Biyografi

Nazlı Kayı Sabancı

Nazlı Kayı Sabancı ismini görsel ve yazılı medyada Sabancı ailesinin ikinci kuşak üyesi olan hayırsever ve Türk iş insanı olarak bilinen Hacı Sabancı ile evlenerek duyurmuştur. Kendisi avukat olup Bursa’da 1992 senesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Bursalı olan sosyetik güzel, ilk ve orta tahsilini Bursa’da okumuş, daha sonra lise eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. Lise okumak için İstanbul’a geldikten sonra bir daha Bursa’ya geri dönüş yapmayan Sabancı, üniversite hayatına başlamıştır.

Nazlı Kayı Sabancı Özel Hayatı

Görkemli bir tören ile hayatını 10 Ekim 2021 senesinde hayatını Hacı Sabancı ile nikah yaparak birleştiren Sabancı, 25 Haziran 2022 senesinde ise Çırağan Sarayında düğün yapılarak evlenmiştir. Kendisinin özel hayatı ise Hacı Sabancı ile evlendikten sonra merak edilmeye başlanmıştır. Kendisi Koç Lisesi mezunu olup, İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan Üniversity Of Westminster üniversitinin hukuk bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra İstanbul’da modern sanat tarihi ile ilgili dersler almıştır. Kendisi İngilizce bilmektedir. 1.70 cm boyunda olup Oğlak burcuna sahiptir. Kendisinin Kaan Dilimli isminde üvey babası vardır. Annesi ise Güneş Dilimli olup, kız kardeşinin ismi Haza Dilimlidir. Kendisinin aktif olarak kullanmış olduğu İnstagram sosyal medya hesabı ise; (@nazlisabanci) dır. Saç ve göz rengi kahverengidir. Hacı Sabancı ile evlendikten sonra medya da çıkan çocuk haberlerini doğrulamış ve hamile olduğunu söylemiştir. Kayak ve su kayağı gibi hobilere sahip olan güzel ve sempatik fenomen, kuralcı ve disiplinli bir yapıya sahip olduğunu söylemiştir.

Nazlı Kaya Sabancı Evlilik Hayatı

Hacı Sabancı ile evlendikten sonra hamile olduğunu açıklayan ve medya üzerinden kendisine sorulan sorulara samimiyet ile cevap veren Nazlı Kayı Sabancı, evliliğinin güzel ve mutlu bir şekilde devam ettiğini söylemiştir. Evlilik hayatının farklı aktiviteler yaparak yoğun geçtiğini söyleyen Sabancı, neler yaptığı konusunda da yazılı medyaya bilgiler vermiştir. Özellikle kendisinin hayalleri içerisinde yer alan bir sanat galerisi olduğunu dile getiren Sabancı, internet fenomeni olan Şeyma Subaşı ile de samimi bir arkadaş olduğunu söylemiştir. Kendisi hukuk alanında üniversite tahsili yaptığı halde bu mesleği yapmayan ve modern sanat tarihi ile ilgilinen bir kişiliktir. Kendisi gibi annesinin de sanata meraklı olduğunu söyleyen Sabancı, evliliği de farklı bir bakış açısı ile bakmaktadır. Kendisi evlilik hayatını konuşurken aile olmanın önemini vurgulamaktadır. Evliliğinin şu anda muhteşem geçtiğini ve hiç bir sorun olmadığını söyleyen Nazlı Kaya Sabancı, Sabancı gibi Türkiye’ye mal olmuş bir aileye gelin geldiği için de mutlu olduğunu söylemiştir. Nazlı Kaya Sabancı ise kendisine sorulan bebeğinizin cinsiyeti nedir? sorusuna ise yanıtsız kalmış ve bebeğinin cinsiyetinin ne olduğu konusunda sorulan soruları cevapsız bırakmıştır. Eşi Hacı Sabancının anlayışlı ve iyi bir aile reisi olduğunu söyleyen Sabancı, eşinin de kendisine her konuda destek olduğunu söylemekten çekinmemiştr.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.