Biyografi

Mahmut Orhan

Mahmut Orhan Bursa’da 11 Ocak 1993 senesinde dünyaya gelmiş, prodüktör ve aynı zamanda Türk Dj’dir. Aynı zamanda mixer enstrüman da çalan başarılı prodüktör, dj’lik hayatına ise 16 gibi çok erken yaşta başlamıştır. Alternatif dans, edm ve deep house gibi tarzlara sahip olan Mahmut Orhan, ismini 2011 senesinde müzik sektörüne adım atarak duyurmuştur. Günümüze kadar popüler ve izleyici kitlesi oldukça fazla olan müzikleri yayınlayan başarılı dj, kendisine has olan doğu ve batı sentezine yer alan parçaların yaratıcısı olmuştur. Orhan aynı zamanda doğu enstrümanlarını batı müzikle harmanlayarak izleyiciye sunmuştur. Kendisi ilk albümünü 2014 yılında Beachside Records vasıtası ile çıkarmıştır. Derleme albüm yayınlayan en genç Türk dj olan Mahmut Orhan, Feel gibi popüler parça ile de farklı ülkelerde müzik listelerinin ilk on sırası içerisinde yer almış ve tanınmıştır. 2012 yılı içerisinde de Fringe, Siddharta Dubai, Little Buddha 5 ve Ceiron gibi sevilen parçaların yayınlanmasını sağlamıştır.

Doğum Tarihi 11 Mart 1993
Doğum Yeri Bursa, Türkiye
Boyu 1.85 metre
Eşi Gizem Özdemir (Evli)
Çocuk (ları) Henüz çocuğu bulunmamaktadır.
Mesleği DJ, Prodüktör, Elektronik Müzik Sanatçısı
Mahmut Orhan Müzikleri En popüler şarkıları arasında “Feel”, “Save Me”, ve “Game of Thrones” remix’i bulunmaktadır.
Kariyer Başlangıcı Müzik kariyerine 2011 yılında adım atmış, uluslararası alanda büyük başarılar elde etmiştir.
Ödüller ve Başarılar DJ Mag Top 100 listesine giriş yapmış ve birçok müzik ödülü kazanmıştır.
Sosyal Medya Sosyal medya hesapları üzerinden geniş bir hayran kitlesi bulunmaktadır.

Mahmut Orhan Özel Hayatı

Oto tamircisi bir babanın üç evladından en küçüğü olarak dünyaya gelen Mahmut Orhan, kendisini her fırsatta Milliyetçi olarak tanımlamış ve ülkesine olan bağlılığını dile getirmiştir. Mahmut Orhan’ın özel hayatı ve aile hayatı ile ilgili bilgiler, başta fanları tarafından merak edilmektedir. Genç kesimin ilgi ile dinlediği başarılı ve yakışıklı dj Mahmut Orhan, koyu bir Bursaspor taraftarıdır. Kendisi oğlak burcuna sahiptir. Kendisi dışında iki tane erkek büyük abisi vardır. Ailesi içerisinde kendi dışında müziğe ilgi duyan ve müzik ile uğraşan kişileri olmadığını söyleyen Orhan, dj olmayı ufak yaşta kafasına koyduğunu ve müzik sektöründe ismini her kesime duyurmak istediğini söylemiştir. Eğitim hayatını da Bursa’da sürdürmüş olan Orhan, ilk ve ortaokulu Bursa’nın Tophane ilçesinde okumuştur. Mehtap Algül isminde sevgilisi vardır. Babası emekli oto boyacısı olup, annesi ev hanımıdır. Kendisinin ailesine bağlı olduğunu söyleyen Orhan, müzikten kalan boş vakitlerinde ise zamanını ailesi ile beraber geçirdiğini söylemiştir. Kendisi gibi anne ve babası da Bursalı olan Mahmut Orhan’ın anne ve babasının kim olduğu hakkında yeteri kadar bilgi yoktur. Orhan’ın Naz Şahin isminde sevgili vardır. Kendisinin instagram adresi ; (@mahmutorhan), Twitter adresi ise (@MahmutOrhann) ‘dır.

Mahmut Orhan Müzik Kariyeri

Çok sayıda single ve stüdyo albümlerinin sahibi olan Mahmut Orhan, günümüze kadar izleyicinin en çok dinlediği parçaları yayınlamış dj’dir. Müzik kariyerindeki çalışmaları aynı zamanda ona en başarılı dj olma ödülünü de almayı layık görmüştür. Deneyimli ve başarılı dj’in iki tane stüdya albümü vardır.

Bu albümler şunlardır.

  • Undesirable Life 2011 senesinde çıkmıştır. Cd şeklinde çıkan bu albümün plak şirketi Underground City Music’dir.
  • Diğer stüdyo albümü ise 02 Kasım 2018 yılında çıkmış olan One isimli eserdir. Bu albümün plak şirketi sony music olup, cd ve dijital indirme şeklinde izleyicinin seyrine ve hizmetine sunulmuştur.

Mahmut Orhan günümüze kadar iki adet stüdyo albümünün yanına, altı tane de single sığdırmıştır.

2016 ve 2019 yılları arasında müzik severlerin hizmetine sunduğu single parçalar şunlardır.

  • Feel başlıklı parça 2016 senesinde piyasaya çıkmıştır.
  • Save Me isimli eseri ise 2017 yılında izleyicinin karşısına beğenileri için çıkarmıştır.
  • 2018 senesinde piyasaya çıkan single parçasının başlığı ise 6 Days’dir.

Başarılı prodüktör, müzik adamı ve dj Orhan, 2019 senesinde iki adet single parça çıkarmıştır. Bu parçaların başlıkları ise Schhh ve 6 Feet’tir. Günümüze kadar 3 defa ödül almıştır. Ödülleri arasında yer alan; GQ Man Of Year’ı 2017 yılında, Altın Kelebek ödülünü 2016 senesinde ve Europaplus Best Track Of Year’ı 2016 yılında almaya hak kazanmıştır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.