Oyun Dünyası

League of Legends: Wild Rift Nedir? League of Legends: Wild Rift Çıkış Tarihi Nedir?

Bu hepimizin beklediği an … Kemerlerinizi bağlayın çünkü Wild Rift kapalı beta yayında!

Riot Games, Güney Doğu Asya’da League of Legends Wild Rift’i başlatıyor. Orada yaşamayan herkes için serseri – yaşayan herkes için harika. Spesifik olmak gerekirse: Endonezya, Filipinler, Malezya, Tayland ve Singapur’da yaşıyorsanız, Wild Rift’teki savaş alanına hemen çarpabilecek şanslı bir şampiyonsunuzdur.

Kapalı beta 15 Eylül’de başladı ve birkaç hafta sürecek. Wild Rift’in diğer bölgelere ne zaman genişleyeceği henüz belli değil; bir sonraki hangi bölgelerin geleceğini de değil.

League of Legends: Wild Rift Nedir?

League of Legends: Wild Rift, dünyanın en popüler oyunu League of Legends’ın yeni bir mobil versiyonudur. Riot Games, mobil cihazlar için Summoners Rift’i (şimdi Wild Rift olarak adlandırılır) tamamen yeniden inşa etti ve oyunun en popüler şampiyonlarının ve görünümlerinin çoğunu yeniden tasarladı.

Oyun hala 5’e 5 aksiyon oyunu, ancak benzersiz bir mobil görünümle harita biraz daha küçük, yetenekler çift çubuklu kontrollerle kullanılır ve maç süreleri mobil uyumlu 15 dakikaya indirilir. Aynı zamanda Riot Games’in mobil alana yaptığı ilk oyun, ancak şirketin mobil oyunların güç merkezi Tencent Gaming ile olan bağları göz önüne alındığında, mobil platformlarda rakiplerinden daha iyi bir düzeyde parlaması bekleniyor.

League of Legends: Wild Rift Çıkış Tarihi Nedir?

Resmi bir Wild Rift çıkış tarihi açıklanmamasına rağmen, alfa testinin ilk turu, Android cihazlar için Filipinler ve Brezilya’da Kapalı beta 15 Eylül’de başladı ve birkaç hafta sürecek . Oyun, yıl sonundan önce planlanan mobil cihazlarda tam bir küresel lansmanla 2020’nin ilerleyen bölümlerinde bölge bölge yayınlanması planlanıyor. Konsol sürümü bundan bir süre sonra gelecek.

Yeni özellikler?

Alfa ile karşılaştırıldığında, kapalı betada bizi mutlu eden bazı değişiklikler var:

6 yeni Şampiyon: Kapalı betanın başlamasıyla birlikte, Runterra’nın farklı dünyasından 6 yeni şampiyonla savaşacağız: Amumu, Dr. Mundo, Jarvan IV., Sona, Singed ve Varus.

Yeni Kozmetikler: Şimdiye kadar ilk defa dış görünümler ve diğer kozmetik aletleri satın alabileceğiz. Toplamda, görünümler, çıkartma, şampiyon hareketleri ve diğer oyun içi özellikler dahil olmak üzere yaklaşık 300 yeni öğeden bahsediyoruz.

Sıralama Sistemi: Kapalı betada, Emerald adlı yeni rütbe dahil olmak üzere Wild Rift’in tüm sıralama sistemini görüyoruz. Sıralama sisteminde tek başına veya arkadaşlarla oynanabilir.

Kamera ve Kontroller: Kamera ve kontroller artık ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre özelleştirilebilir.

başka neler var?

Wild Rift oynamak için tek yapmanız gereken, Google Play Store üzerinden ön kayıt yaptırmak. Sonra adım adım bölgenizde beta başladığında rastgele seçileceksiniz. Alternatif olarak, iOS için kapalı betaya paralel olarak çalışacak küçük bir test aşamasına katılma şansı için Wild Rift Web Sitesine kaydolabilirsiniz.

Riot ayrıca, League of Legends Wild Rift’in geleceği hakkında daha fazla haberin Ekim 2020’nin başında geleceğini duyurdu. Riot’un bu oyunu bazı durumlarda bir konsol versiyonuna da koyduğunu görmekten çok heyecanlanacağız.

 

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.