«

Akıllı telefon şirketleri, özçekim kamerasını farklı şekillerde barındırarak çentikten kurtulmak için gerçekten çok çalışıyor: açılır pencere modülleri, flip-up kamera ve kayar kamera modülleri. Şimdi, Oppo bugün bir ekran özçekim kamera üzerinde çalıştığını bir tweet ile duyurdu.

Şirket, Twitter’da, üst çerçevenin yakınındaki ekranın altında ‘gizlenmiş’ bir kamera gösteren bir video yayınladı. Şirketin yakın zamanda bu teknolojiye sahip bir el cihazını yakında piyasaya süreceğini varsaymak güvenlidir.

Ancak, Oppo‘s, kamera altı teknolojisinde çalışan tek şirket değil. Geçen yıl Xiaomi tarafından yapılan bir patent, Çin gadget devinin selfie atışını gizlemeye yönelik olası yaklaşımını ortaya koydu.

Samsung bu yılın başlarında, kamerayı görünmez hale getirmek için bir yöntem üzerinde çalıştığını da doğruladı. Ekran altı kamera, motorlu parçalara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve cihazları toz ve döküntülerden kaynaklanan hasara daha az eğilimli hale getirecektir. Bunu çalışırken görmek için sabırsızlanıyorum.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

avatar

Emre Aslanhan

Ne zaman bir sorunum olsa, sadece şarkı söylüyorum. Sonra fark ediyorum ki sesim, sorunumdan daha kötü. 😁

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *