Genel

Netflix Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Netflix bilindiği üzere son dönemlerin oldukça popüler film ve dizi sitelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok kullanıcı bu siteyi sıklıkla tercih etmekte ve takip ettikleri dizileri buradan izlemektedir. Bununla birlikte en güncel yabancı veya Türk filmlerini de site içerisinden bulmak mümkün olmaktadır. Siteye üye olan kullanıcılar bir süre sonra üyeliklerini iptal etmek isteyebilirler. Netflix abonelik iptali konusunda fikir sahibi olmayan kullanıcılar olabilir. Bu yazımızın içeriğinde sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz bilgiler sunmak istiyoruz. Öncelikle abonelik iptaline kara verdiyseniz siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında hemen sağ üst köşede yer alan kullanıcı isminizin bulunduğu bölüme tıklamanız gerekir. Buradan hesabınız bölümüne tıklamanız gerekir. Karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Karşınıza açılan yeni sayfada üyelik ve ödemeler kısmında yer alan üyeliği iptal et kısmı bulunmaktadır.

 

Bu kısıma tıkladığınızda üyeliğinizi yani aboneliğini sonlandırma talebini vermiş olursunuz. Bu şekilde netflix hesabınız kapatılır ve sizler tekrardan hesabınızı açana kadar da kapalı bir şekilde kalır. Şunu da hatırlatmakta fayda var ki hesabınızı silmeniz demek veya siteden çıkış yapmanız demek netflix abonelik iptali yerine geçmemektedir. Tek bir iptal yöntemi vardır o da yazımızın içerisinde anlattığımız gibidir.

Netflix Abonelik İptali Sonrası Ödeme Almaya Devam Ediyor mu?

Bu soruda birçok kullanıcı tarafından oldukça sık sorulan ve araştırılan bir konu olmaktadır. Çünkü bazı sitelerde üyelik iptal edilmiş olsa dahi kartınızdan her ay para çekimi olabilir. Bunu fark etmek de bazen geç olabiliyor. Bu tür problemlerle netflix de karşılaşmayacağınızı bilmenizi isteriz. Kapatmış olduğunuz hesabınızı tekrar aktif etmediğiniz sürece kayıtlı bulunan kredi kartınızdan veya başka bir ödeme yönteminden ücret alınmamaktadır. Netflix abonelik iptali sonrasında yani iptal ettiğiniz tarihte henüz faturalama döneminiz bitmemişse bir sonraki faturalama tarihine kadar keyifli bir şekilde dizileri ve filmleri izlemeye devam edebilirsiniz. Hesabınız otomatik olarak kapanana kadar netflix’in sizlere sunduğu avantajlardan yararlanmaya devam edebilir izlemediğiniz yeni yayınlanan filmleri de izleyebilirsiniz. Yeni faturalama tarihiniz geldiğinde ise aktif olan hesabınız siz bir daha açana kadar kapatılır ve hiçbir şekilde tekrardan kartınızdan ücret kesilmez.

 

Eğer ki hesabınız askıdayken üyeliğinizi iptal etmek isterseniz hesabınız direk olarak kapatılır ve hiçbir şekilde film veya başka bir içerik izleyemezsiniz. Bu sebepten dolayı aboneliğinizi sonlandırma kararı vermeden önce iyi düşünmenizi ve ona göre karar vermenizi öneririz. Çünkü netflix de sadece dizi ve film değil bunlara ek olarak realite showlar, çizgi filmler, aile ve çocuklar için özel olan filmleri, TV programlarını da izleyebilirsiniz.

Netflix Abonelik İptali Sonrası Tekrar Üye Olunuyor mu?

Netflix abonelik iptali sonrası istediğiniz zaman tekrar hesabınızı aktif edip yine üye olabiliyorsunuz. Dünyada bir numara olan bu site sayesinde birçok içeriği keyifli bir şekilde izleyebilirsiniz. Üstelik başka hiçbir yerde bulamayacağınız kendi yapımı olan film ve dizileri de yine bu site üzerinden izleyebilir ve farklılığın keyfini çıkarabilirsiniz. Buradaki önemli noktayı atlamamak ve özellikle vurgulamak gerekiyor. Netflix hesabınızı 10 ay gibi bir süre kadar kapatsanız dahi saklamaktadır. Bu süre içerisinde tekrardan aboneliğinizi başlatmak isterseniz geri dönüş yapabiliyorsunuz. Eğer ki süreyi aşarsanız tekrardan başka bir farklı hesap oluşturarak üye olabilirsiniz. Her şekilde yeniden katılmak istediğinizde üye olabiliyorsunuz. Üye olurken de ilk olarak deneme avantajından da yararlanabiliyorsunuz. Hemen ilk aydan sizden ücret almamakla birlikte beğendiğiniz takdirde bir sonraki ay aboneliğinizi başlatabiliyorsunuz.

 

Sonuç olarak netflix abonelik iptali çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Sonrasında da dilerseniz tekrardan üyeliğinizi açabiliyor ve kaldığınız yerden keyifli izlemelerinize devam edebiliyorsunuz. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra da tarafınızdan hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir. Detaylı bilgi almak istediğinizde de müşteri hizmetleri ile iletişime hızlı bir şekilde geçebiliyorsunuz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.