Teknoloji Haberleri

Instagram Ücretli Mavi Tik Dönemi Geliyor! Twitter Mavi Tik Anlayışını Değiştirdi Mi?

Instagram Twitter Gibi Mavi Tik Aboneliğine Mi Sahip Olacak?


Instagram ücretli mavi tik dönemi geliyor. Twitter mavi tik ve hesap onaylama ile ilgili attığı adımlar ile pek çok sosyal medya platformunu da etkilemeyi başarmış durumda.

Twitter, Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından pek çok konuda değişikliğe gitti. Bunlardan en dikkat çekeni Mavi tikli hesaplara sahip olabilmek için aylık abonelik satın alınması gerektiği oldu.

Sadece bu değil, Tweet kelime sınırının değiştirilmesi ve Twitter Blue abonesi olan kullanıcıların Tweetlerini 5 defa düzenleyebilme imkanı da bu durum arasında bulunuyor.

Instagram Twitter Gibi Mavi Tik Aboneliğine Mi Sahip Olacak?

Söz konusu Instagram ücretli mavi tık dönemi; Instagram’ın herkese açık olan kodlarından ortaya çıktı. Kodlama ve açık arama tutkunları tarafından yapılan araştırmalara göre. Instagram’ın içinde, yakın zamanda eklenmiş olan ve Mavi Tik abonelik sistemine denk gelen bir kod satırı bulunuyor.

Sadece kodlar içinde değil, uygulamanın pek çok alanında Mavi Tik abonelikleri ile ilgili referansların olması ve bunun için doğru zeminin hazırlanıyor olması. Platformu severek kullanan kullanıcıların dikkatini bir hayli çekmiş durumda.

Her ne kadar referanslar sağlam ve köklü olsalar da. Instagram için mavi tik abonelik sistemi sadece bir iddiadan ibaret olabilir.

İddiayı ortaya atan pek çok Instagram kullanıcısı, geçmişte yaşanan bazı özelliklerin de benzer süreçlerden sonra platformda dahil edildiğini söylüyor.

Twitter Blue Abonelikleri Ne Kadar Twitter Blue Özellikleri?

Instagram mavi tik abonelik sistemi hakkında çıkan söylentiler. Uygulamanın yeni özelliklerini sadece abonelik sistemine kayıt olanlar mı alacak sorularını da platform yöneticilerine yönlendirmeye başlamış durumda.

Bunun ana nedeni ise, Twitter Blue abonelerine sağlanan bazı ayrıcalıklar. Söz konusu ayrıcalıklara kabaca bir göz atacak olursak karşımıza şöyle bir liste çıkıyor;

  • Atılan Tweetlerin 5 defa olacak şekilde düzenlenebilmesi.
  • Atılan Tweetlerin. Diğer kullanıcılardan daha çok önerilmesi ve öne çıkarılması.
  • Gelişmiş İstatistik takipleri ve yeni gelecek özelliklere önceden erişim.
  • Reklamlardan daha uzak kullanım, %50 oranında reklamsız kullanım.

Söz konusu özellikler. Twitter Blue abonesi olanlara verilecek olan ekstra özellikler. Elbette bu özellikler dışında. Twitter Profillerinde bulunacak olan Mavi tikleri de unutmamak gerekiyor.

Peki, Twitter Blue üyelik ücretleri ne kadar? Instagram Mavi Tik abonelik fiyatları neye göre belirlenecek?

  • Android ve Web üzerinden Twitter kullananlara üyelikler 8 Dolar.
  • IOS Cihaz kullanan ve şirket sahibi olanlara üyelikler 11 Dolar.

Twitter’ın fiyat konusunda farklılıklara gitmesi dikkat çekici ancak. Fiyat farklılıkları IOS cihazlardaki ödeme sisteminin aldığı komisyon oranlarına dayanıyor.

Instagram mavi tik fiyatları henüz belirlenmiş durumda değil. Ancak, abonelik fiyatları ortalama olarak aynı fiyatlara yakın olarak satılabilir. Pek çok kullanıcının kullanımına açılabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.