Genel

Instagram’da Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Son birkaç gündür, Instagram’da yabancılardan bir sürü mesaj isteği alıyorum. Eminim birçok başka kullanıcı da, özellikle Messenger-Instagram birleşmesinden bu yana benzer bir deneyimle karşı karşıyadır. Instagram DM’lerine birçok yararlı özellik getirmesine rağmen, Messenger’ın bazı sıkıntılarını da taşıdı.

Bunlardan biri, Instagram veya Facebook’taki herkesin size mesaj göndermesine izin veren mesaj istekleridir. Öyleyse Instagram’da mesaj isteklerini kapatmak istiyorsanız, kısa rehberimizi takip edin.

Instagram’da Mesaj İsteklerini Kapat (2021)

 

Rehber Android ve iOS cihazlar için hemen hemen aynıdır. Böylece , iPhone’larda da Instagram DM isteklerini kapatmak için aynı talimatları uygulayabilirsiniz . Bunun dışında mesaj isteklerini devre dışı bırakma özelliği masaüstü web sitesinde mevcut değildir. Belirli Ayarlar sayfasına erişebilmek için akıllı telefon uygulamasını yüklemeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:

1. Öncelikle profilinize gidin ve sağ üst köşeden hamburger menüsünü (üç yatay çizgi düğmesi) açın. Burada, alttaki “Ayarlar” a dokunun .

2. Ardından, ” Gizlilik ” i açın ve “Mesajlar” bölümüne gidin.

3. Mesaj Kontrolleri sayfasının altında, “Facebook’taki Kişiler” veya “Facebook’taki Diğerleri ” seçeneğine dokunun ve ” İstek Alma ” seçeneğini seçin.

Bu kadar. Artık hem Instagram hem de Facebook’ta mesaj isteklerini devre dışı bıraktınız. Takipçileriniz dışında veya takip ettiğiniz kişiler fotoğraf paylaşım platformunda size mesaj gönderemeyecek.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.