Film&Dizi

IMDb Puanı En Yüksek Filmler

Son zamanlarda birçok film ve diziyi izleyip de halen izlemediği yapımların olduğunu düşünen kişiler için oldukça kaliteli ve güzel bir liste hazırlamış olduk. Bu listemizde, en yüksek oylamayı ve puanı almış olan tüm filmler listelenmiş durumda. Zamanını kaliteli bir şekilde geçirmek isteyen herkese sunduğumuz IMDb puanı en yüksek filmler listesi, kültür sanat seven herkes tarafından fazlasıyla beğenilecek kalitede.

Esaretin Bedeli

IMDb Puanı: 9,2

Dram kategorisinde yer alan bu filmin hem yönetmeni hem de yazarı aynı kişi olarak karşımıza çıkmaktadır. Frank Darabont tarafından yönetilen ve yazılan bu film; suç ve dram türünde izleyicisinin karşısına çıkmaktadır. İzleyiciler tarafından en iyi dram filmi olarak adlandırılan bu film, oldukça yüksek puanlar almış durumda.

Baba

IMDb Puanı: 9,2

1972 yapımlı olan bu film, suç ve dram türlerinde hizmet vermektedir. New York genelinde yaşamakta olan İtalyan bir mafyanın hikayesi filme konu alınıyor. Toplamda 11 farklı dalda Oscar’a aday gösterilen film, 3 farklı dalda Oscar ödülü almayı başarmıştır.

Kara Şövalye

IMDb Puanı: 9,0

Christopher Nolan isimli ünlü yönetmen tarafından yönetilen, Batman isimli kurgusal karakterden uyarlanan 2005 tarihli bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. 2008 yılına ait bu film, aksiyon, suç ve dram kategorilerinde karşımıza çıkmaktadır. İzleyiciler tarafından en iyi aksiyon filmleri arasında gösterilen bu film, oldukça başarılı bir hikaye ve senaryoya sahip.

Baba 2

IMDb Puanı: 9,0

Filmin ilk serisinden iki sene sonra çekilen bu film, 1974 yılında vizyona girmiş ve bu sene dram ve suç türünde oldukça beğenilen yapımlardan birisi olmayı başarmıştır. Bu film 11 farklı dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. Bu film 6 farklı dalda Oscar ödülü almayı da başarmıştır.

12 Öfkeli Adam

IMDb Puanı: 9,0

Sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilmekte olan bu film, 1957 yapımlı bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Cinayet davasındaki yargıcın, jürilere talimat verdiği ve kapanış konuşması ile başlayan film, oldukça dikkat çekici bir senaryo ile devam etmektedir. Film birçok farklı kategoride Oscar’a aday gösterilse de hiçbir dalda Oscar almayı başaramamıştır.

Schindler’in Listesi

IMDb Puanı: 8,9

1993 senesinde vizyona giren biyografi, tarih ve dram türünde yayınlanmış olan bu film, 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından gerçekleştirilen soykırım esnasında Polonyalı Yahudilerin kurtuluşunu anlatmaktadır. Oldukça dikkat çekici bir hikaye ve kaliteye sahip olan bu film, 12 farklı dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve 6 farklı dalda Oscar almayı başarmıştır.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

IMDb Puanı: 8,9

2003 senesinde gösterime giren film; macera, drama ve aksiyon kategorilerinde yayınlanmaktadır. En iyi savaş filmleri arasında gösterilmekte olan bu film, 11 farklı dalda Oscar ödülünü kazanmayı başarmıştır. Oscar kazandığı kategoriler arasında; En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Müzik, En İyi Özgün Şarkı, En İyi Ses Miksajı, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmenliği, En İyi Görsel Efekt gibi kategoriler yer almaktadır.

Ucuz Roman

IMDb Puanı: 8,8

İki profesyonel tetikçinin hayatının anlatılmış olduğu bu film, 7 farklı Oscar kategorisine aday gösterilmiş ancak sadece 1 adet Oscar ödülü almayı başarabilmiştir. Filmin Oscar ödülü almış olduğu ödül ise; Orijinal Senaryo Oscar’ı olarak bilinmektedir.

İyi, Kötü ve Çirkin

IMDb Puanı: 8,8

1966 senesinde vizyona giren film, 1964 ve 1965 yıllarında yayınlanan Bir Avuç Dolar ve Birkaç Dolar İçin filmleriyle başlayan üçlemenin üçüncü filmi olarak bilinmektedir. Film; İtalya ve İspanya ortak yapımı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.