Teknoloji Haberleri

Nintendo Switch 2 Özellikleri Sızdırıldı: Ekran Boyutu ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nintendo Switch 2 Özellikleri Sızdırıldı. 2024 Yılında çıkış yapması beklenen konsolun ekran boyutu, çıkış tarihi ve birkaç teknik detayı sızdırıldı. İşte detaylar.

Nintendo, bir süredir yeni sürüm konsolu üzerinde çalışmalar sürdürüyordu. Nintendo severler tarafından konsolun 2024 yılında çıkış yapacak olması hali hazırda ön görülen bir detaydı. Nitekim, düşünülen satış tarihi sızıntılar ile de desteklendi.

2024 Yılının kasım ayının gelmesi ile birlikte konsolun çıkış yapması bekleniyor. Durum öyle ki, planda bir değişiklik olmaması durumunda Nintendo severler 2024 Kasım ayında Switch 2 ile tanışabilecek.

Nintendo Switch 2 Özellikleri Sızdırıldı Ekran Boyutu ve Özellikleri Nelerdir?

Nintendo, Switch 2 modelinde birinci modelden farklı olarak daha büyük bir ekran tercih etmiş durumda. İlk çıkan Switch 6,7” ekran boyutundaydı. Çıkış yapan ilk cihazdan bir süre sonra çıkan OLED ekran modelinde de ekran boyutunda artışa gidilerek 7” değerine sahip bir ekran tercih edilmişti.

Nintendo Switch 2’nin sızdırılan bilgilerine göre ise konsolun devam sürümünün ekran boyutu 8” boyutunda olacak.

Çıkacak olan Switch 2’nin temel sürümünde LCD Panel yer alacak. Bu durumda, Nintendo’nun bir önceki sürümde ilerlemeyi tercih ettiği politika ile karşı karşıya olabiliriz. Öyle ki, konsolun OLED modelinin çıkış yapması ile birlikte 8” boyutundan daha büyük bir ekran boyutu ile karşılaşabiliriz.

Nintendo Switch 2’nin Diğer Özellikleri Ne Olacak?

Nintendo Switch 2 Özellikleri Sızdırıldı haberi ile birlikte konsolun çıkış tarihi ve ekran boyut oranı ortaya çıkmıştı. Omdia analisti olarak da bilinen Hiroshi Hayase tarafından doğrulanan bilgiler. Daha önce sızdırılmış ve tahmin edilmiş bilgilerdi.

Önceden bilinen verilerin doğrulanması ile birlikte Nintendo Switch 2’nin daha önce sızdırılmış olan bazı teknik özellikleri de doğrulanmış olabilir. Nintendo severler tarafından sızdırılan bazı teknik bilgiler şu şekilde;

  • 8” Boyutunda LCD Panele sahip ekran,
  • 1 Desteği,
  • 12GB DDR5 Ram kapasitesi,
  • RTX Desteği,
  • Muhtemel analog sorunlarını çözecek olan yeni bir joystick tasarımı,
  • 900P ve 1080P değerlerine kadar çıkabilen 120 Hertz yenileme hızına sahip yenilenmiş ekran,
  • Nvidia T239 Yongasına sahip Çip modeli.

Nintendo Switch 2’de görülmesi beklenen bazı özellikler olarak karşımıza çıkmakta. Ancak, söz konusu özellikler ve sızıntılar için Nintendo tarafından herhangi bir onaylama veya reddetme adımı da atılmış durumda değil.

Pil, depolama gibi önemli bazı özelliklerin de ortaya çıkmamış en azından herhangi bir iddiaya ev sahipliği yapmamış olduğunu belirtmekte fayda var.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.