Film&Dizi
Trend

Lucy – Beyin Yakan Bir Film Önerisi

Beynimizin “Yüzde 100’ünü Kullansaydık” Ne Olurdu?

Bu soruyu hiç düşündünüz mü? Lucy filminin temeli, insanların beyinlerinin gerçek kapasitesinin yalnızca yüzde 10’unu kullandıkları teorisine dayanıyor. Doğru ya da yanlış olsun, büyük bir fark yaratmaz çünkü şimdilik önemli olan bir film için ilginç bir olay örgüsü oluşturmasıdır! İnsan beyninin sadece yüzde 10’unu kullanarak insanlığın ne yaptığı düşüncesi ilginç, değil mi? Ve sonra, insanlar beyinlerinin toplam yüzde 100’ünü kullanabilseler nasıl olurdu? Bu soru sorulduğunda, Profesör Norman (Morgan Freeman) “Bilmiyorum” diyor.

Lucy’nin büyüleyici bir önermesi var ve görsel olarak çok hoş. Ancak hikayede gidişata ters düşen ve mantığa uymayan noktalar, eğlence eksikliği ve tuhaf ilerlemesi, film, yalnızca alışılmadık filmlerle ilgilenenler için tek seferlik bir izleme haline getiriyor.

Scarlett Johansson, Taipei’de yaşayan Amerikalı öğrenci Lucy’yi canlandırıyor. Sorun, erkek arkadaşı tarafından kilitli bir bavul teslim etmeye zorlandığında başlar. İçinde ne olduğu hakkında hiçbir fikri yok ve onu barbar bir Koreli gangster olan Jang’a teslim etmesi gerekiyor. Odasına girerken, otel odasında çoktan bir cinayet çılgınlığı yaşamaktadır. Torba, sadece yüksek bir etki vermekle kalmayıp beyni yüzde 10’dan çok daha fazla kullanması için güçlendiren güçlü bir ilaç olan dört paket CPH4 içerir.

Dört paketin dört farklı midenin içine yerleştirilmesi ve farklı ülkelere taşınması gerekiyor.Peki ya hangisi Lucy’nin. Lucy kaçırılıp kaba bir şekilde tutulduktan sonra, vücudundaki paket sızar ve anında sadece insanları tekme tokat dövmekle kalmayıp aynı zamanda beyin kapasitesinin yüzde 20’si kullanımdayken intikam almak isteyen çılgın güçlere sahip olur. İçinde böylesine ağır bir CPH4 dozu varken fazla zamanıda yoktur, ancak paketlerle üç farklı şehre gönderilen üç adamı bir şekilde tutukladı ve onları tutuklamak için polisleri dahil etti. Yakında görünüşünü değiştirebilir, kalabalığın içindeki herkesi duyabilir, daha önce hiç araba kullanmamış olmasına rağmen bir manyak gibi araba kullanabilir ve hatta saf görünüşüyle ​​bir güvenlik köpeğini bile kontrol edebilir. Lucy bir süper insan!

FİLM FRAGMANI

Lucy, bu konuda kapsamlı bir çalışma yapmış olan sinirbilimci Profesör Norman’ın izini sürer. Profesör Norman’ın çalışması yıllarını aldı ama Lucy onlarca yazılan sayfaların hepsini saniyeler içinde okudu.

Film, bu karaktere zahmetsizce giren Scarlett Johansson yüzünden izlemeye değer. Onu uyuşturulmuş bir durumda görmek bir zevk ve hiç durmadan yüksek olması oldukça muhteşem!

Daha önce de söylediğim gibi, bu yanlışlığın mantıklı olup olmadığı önemli değil. Film yapımcısı Luc Besson‘un bu eğlenceli film aracılığıyla istismar ettiği ve başarılı bir şekilde sunduğu ilginç bir film olay örgüsüdür.

Yorumlarda bu film hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek Godzilla vs Kong Fragmanı yazımızı okumanızı öneririz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.