Androidİncelemeler ve Testler

OPPO Reno5 F Akıllı Telefonunun Özellikleri ve Satış Fiyatı

OPPO Reno5 F Özellikleri

OPPO, düzenlemiş olduğu bir etkinlikte orta segment piyasasında satışa sunulacak olan OPPO Reno5 F akıllı telefonunun özellikleri ve satış fiyatı hakkında açıklamalarda bulundu. Reno5 F akıllı telefonun tanıtımı gerçekleştirilirken Kenya’da satışa sunulacağı açıklandı. Fakat diğer ülke piyasalarında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz bir bilgi verilmemiştir.

Kenya’da gerçekleştirilen bir etkinlikte OPPO, fiyat performans oranı iyi seviyelerde olan OPPO Reno5 F akıllı telefonunu tanıttı. Bu yeni akıllı telefon geçtiğimiz haftalarda OPPO tarafından duyurulan F19 Pro akıllı telefonunun sadeleştirilmiş hali olarak orta segment seviyesinde piyasa sürülecektir.

OPPO Reno5 F Özellikleri

OPPO Reno5 F akıllı telefonu 60 Hz ekran yenileme hızına sahip, Full HD çözünürlük sunan ve AMOLED teknolojisiyle üretilmiş olan bir ekran yer almaktadır. Telefonun ekranı 135 Hz dokunma hızını ve 800 nit parlaklık seviyesini desteklemektedir. Telefonda yer alan oyuncu modu sayesinde dokunma hızınızı 180 Hz seviyesine çıkarabilirsiniz.

Telefon 6.43 inç büyüklüğünde olup, 160.1×73.2×7.8 mm ebatlarındadır. 172 gram ağırlığındaki bu telefon MediaTek Helio P95 işlemcisiyle piyasaya sürülecektir. 2.2 GHz CPU frekansına sahi olan bu işlemci sekiz çekirdeklidir. Telefonun ram belleği 8 GB kapasitesindedir ve ayrıca telefonda 128 GB kapasitesinde dâhili depolama alanı yer almaktadır. Dâhili depolama alanını harici MicroSD kartlar ile genişletebilirsiniz. İşletim sistemi olarak telefonda Android 11 tabanlı ColorOS 11.1 kullanılmıştır. Telefonun bataryası 30 W hızlı şarj özelliğini desteklemesinin yanı sıra 4.310 mAh kapasitesindedir.

Telefonun ekranında parmak izi okuyucu ve sol üst köşesinde de öz çekim kamerası yer almaktadır. Bu kamera 32 MP çözünürlüğünde olup F2.4 diyafram açıklığına sahiptir. Telefonda yer alan ana kameranın çözünürlüğü 48 MP olup F1.7 diyafram açıklığındadır. Telefonda yer alan ikinci bir kamera 119 derecelik bir açıyla ultra geniş açılı çekim yapabilmekte ve 8 MP çözünürlüktedir. Ayrıca telefonda 2 MP çözünürlüğünde makro çekim kamerası ve derinlik sensörü yer almaktadır.

OPPO Reno5 F Fiyatı

Kenya’da tanıtımı gerçekleştirilen OPPO’nun yeni akıllı telefonu iki farklı renk seçeneğiyle piyasa sürülecektir. Bu renkler siyah ve mordur. Telefonun diğer ülkelerin teknoloji piyasalarında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz bir açıklama yoktur. Diğer ülkelerde satışa sunulacağı tahmin edilen bu telefon, satışa sunulacağı piyasalarda farklı ram seçenekleri ve depolama alanlarıyla piyasaya sürülebilir. OPPO Reno5 F Fiyatı 31.499 Kenya Şilini olarak belirlenmiştir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.