Film&Dizi

Mahou Sensou

Mahou Sensou Konusu 


Love Hina mangalarından biri olan “Mahou Sensou” hakkında detayları duymaya hazır mısınız? İşte Mahou Senseu hakkında tüm detaylar…

Mahou Sensou Konusu

Mahou Sensou hikayesi 10 yaşında ancak dahi olan bir erkek çocuğunun sadece kızların gittiği bir ortaokula öğretmen olarak atanması ile başlar. İngiltere’nin en ünlü büyücüler okulundan mezun olan dahi çocuğumuz Negi Springfield, Mahora Ortaokuluna İngilizce öğretmeni olarak atanır.

10 yaşında olan bir çocuğun aksine Negi, oldukça olgun ve nazik bir erkektir. Tabii bu durum kız öğrencilerin gözünden kaçmayacaktır. Negi’nin ders verdiği sınıfta toplamda 31 kız öğrenci bulunmaktadır. Zamanla Negi kız öğrencileriyle yaşamış olduğu tuhaf olaylarla günlerini geçirmeye başlıyor.

Negi karakterinin bir büyücü olması, ders anlatımında ve öğrencilerin dersleri anlaması noktasında yönlendirici olacaktır. Ancak okul hayatının getirmiş olduğu sorumlulukların ağır olması Negi’ye farklı attılar katmaya başlayacaktır. Manganın devamında her ciltte Negi karakterinin bir kız öğrenciyle arasında bağ geliştiğini görüyoruz. Mahou Sensou bu anlamda her karakterini önemseyerek ilerliyor. Hele hele Negi’nin öğrencilerinin yaşamış olduğu her problemde büyü yeteneğini kullanması da fantastik havanın işlemesine neden oluyor.

Negi karakterimiz bir zaman sonra hem babası olan hem de 1000’in efendisi olarak tanınan büyük büyücüyü aramaya gitmesiyle hikayeye başka bir kapı aralıyor. Böylelikle Mahou Sensou mangasını sevenlerin büyücü dünyasına adım atmasını sağlıyor.

Hikayenin gelişmesiyle karşımıza Cahoma isimli bir sansar çıkıyor. Negi’nin akıllı hayvanı olarak tanıtılan bu akıllı sansar Negi’nin partnerini seçme noktasında yol gösterici olacaktır. Harem komedisinin bir nevi esintisi olan Mahou Sensou, öğrencilerin hocaları Negi’ye olan düşkünlüklerini görüyoruz.

Diğer mangaların aksine Mahou Sensou’da 31 öğrencinin tamamından bahsedilmesi ve artık her karakterin özelliklerini gerçek anlamda biliyor olmamız bu mangayı özel kılıyor. Manga severler tarafından büyük zevkle takip edilen bu manganın çizgi film olarak devam edeceği yönde haberler çıksa da henüz konuyla alakalı olarak manganın yapımcılarından net bir açıklama yapılmamış. Toplamda 38 ciltten oluşan manganın ilerleyen bölümlerde Negi’nin partnerini bulmaya yönelik maceralarının devamını izleyeceğim kesin. Ancak söylentilere göre çizgi film olarak mı yoksa yine ciltler halinde mi hikayeler ilerleyecek bilmiyoruz.

Mahou Sensou hikayesinde yer alan her karakterin kendine has özelliklerinin olması da bu mangayı özel kılıyor. Öğretmen Negi’nin ilerleyen bölümlerde yeni tanışacağı öğrenciler arasında; ninja, uzaylı, vampir, otakusu, robot gibi farklı karakterlerin olması da ne kadar farklı konuların işleneceğini ortaya koyuyor.

Mahou Sensou Yeni Sezon

Mahou Sensou konusu itibariyle çok sevilen bir manga. 38 cildin ardından yenileri gelecek mi? Belirsiz. En baştada belirttiğimiz gibi henüz yapımcılardan bu konuyla alakalı olarak birinci ağızdan bir açıklama yapılmadı. Her ne kadar Mahou Sensou mangasının anime olarak yayınlanacağına dair söylentiler ve istekler ortaya çıksa da şu anlık itopik olarak görünüyor. İlerleyen günlerde ne olur bilemiyoruz.

Mahou Sensou gerek karakterleri gerekse işlediği konularıyla çok sevildi. Manganın takipçilerinin yeni bölümlerin ne zaman çıkacağını merak ediyor. Eğer ilerleyen günlerde bir açıklama yapılırsa bunu buradan da güncelleyeceğiz.

Mahou Sensou ve Negi hakkında kısa ama detaylı bilgileri bir araya getirmeye çalıştık. Yeni haberlerde görüşmek üzere…

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.