Apple & İosMobil Alemi

iPhone Telefonların Kronik Sorunları Nelerdir? iPhone Telefonların Genel 5 Arızası!

İPhone Pil Sağlığı Sorunu


Yeni bir telefon almadan önce o telefonun kronik olarak bir sıkıntıya sahip olup olmadığını gözlemlemek uzun vadede alacağınız performansı ciddi derecede etkileyecektir. Her ne kadar Apple tarafından üretiliyor ve kaliteli oluyor olsa da iPhone telefonların kronik sorunları da kaçınılmazlardan.

İPhone telefonların genel 5 arızası listesi sayesinde söz konusu telefon modellerini satın aldığınızda karşınıza çıkacak sorunlara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Her ne kadar bazı kronik oluşumlar büyük problemlere yol açmıyor olsa da aralarındaki bazı kronik durumlar ciddi derecede sorun yaşamanıza neden olabilmekte.

İPhone modellerinin batarya problemi de söz konusu kronik sorunlar arasında yer almakta. Apple iPhone batarya sorunu kronik olan ve cihazların ömrünü kısaltan sorunlardan birisi.

İPhone Pil Sağlığı Sorunu

Listemizin ilk sırasında Apple iPhone model bir cihaz kullanan neredeyse herkesin yakındığı bir problem bulunmakta. Pil sağlığı sorunu. Apple her yeni teknolojisinde pil konusunda yenilikçi adımlar atıyor olsa da pil sağlığı konusunda geri dönüşler neredeyse hep aynı.

Apple pil sağlığı azalması şikâyeti sonrasında telefonlarda ciddi performans düşüşü gözlemlenmekte. Bunun yanı sıra bir günü bile çıkartmayan batarya sorunları da ortaya çıkmakta.

Kullanıcılar iPhone’un kronik sorunu olan batarya sorunundan kurtulmak için yetkili serviste yeni bir batarya taktırma işlemlerine adım atmalıdırlar.

Sıvı Temasına Bağlı Arızalar

iPhone modellerinde yanlış bilinen bazı özellikler bulunmakta. Bunlardan en yaygını cihazların su geçirmez olduğuna dair olan inanışlardır.

Apple iPhone modelleri suya karşı dayanıklıdır ancak su geçirmez değillerdir. Her ne kadar bazı modelleri suya normaline göre daha fazla dayanıyor olsa da bazı ufak sıçramalarda bile arıza verebilen modelleri de bulunmakta. Bu duruma karşı kronik olarak bazı iPhone modelleri de servise gitmekte.

Sıvı teması sonrasında oksitlenen elektronik parçalar cihazın kullanımını ciddi derecede engellemekte ve hatta cihazın kullanımını tamamen kısıtlamakta.

Ses Entegresi Problemi

iPhone kronik sorunlar denildiği zaman akıllara batarya sorunundan sonra gelecek olan en büyük sorun Ses entegresi problemi olacaktır. İPhone kronik sorunları ile öne çıkmış durumda olsa da verdiği performanslar nedeni ile halen pek çok telefonun önünde yer almakta.

İPhone ses entegresi problemi nedeni ile cihazlardan ses almak imkansız hale gelmekte. Söz konusu arızanın neye bağlı olarak çıktığı bilinmemekte ancak cihazınızı kullanırken bir anda tüm ses kanallarından seslerinin kesildiğini gözlemlemeniz mümkün durumda.

iPhone kronik problemleri arasında yer alan ses entegresi problemi Apple Yetkili servisi ile iletişime geçilerek yapılabilmesi mümkün olan kronik sorun olarak geçmektedir.

Apple iPhone Toz Kapma Sorunu

Kronik sorunlar ile öne çıkan Apple iPhone modelleri özellikle toz konusunda rakiplerinden daha önde durumda. İPhone toz kapma sorunu nedeni ile zaman zaman şarj soketlerine oturmayan şarj aletleri ile karşılaşmak mümkün durumda.

Her ne kadar sorun oldukça basit olsa ve temizlik sonrasında çözüme ulaştırabilecek durumda olsa da bazı kullanıcılar telefoncuların gazabına uğrayarak yüksek meblağlar ödeyerek sorundan kurtulmakta.

Söz konusu temizlikleri kendiniz de yapabileceğiniz gibi bir Apple servisine de gidebilirsiniz. Şarj soketinizin bozulma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekmekte ancak öyle bir durum yoksa bazı telefon tamiri yapan alanlarda şarj soketinizi boşuna değiştirmiş olabilirsiniz.

Kronik Anakart Problemleri

Apple iPhone telefon kronik sorunları listesinde maalesef anakart problemleri de yer almakta. Bazı durumlarda anakart sorunları durduk yere baş gösterebilmekte.

Cihazınızda hiçbir şey yapmadığınız halde ısınma sorunları, hiçbir işlem yapmadığınız halde kapanma sorunları gözlemlenebilmekte. Söz konusu durumlar da anakart sorunları olarak yer almakta.

Kronik olarak mavi ekran gibi hatalar veren Apple iPhone modelleri anakart değişimi sonrasında tekrar rahat bir şekilde kullanıma başlanabilmekte.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.