Teknoloji Haberleri

Twitch Story Özelliği Kullanıma Açıldı! Twitch’de Hikaye Paylaşma Dönemi Geldi


Twitch Story Özelliği Kullanıma Açıldı! Canlı yayın yapma platformu olan Twitch, pek çok yeni güncelleme ile yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, banlanmış olan izleyicilerin canlı yayınları izlemesini engelleyen özelliğini duyuran ve herkesin kullanımına açan Twitch, bugün de 48 saat kullanımda kalacak olan hikayeler özelliğini kullanıma açtı.

Snapchat uygulamasından sonra hikayeler paylaşmak, 24 Saat boyunca görüntülenebilecek olan gönderiler paylaşmak neredeyse her sosyal medya uygulaması için popüler hâle gelmişti.

Twitch, söz konusu popülerleşmeden pay almamış ve kendi çizgisini koruyarak ilerlemiş olan tek platformdu. Ancak, yayıncıları bünyesinde tutmaya o kadar odaklanmış olacak ki yayıncıların başka sosyal medya uygulamalarında Story paylaşmasını engelleyebilmek için bünyesine Story özelliğini dahil etmiş durumda.

Twitch Story Özelliği Diğerlerinden Farklı! 48 Saat Duracak Hikayeler Paylaşılabilecek

Twitch Story Özelliği diğer story özelliklerinden biraz farklı. Farklı kalmak isteyen Twitch, içerik üreticileri tarafından paylaşılacak olan hikayelerin 48 Saat paylaşımda kalacağını teyit etti. Normal şartlarda 24 saat yani bir gün olan bu özellik.

Twitch platformunda iki gün olarak karşımıza çıkmakta. Dikey formatta hikayeler paylaşılmasına olanak sağlayacak olan Twitch, yayıncıların pek çok önemli bildirimleri buradan yapmasını istiyor ve etkileşim kazanmak istiyor.

Öyle ki, söz konusu söylemleri Twitch’in Ürün Yöneticisi olarak da bilinen Eduardo Fenili ‘de doğruluyor. Fenili yaptığı açıklamalarda “İçerik üreticilerinin sadık izleyicileri için bazı anlık güncellemeler önemli olabilir. Her ne kadar sadık olsalar da sevdikleri içerik üreticilerini birden fazla platformdan takip ederek bilgi almaya çalışmak onları yorabilir. Diğer Story özelliğine sahip sosyal medya platformlarından farklı adımlar atarak 24 değil 48 saat boyunca sizi seven takipçileriniz ile iletişimde kalmanızı hedefliyor ve sağlıyoruz.” Söylemlerinde bulundu.

Twitch Story Özelliği Nasıl Kullanılır? Twitch Hikayeler Özelliği Kimlere Geldi?

Twitch Story Özelliği nasıl kullanılır? Her sosyal medya sisteminde olduğu gibi Twitch platformunda gelen yeni özellik de kademeli olarak her kullanıcıya gönderiliyor.

Şuan için, Twitch mobil sürümüne sahip olan herkesin güncel bir uygulama ile ulaşabilmesi hedefleniyor. Söz konusu özellik, güncelleme sonrasında da Twitch uygulamanıza eklenmemişse bir sonraki güncellemeyi veya dağıtımı beklemeniz gerekebilir.

Twitch Hikayeler Özelliği Twitch uygulamasının en üstünde yer alacak ve dairler şeklinde Story özelliğinin bulunmasını sağlayacak. Takip ettiğiniz yayıncıların hikayelerini görüntülemenize imkan tanıyacak.

  • Güncel olan Twitch uygulamasını çalıştırın,
  • Sağ üst köşede bulunan “Oluştur” seçeneğine tıklayın,
  • Karşınıza çıkacak olan seçeneklerden “Hikayeler” ya da “Story” seçeneğini seçin,
  • Galerinizden ya da kameranızdan hikaye yüklemesini gerçekleştirin.

Tıpkı Instagram, Snapchat, Facebook ve TikTok platformunda olduğu gibi kolay kullanıma sahip olmasının yanı sıra kendi içindeki story editörü ile hikayelerinizi özelleştirmenize imkan tanıyor.

Özelleştirilebilir olması bir yana yayıncılar istedikleri zamanlarda yayınlarından alınmış olan klipleri de hikayelerinde paylaşabilme şansına sahip.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.