Diğer Yazılarımız

İstanbul Kapalı Oyun Parkı

Kapalı Oyun Parkı 


2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde çocukların her geçen gün daha az sokağa çıkıp oyun oynadıklarına şahitlik ediyoruz. Çocuklar; genellikle bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile zaman geçiriyorlar. Bu yüzden, fiziksel gelişimlerinin sekteye uğradığını söylemek gerekir. Buna ek olarak, yaşıtları ile yeterince oyun oynayarak sosyalleşemeyen çocukların ileriki hayatlarında dezavantajlı olacaklarını söylemek mümkündür.

Oyun oynamanın çok sayıda faydası vardır. Çocuklar; oyun oynayarak yaratıcı düşünmeyi ve sorumluluk almayı öğrenirler. Bunun yanı sıra, işbirliği yapmayı ve paylaşmayı öğrenerek kendilerini en iyi şekilde geliştirmiş olurlar. Oyunlar; çocuk gelişimi adına zannedilenden çok daha önemlidir. Bir çocuk; oynadığı oyunlar sayesinde her şeyden önce kendini tanır. Neyi yapıp neyi yapamayacağını fark eder. Bunun yanı sıra, sosyal roller edinerek duygularını dışa vurmayı öğrenir. Dikkatini belirli bir noktada yoğunlaştırmak ve organize olma yetisini kazanmak; oyunların çocuklara faydaları arasında gösterilebilir. Son olarak, oyunların çocukların sosyal yaşam kurallarını öğrenmesi açısından da gerekli olduğunu söylemek gerekir.

Oyun oynamak dünyanın en güzel aktivitelerinden birisi olsa da her çocuk istediği zaman oyun oynayamayabilir. Bilhassa İstanbul gibi büyük kentlerdeki oyun alanlarının sayısı her geçen gün azalıyor. Hem çocuklar hem de aileleri kapalı oyun parklarına ihtiyaç duyuyorlar. Siz de İstanbul kapalı oyun parkı sayesinde çocuğunuzun yaşıtları ile oyunlar oynayarak sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz.

Kapalı Oyun Parkı

İstanbul sınırları içerisinde çok sayıda kapalı oyun parkı bulunuyor. Onlardan birisi de Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi! İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yer alan bu mekanda çocuğunuz için aradığınız her şeyi bulacaksınız. Bir ila 14 yaş aralığındaki çocuklar için özel olarak hazırlanmış sayısız oyun parkuru; Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi’nin öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor. Rengarenk oyun alanları; çocukların beğenilerine hitap ediyor. Çocuklar; kendilerini farklı maceraların içerisinde buluyorlar. Trambolin, Üçgen Engel, V Köprü, Tüp Geçit, Asma Köprü, Örümcek, Makarna, Küçük Tüp Kaydırak, Havalı Top Fırlatma, Çifte Kaydırak, Ejderha ve Aslan, Ropeland, Volcano, Zipline, Timsahlı Dere, Döner Kaydırak, Lastik Tırmanma, Ufo, Palmiye, Roller ve daha birçok oyun parkuruna hayran olmamak elde değil!

Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi; çocukların birbirinden farklı etkinlikler ile harika zaman geçirmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra, sahip olduğu güvenlik detayları ile de anne ve babaların gözünü kesinlikle arkada bırakmıyor. Bunun yanı sıra, klasik bir kapalı oyun parkından farklı özellikler taşıdığını söylemek gerekir. Her şeyden önce, çocuklar; burada arkadaşları ile beraber özel gün kutlaması yapabilirler. Bilhassa tamamen çocuğun ve ailesinin isteklerine göre organize edilen doğum günü partileri ile unutulmaz bir gün yaşanabilir. Buna ek olarak, okul etkinlikleri için de harika bir mekan olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca, arkadaşları ile buluşup güzel bir gün geçirmek isteyen çocuklara da hitap eder.

Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi’ni özel kılan detaylardan birisi hiç şüphesiz Dumadum Kafe! Diğer kapalı oyun alanları bünyesinde bulunmayan bu özel kafe sayesinde çocuklar yukarıda saydığımız tüm etkinlikleri gerçekleştirme şansını elde ediyorlar. İstanbul çocuk parkları arasında kalitesiyle farkını ortaya koyan Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi; birbirinden lezzetli yemeklere, tatlılara ve içeceklere sahip olan Dumadum Kafesi ile de taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanıyor.

Trambolin

Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi’nde yer alan seçeneklerden birisi de trambolin! Zıplama alanının oluşturulduğu spor ve eğlence aleti olarak tanımlayabileceğimiz trambolin; zevkli oluşunun yanı sıra birçok faydası ile de öne çıkıyor. Siz de koşmayı, zıplamayı ve eğlenmeyi çok seven bir çocuğa sahipseniz onu tramboline yönlendirmelisiniz. Hem vücudu hem de beyni en iyi şekilde disipline eden trambolin; çocukların vücut gelişimine ve boy uzamasına da en iyi şekilde katkı sağlar. Kasları geliştiren bir egzersizdir. Buna ek olarak, bağışıklık sistemini güçlendirir. Sinir sistemini geliştirir ve sakinleştirir. 75 trilyon hücreye aynı anda etki etmesi; trambolinin faydaları arasında yer alır. Uzun süreli beden egzersizlerine kıyasla performansın ve farkındalığın en kısa sürede artmasını sağlar.

Tüp Geçit

Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi’nde yer alan tüp geçit; çocukların ilgisini çekecek bir tasarıma sahiptir. Çocuklar; tüp geçit sayesinde tüm engelleri aşarak zorluklara karşı mücadele etmeyi en iyi şekilde öğrenirler. Sağlamlık ve dayanıklılık bakımından sorunsuz olan oyun elemanları sayesinde çocuğunuz sorunsuz bir tüp geçit deneyimi yaşayabilir. Tüp geçit; çocukların cesaretini geliştiren oyun deneyimlerinden birisini yaşatır.

Zipline

Her çocuk uçmak ister. Zipline sayesinde çocuklar bu hayallerini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirebilirler. Birçok anne ve baba; çocuğunun zipline deneyimi yaşamasını istemez. Çünkü, bu tarz bir deneyimin riskli olduğunu düşünürler. Ancak, oyun parkurunda halatla bağlı bir şekilde hareket eden çocuk herhangi bir sorun yaşamaz. Hız ve eğlence tutkunları için ideal seçeneklerden birisi olarak bilinen zipline çocukların özgüvenini arttırır.

Ropeland

Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi’nde yer alan parkur alternatiflerinden birisi de ropeland! Birçok kişi ropeland’ın ne olduğunu merak ediyor. Ropeland; teleferik olarak Türkçeye çevrilebilir. Siz de engel tanımayan bir çocuğa sahipseniz Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi’ne gelerek çocuğunuzun ropeland deneyimi yaşamasını sağlayabilirsiniz. Son derece sağlam ve dayanıklı bir platform olmasından mütevellit herhangi bir sorun yaşanmaz.

Kapalı oyun parkı denildiği zaman akla ilk olarak gelen Dumadum; İstanbul’daki en özel mekanlardan birisidir.

 

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.