Bilgisayar GenelOem Parca TanıtımlarıTeknoloji Haberleri

Nvidia RTX 3060 Sonunda Satışa Sunuldu! RTX 3060 Ekran Kartının Özellikleri Nelerdir?

Nvidia RTX 3060 Özellikleri Nelerdir?


Nvidia RTX 3060 Sonunda resmi olarak raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız bu ekran kartı her ne kadar ikinci el piyasalarına düşmeye başlamış olsa da sonunda bugün resmi olarak satışa sunulmaya başlanıyor.

RTX 3060 Ekran kartı modeli kendinden daha gelişmiş olan RTX 3060 Tİ modelinden tam olarak 3 ay sonra satışa çıkıyor. Model olarak ikinci el durumunda olan ekran kartı beklentileri karşılayabilmek için oldukça güçlü donanımlara sahip şekilde tasarlanmış durumda.

Nvidia RTX 3060 Özellikleri Nelerdir?

3 Ay gibi bir süre sonunda resmi olarak satışa hazırlanan ve satışa sunulacak olan kartın bazı dikkat çekici özellikleri bulunuyor. Kartın genel olarak özelliklerine bakacak olursak karşımıza şu şekilde bir liste çıkıyor.

  • 192 Bit bellek arayüzü desteği
  • 12 GB GDDR6 Grafik Belleği
  • RTX 25 RT-TFLOP
  • 550W Min PSU ihtiyacı
  • 32Ghz – 1.78GHz arası çalışma gücü

Nvidia RTX 3060 Fiyatı Ne Kadar?

Nvidia RTX 3060 ekran kartı sonunda satışa sunuluyor ancak fiyatı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmış durumda değil. Artan dolar kuru ve artan ekran kartı ihtiyacı nedeni ile ekran kartlarının fiyatlarının yüksek olduğu aşikâr.

Nvidia RTX 3060 Tİ ekran kartı piyasaya ilk çıktığı zamanlarda 4.500TL olarak listelenmişti. 399 Dolar olan bu ekran kartının daha düşük modeli olan RTX 3060 modelinin de benzer fiyatlarda veya daha ucuz olması bekleniyor.

Ortaya atılan iddialara göre söz konusu kartın fiyatının 300 Dolar veya daha düşük olması bekleniyor. Mining işlemlerinin de arttığını göz önünde bulunduracak olursak söz konusu kartın fiyatı ülkemizde düşünüldüğü gibi olmayabilir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.