Teknoloji Haberleri

WhatsApp artık sohbetlerinizi iki cihazda eş zamanlı olarak görüntülemenize imkan tanıyor!


Milyonlarca kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması, yeni güncellemeleri ile her geçen gün kullanıcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. WhatsApp, son güncellemesi ile artık WhatsApp üzerinden açılan bir sohbetin başka bir cihazda da eş zamanlı olarak görüntülenebileceğini duyurdu. Artık kiminle konuştuğunuzu hatırlamak zorunda kalmayacaksınız.

WhatsApp, geçtiğimiz yıl tanıttığı “eşlik modu” adlı bu yeni özelliği ile kullanıcıların hesaplarını birden fazla cihaza bağlamasına olanak sağlıyor. WhatsApp 2.23.8.2 güncellemesine sahip olan veya daha yeni bir güncellemeye sahip olan tüm Android beta test kullanıcıları, bu özelliği kullanabilecekler.

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının kullanıcılarına sunacağı bu “eşlik modu” özelliği, çoklu cihaz desteğinin bir uzantısı olarak sunulacak. Böylece WhatsApp kullanıcıları, uygulama hesaplarını başka bir telefona bağlayarak kolayca sohbet erişimi sağlayabilecekler. Ana cihazda internet bağlantısı olmasa dahi, eşlik modu aktif edilerek kullanılabilecek.

WhatsApp’ta Birden Fazla Cihazda Sohbet Etme Dönemi Başladı: İşte Eşlik Modu’nun Detayları!

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının yeni özelliği olan Eşlik Modu, Android beta kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Bu özellik, ikincil bir Android cihazın uygulamaya bağlanmasına izin vererek kullanıcıların sohbetlerini birden fazla cihazda görüntülemesine olanak tanıyor. Özelliği denemek isteyen kullanıcılar, ikincil bir Android telefonlarına WhatsApp Messenger veya Business uygulamasının beta sürümlerini indirmeleri gerekiyor.

Ardından, birincil telefonda WhatsApp uygulamasını açarak “Bir Cihaz Bağla” seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Daha sonra “Ayarlar” sekmesine gidip “Bağlı Cihazlar” seçeneğini seçerek, ikincil telefonun ekranında gösterilen QR kodunu tarayarak iki cihazı birbirine bağlamaları gerekiyor. Böylece birincil cihazda oluşturulan sohbetler, anında ikincil telefonlardan da görüntülenebilecek. Artık “Kiminle Konuşuyorsun” sorunu tarih olacak!

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.