Mobil Alemi

Oppo, bir telefon ekranının altına gizlenmiş bir selfie kamerasını gösteriyor

Akıllı telefon şirketleri, özçekim kamerasını farklı şekillerde barındırarak çentikten kurtulmak için gerçekten çok çalışıyor: açılır pencere modülleri, flip-up kamera ve kayar kamera modülleri. Şimdi, Oppo bugün bir ekran özçekim kamera üzerinde çalıştığını bir tweet ile duyurdu.

Şirket, Twitter’da, üst çerçevenin yakınındaki ekranın altında ‘gizlenmiş’ bir kamera gösteren bir video yayınladı. Şirketin yakın zamanda bu teknolojiye sahip bir el cihazını yakında piyasaya süreceğini varsaymak güvenlidir.

https://twitter.com/oppo/status/1135393369113280512

Ancak, Oppo‘s, kamera altı teknolojisinde çalışan tek şirket değil. Geçen yıl Xiaomi tarafından yapılan bir patent, Çin gadget devinin selfie atışını gizlemeye yönelik olası yaklaşımını ortaya koydu.

Samsung bu yılın başlarında, kamerayı görünmez hale getirmek için bir yöntem üzerinde çalıştığını da doğruladı. Ekran altı kamera, motorlu parçalara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve cihazları toz ve döküntülerden kaynaklanan hasara daha az eğilimli hale getirecektir. Bunu çalışırken görmek için sabırsızlanıyorum.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.