Film&Dizi

Morbius 2022 Filmin Konusu, Oyuncuları


Sony ve Marvel işbirliğiyle çekilen; başrolünde Jared Leto’nun bulunduğu Morbius filmi çok beğenildi. Peki, Morbius ne anlatıyor? Oyuncuları kimler? Şimdi bu detaylara yakından göz atalım.

Morbius ne anlatıyor?

Morbius, nadir görülen bir kan hastalığından muzdarip olan Dr. Michael Morbius’un hikayesini anlatıyor. Morbius, hastalığını iyileştirmek için bir tedavi bulmaya çalışırken, istemeden kendisine bir tür vampire dönüştürür. Böylece insanüstü güçler ve hıza sahip olur. Fakat aynı zamanda gün ışığına karşı da hassaslaşır ve kan içme ihtiyacı hisseder. Dr. Bu yeni güçlerini kullanarak, hastalıkları iyileştirmeye ve suçluları yakalamaya çalışır.

Morbius, çizgi romanlarda Spider-Man evrenin karakterlerinden biri olan Dr. Michael Morbius’un hikayesinden uyarlanmıştır. Filmde Morbius’un kökenlerini ve Spider-Man ile olan bağlantıları yansıtılmaya çalışılmış.

Morbius Eleştirileri

Morbius, eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Bazı eleştirmenler, Jared Leto’nun performansını ve filmin görsel efektlerini övdü. Bazılarıysa hikayenin klişe olduğunu ve karakterlerin az gelişmiş olduğunu söyledi.

NOT: Film, 28 Ocak 2022’de vizyona girdi ve dünya çapında 1.638 milyon dolar hasılat elde etti.

Morbius hangi Spider-Man evreninde?

Morbius, Sony Pictures Marvel Karakterleri Evreni’nde (SSU) yer almaktadır. Bu evren, Sony’nin Örümcek Adam karakterlerinden uyarlanan filmlerin oluşturduğu bir evrendir. Morbius’un yanı sıra, Venom, Venom: Let There Be Carnage ve Kraven the Hunter da bu evrende yer almaktadır.

Morbius filminde, Spider-Man’e dair herhangi bir iz bulunmuyor. Ancak, Spider-Man: No Way Home filminde, Doctor Strange’in büyüsü nedeniyle farklı evrenlerden gelen kişilerin birbirlerinin evrenlerine geçiş yapabildiğini bizlere göstermişti. Bu nedenle, Morbius’un evreninde de Spider-Man’in var olabileceğini düşünebiliriz.

Spider Man Evreninde Morbius Karakteri

Morbius’un evreninde Spider-Man’in kim olduğu ve nasıl bir karakter olduğu henüz bilinmiyor. Fakat Morbius filminin sonunda, Morbius’un “Spider-Man” yazılı bir gazete kupürünü gördüğümüz sahne, iki karakterin bir noktada yollarının kesişebileceğine bizlere işaret ediyor.

Morbius Oyuncuları

Morbius’un oyuncu kadrosu

Jared Leto – Dr. Michael Morbius

Matt Smith – Loxias Crown / Milo

Adria Arjona – Martine Bancroft

Jared Harris – Emil Nikos

Al Madrigal – Alberto Rodriguez

Tyrese Gibson – Simon Stroud

Morbius son sahnedeki adam kim?

Morbius filminin son sahnesinde karşımıza çıkan adam, Michael Keaton tarafından canlandırılan Adrian Toomes, yani nam-ı diğer Vulture’dır. Vulture, Marvel Sinematik Evreni’nde Örümcek Adam’ın düşmanlarından biridir. Morbius filminde, Morbius’un kendi dünyasına nasıl geldiğini ve neden orada olduğu bizce de merak konusu. Morbius ve Örümcek Adam arasındaki ilişkiyi biz de merak ediyoruz. Belki ilerleyen günlerde beklenen film çıkarsa bir sürpriz yapılabilir.

Morbius 2 Çıkacak mı?

Morbius 2’nin çıkması şu an için çok olası görünmüyor. Film, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından genel olarak olumsuz eleştiriler aldı ve de bu durum maalesef gişede hayal kırıklığı yarattı. Sony Pictures, henüz bir devam filmi için resmi bir karar vermedi. Fakat bu durum pekte imkansız gözükmüyor.

Çünkü Morbius filminin fanları bulunuyor. Ve fanlar 2. Filmin gelmesi için oldukça ısrarcı davranıyorlar.

Jared Leto Kimdir?

Jared Leto, 26 Aralık 1971’de Bossier City, Louisiana, ABD’de doğmuş Amerikalı aktör, müzisyen, şarkıcı ve söz yazarıdır.

Leto, 1990’ların başında tiyatro ve televizyonda çalışmaya başladı. 1994 yılında, My So-Called Life adlı televizyon dizisindeki Jordan Catalano rolüyle geniş bir üne kavuşarak hayatımıza girdi. 1996 yılındaysa Prefontaine adlı biyografik filmde rol alarak ilk başrolünü oynamıştır.

2013 yılında, Dallas Buyers Club filmindeki Rayon rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.mış daha sonrada müzik hayatına başlamıştır. Jared şu an 51 yaşındadır.

Jared Leto’nun filmografisi:

My So-Called Life (1994-1995)

Prefontaine (1997)

Fight Club (1999)

Requiem for a Dream (2000)

American Psycho (2000)

Alexander (2004)

Lord of War (2005)

Chapter 27 (2007)

Mr. Nobody (2009)

Suicide Squad (2016)

Blade Runner 2049 (2017)

The Little Things (2021)

Morbius (2022)

Jared Leto’n almış olduğu ödülleri:

Akademi Ödülü (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu) – Dallas Buyers Club (2013)

Altın Küre Ödülü (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Sinema) – Dallas Buyers Club (2013)

Screen Actors Guild Ödülü (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu) – Dallas Buyers Club (2013)

Independent Spirit Ödülü (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu) – Dallas Buyers Club (2013)

NME Ödülü (En Seksi Erkek) (2005)

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.