçta, Steve Jobs ve Apple ile olan ilişkisi olan Bungie tarafından geliştirilmiştir. Ancak şimdi seri Microsoft’un 343 Endüstrisi tarafından yönetiliyor ve en son taksitleri ufukta.

Şirket ne zaman geleceğini veya pek çok ayrıntı önerdiğini söylemedi. Ama işte şimdiye dek bildiklerimiz.

Master şefi

Bak, Halo, yüzlerini hiç görmediğimiz yeşil bir savaş takımındaki bu adam hakkında olduğu gibi uzaylıları vurmakla da ilgili. Adı Master Chief ya da John-117 olarak adlandırılır ve dizi boyunca kendisi gibi oynarsınız.

Hikâyesi, genç yaşta hükümet tarafından denenmiş ebeveynleri tarafından kaçırılmanın trajik hikayesidir, şüpheli yasal bir “Spartan II” askeri programı ile süper bir askere dönüşüp galaksiyi serbest bıraktı. Oyunda hemen hemen herkes ona kısmen saygı duyuyor, çünkü her zaman işi yapıyor.

Sence Kaptan Amerika’ya benzer bir şekilde benziyorsa, sustum ve oyunumu oynamama izin verin.

Cortana

Hikayeyi daha modern ve trajik hale getirmek için, Usta Şefinin en iyi arkadaşı, genellikle bilgisayar kodlarıyla kaplanmış, yeterince giyinen bir kadın olarak gösterilen Cortana adlı bir AI’dir. Kendisini şirkette tutar ve yüksek sesle sorular sorarak ve yapılacak yeni şeyler önererek misyonlar sırasında komployu ileriye götürmesine yardımcı olur. O çok yararlı, Microsoft onun ardından Siri, Alexa ve Google ile yarışan ses asistanını seçti.

Tüm iyi ve sevecen bir yardımcıda olduğu gibi, Cortana en son oyunda, 2015’in Halo 5: Guardians’ını kötülük etti.

Hikaye

Bak, seni çılgın karmaşık mermilerden yakalamak imkansız. Romanlardan, TV spesiyallerinden, çizgi romanlardan ve diğer her şeyden bahsetmiyorum bile oyunlardan çok fazla Halo var.

Halo, en temelde, insanlığı her ne pahasına olursa olsun koruyan evrene karşı seninle ilgili bir oyundur.

Tamam, peki Halo nedir?

Halo adını ilk oyunda bulunan garip bir uzaylı cihazından alıyor. Sonunda saatlerce keşfetmek için yeterince büyük devasa bir kayan halkadır. Plajları, ormanları, karı ve gerçek bir gezegende beklediğiniz her şey var.

Galaksinin etrafına dağılmış yedi kişi var ama şanslısınız, bir şekilde onlarla karşılaşmaya devam ediyorsunuz.

Halo halkaları Forerunners olarak bilinen eski bir ırk tarafından yaratıldı ve binlerce yıl önce galaksinin etrafına yerleştirildi. Birlikte, tüm Halo halkaları evrendeki hayatı yok etme gücüne sahiptir.

Neden her şeyi mahvettin?

Bu halkalar, Sel adı verilen tehlikeli bir zombi benzeri tehditle mücadele eden son çaredir. Oyunun bilgisine göre, Forerunners aslında Halos’u yüz binlerce yıl önce, Forerunners’ın kendileri de dahil olmak üzere galaksideki tüm yaşamı silerek harekete geçirdi. Ancak, sürpriz! Ne Öncüler ne de Taşkın gerçi gerçekte ölmedi ve şimdi onlarla ilgilenmek zorundasınız.

Vay, bu karmaşık

Yirmi yıla yayılan milyarlarca dolarlık bir franchise’dan ne bekliyorsunuz? Marvel Sinematik Evreninin izini sürmek daha kolay değil.

Neden Halo 6 değil Halo Sonsuz olarak adlandırılıyor?

Bir sayı bu eksikliği aslında oyunun ne olabileceği konusunda büyük bir ipucu. Halo’nun önceki büyük sayı olmayan oyunu, 2010’un Halo: Reach, bir prequel oldu. Ama bu sefer Usta Şef teaser’da, bu yüzden bu oyun bir şekilde farklı olabilir.

Belki de Anthem, Electronic Arts’ın aksiyon macera oyunu ya da Ubisoft’un kıyamet sonrası nişancı atıcı Tom Clancy’s The Division 2 veya Bethesda’nın kıyamet sonrası keşif oyunu Fallout 76 veya Microsoft’un karikatürize korsan oyunu Sea of ​​Sea gibi bir canlı oyun olabilir. Hırsızlar.

Veya belki de Microsoft her zaman sayıları kullanmaktan bıktı.

Peki ya Kırmızıya Karşı Mavi?

İnek sana işaret ediyor. Halo’nun diğer Usta Şefi görünümlü süper askerlerinin yaşamlarıyla ilgili yanak dilli web dizisi resmi bir top değil, ama hala güçlü oluyor.

Halo Infinite Xbox ve Windows PC’lerde olacak

Bildiğimiz en büyük şey, Halo Infinite’in Xbox ve PC’de çalışacağı. Halo hayranları için bu büyük bir haber, yakın zamana kadar neredeyse tüm Halo oyunları yalnızca Xbox’ta mevcuttu. Ancak bu yılın başlarında, Microsoft, Master Chief Collection’ın bir parçası olarak PC’de Halo oyunları yayınlamaya başlayacağını söyledi.

Bekle, peki çok oyunculu?

Halo ile ilgili en önemli şeylerden biri çok oyunculu yönüdür. CNET kardeş sitesi GameSpot, Halo 5: Guardians’ı incelemesinde, oyunun ana hikayesi biraz eksik olsa bile, Halo’nun çok oyunculu oyununun en son taksitte en iyisi olduğunu belirtti.

GameSpot, “Franchise’ın çok oyunculu oyunu zirvede, birkaç kez geri döneceğime eminim” dedi. “Bazı açılardan, Halo 5 şimdiye kadarki en cesur Halo.”

Halo hakkında bir yazı yazdın ve Anlaşma’dan bahsetmedin mi?

İnanması güç, ancak serinin başında insanlıkla savaşı Halo’nun bir ev ismi haline gelmesine yardımcı olan uzaylıların yarışı en son oyunlarda bir tür arka plan karakterleri haline geldi. Silahları ve araçları olsa da havalı ve bir Banshee’de uçmak hala bir oyunda en sevdiğim şeylerden biri.

Bu ilginç geliyor. Ne zaman oynayabilirim?

Microsoft söylemedi. Beklentiler, Microsoft’un gelecek nesil konsolunun bir parçası olarak gelecek yıl başlayabileceği yönünde. Fakat, usta şefin bir iplikçiğin biten bir iplikle asması gibi, sadece beklemek ve görmek zorunda kalacağız.

Microsoft muhtemelen 9 Haziran Pazar günü Los Angeles’ta düzenlenen Elektronik Eğlence Fuarı’ndaki Xbox basın toplantısında daha fazlasını söyleyecek.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.