Teknoloji Haberleri

YouTube Reklam Engelleyici Eklentileri Engellemeye Başladı! Reklam Engelleyiciler Artık Çalışmayacak


YouTube, aldığı her güncelleme ile performans ve kalite konusunda kendini geliştirmekteydi ancak aldığı bazı güncelleme kararları ile kullanıcı tepkilerini çekmeden de edemedi. YouTube reklam engelleyici eklentileri engelleme güncellemesi ardından pek çok tepkiyi de üzerine çekti.

YouTube, reklam engelleyiciler ile bir dönem için kullanılabilir durumda olmuştu. YouTube Premium’un hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok farklı özellik de hayatımıza girdi ancak bunları kullanabilmek için abonelik satın almak ve aylık/yıllık periyotlar ile ödemek zorundaydık.

Sadece gelen özellikler değil, reklamlardan uzak kalmak ve uygulama içerisinde hiçbir zaman reklam görememe gibi özelliklerin de kullanıcılara verilmesi yönünden abonelik konusunda hızlı bir artış gözlemlenmişti.

YouTube Premium Kullanıcı Sayısı Artsın Diye Mi Reklam Engelleyiciler Engellenecek?

YouTube ve YouTube içerik üreticileri gelirlerinin neredeyse tamamını sitede gösterilen reklamlardan sağlamakta. Hâl böyle olunca da reklam oranlarında artış gözlemlemek ya da reklamlardan uzak durulması için Premium özelliklerinin uygulanması söz konusu oluyor.

Reklam engelleyiciler ile pek çok sitede reklam engellemenin yanında Google’a ait olan YouTube üzerinde de reklam engellemek mümkün durumda oluyordu.

Gelirin büyük bir kısmının kaybedilmesine neden olan reklam engelleyiciler YouTube’un aldığı yeni karar ile birlikte artık engellenebilecek. Engelleme sonrasında videoları izleyebilmek, daha doğrusu YouTube sitesinde gezinebilmek için eklentilerin devre dışı bırakılması gerekecek.

YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcılar için iki farklı seçenek sunacak. “Reklam engelleyici kapalı, devam et” veya “YouTube Premium Satın Al” şeklinde olacak seçeneklerden size en uygun olanı seçerek web sitesine devam edebileceksiniz.

Google tarafından atılan bu adım ilk atılan reklam engelleyici engelleme adımı değil. Bundan önce ki güncellemeler ile birlikte YouTube Vanced olarak bilinen mobilden reklamsız YouTube izleme imkanı veren uygulamanın engellenmesini de sağlamıştı.

YouTube Premium Fiyatları Ne Kadar?

YouTube Premium kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. YouTube reklam engelleyicileri engelliyor haberinden sonra da artışa devam edecek olan Premium avantajları nelerdir? Paket ücretleri ne kadar?

  • Bir aylık, bireysel paketi: 29.99TL
  • Bir aylık, öğrenci paketi: 19.49TL
  • Bir aylık, 5 kişiye kadar destekli aile paketi: 59.90TL

Aylık paket modellerinin yanı sıra tasarruf etmenizi sağlayacak olan bireysel yıllık paketler de bulunmakta. YouTube Premium yıllık paket fiyatlandırması 2023 Yılı itibari ile birlikte;

  • Bir yıllık bireysel paketi: 299.99TL

Bir yıl boyunca ekstra ödeme yapmadan, reklamlara takılmadan ve video, müzik indirme özellikleri ile YouTube kullanımı sağlayabilirsiniz.

Cash Back sağlayan pek çok ödeme kanalı ile birlikte alacağınız YouTube aboneliklerinden de neredeyse yarı yarıya kâr elde edebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.