Mobil Alemi

Realme C3 Geliyor! Realme C3 Özelikleri Yayınlandı!

Realme C3 Özellikleri


Ülkemizde Yeni Yeni Faaliyet Gösteren Uygun Fiyatlı Telefon Üreticisi Realme Yeni Cihazı Realme C3 Modeli İçin Tanıtım Tarihini Açıkladı. Realme C3 Nerdeyse Tüm Özellikleri Yavaş Yavaş Sızdırıldı, Paylaşıldı. Peki Realme C3 Özelikleri Neler? Realme C3 Alınır Mı? Realme C3 Ne Zaman Piyasalara Çıkacak? Gibi Soruların Cevaplarını Makalemizde Bulabilirsiniz. Realme Firması Realme C3 ile Giriş Seviyesi Olan Realme C2 Modelinin Üstüne Eklentiler Yaparak Müşteri Dönüşleri ile Cihazı Yeniledikleri Uygun Fiyata Daha Kaliteli Cihaz Ürettiklerini Hissettirmeye Çalışıyorlar Çünkü Cihazdaki Yapılan Yenilikleri Realme C3 Özeliklerini Anlattığımız Kısımda İnceleyerek Anlayabilirsiniz.

Realme C3 İçin Tanıtım Tarihi Hindistan Basınına Belirtildi. Medya 6 Şubat 2020 Hindistan Saati Olarak 12:30 Türkiye Saati ile 15:00 ‘Da Yeni Model Realme C3 ile Tanışacaklar. Daha Net Bilgiler Tanıtım Sonrası Elimize Ulaşacak Olsa Da Konumuzda Şu anlık Edindiğimiz Realme C3 Özeliklerini Sizlerle Paylaştık. Peki Bu Yeni Model Realme Bizim Ülkemizde Satılacak Mı? Realme C3 Satış Fiyatı Ne Olacak Gibi Konuları Konuşmak İçin Şu anda Erken Çünkü Ülkemizde Telefonlara Getirilen Vergilerle Yurt Dışındaki Satış Fiyatları Aşikâr Şekilde Farklılık Göstermekte.

Realme C3 İçin Lansman Rengi Mavi Renk Olarak Gözüküyor. Renk Skalası Hakkında Bir Bilgimiz Olmasa Da Tanıtımda Kullanılan Renk Çok Hoş Diyebiliriz Ancak Her Telefonda Sıkça Karşılaştığımız Sorunlardan Olan Parmak İzi Sorunu Bunda Da Olacak Gibi Gözüküyor. Cihazın Tanıtımdan Önce Gördüğümüz Tek Eksi Yanı İse Telefonun Kılıf Olmadan Kullanılamayacak Olması. Renk Olarak Hoş Bir Renk ile Gelen Realme C3 Kılıf ile Kullanıldığında Renk İçin Ödenen Farkı Maalesef Ki Kaybediyor. Lafı Uzatmadan Cihazın Kısaca Özeliklerinden Bahsedelim.

Realme C3 Özellikleri

Cihazın Eski Sürümlerinde HD+ Bir Ekran Vardı Realme C3 Serisinde İse FULLHD+ Bir Ekran Gelmesi Bekleniyor. Ekran 6.5 İnç Bir Ekran Olacak FULLHD+ Ve Bir Ekranla da Gelirse Cihaz Tadından Yenmeyebilir Zira Diğer Özeliklerde Büyük Değişikler Olmuş. Cihazda Corning Gorilla Glass 3 Koruması Mevcut Olacak.  Cihazda Çentik Bulunacak Şuan da Bir Furya Haline Gelen Damla Çentikli Tasarım Kullanılacak. Cihazın Depolama Ve Ram Özeliklerine Geçmeden Cihazda Microsd Kart Yuvası Bulunacak Hafıza Arttırmaya Elverişli Olabilir. Cihazda Ekran Ve Tasarımdan Sonra En Önemli Konulardan Biri İse Cihazın İşlemcisi Cihazda Mediatek Helio G70  12 Nanometreli Bir İşlemci 2GHZ Hızında Ve Sekiz Çekirdekli Olacak. Cihazın 2 Farklı Modeli Olacak 1 Modeli İse 3 GB Ram Ve 32 GB Hafıza İle Karşımıza Çıkacak İkinci Modeli İse 4 GB Ram Ve 64 GB Hafıza Olarak Üretilecek. Ürünün 3 GB Ve 32 GB Hafızalı Modelini Almak Yerine Şuan Ki Uygulama Ve Oyunların Minimum Özelik Listelerine Bakarak Diyebiliriz Ki Kasmadan Donmadan İşlem Yapmak İstiyorsanız 4 GB Ram Ve 64 GB Hafızalı Modeli Tercih Etmelisiniz. Kamera Kısmına Gelirsek Kameralarda Ana Kamera 12 Megapiksel Bir Kameraya Sahip. Cihazın İkinci Kamerası İçin Sadece Tahmini ve Sızdırılan Bilgilerle Muhtemelen Cihazda İkinci Kamera İse 2 Megapiksel Bir Değere Sahip Olacak. Cihaz 1080P 30 Fps Kayıt Yapabilecek. Ön Kamera Kısmında İse 5 Megapiksel Bir Kamera Bizi Karşılayacak. Cihazın Kullanımını Etkileyen Unsurlardan Biri Olan Bataryada İse Realme C3 Çok İddialı Çünkü 44 Saat Görüşme ve 20 Saat Video İzlenebileceği Yönünde Bir İddia Var. Cihazda 5000 Mah Bir Batarya İle Bunu Gerçekten Yapabilecekler Mi Meçhul Ancak Batarya Konusunda 5000 Mah Şuanda Fiyat Performans Açısından Çok İyi Bir Değer. Cihazda Android 10 Yüklü Olarak Gelecek Gözüküyor Ve 5G Destekleyeceği Öngörülüyor. Cihazda Android 10 Yüklü Olarak Gelecek Gözüküyor Ve 5G Destekleyeceği Öngörülüyor. Bir Konun Altını Çizmekte Fayda Var Ki Cihazın Genel Özelikleri Flipkart Sitesinden ve diğer sitelerden edinilen bilgilere ve izlenimlere dayanmakta bir kesinlik bulunmamakta.

Cihaz İçin Tahmini Yurtdışı Satış Fiyatı İse 100 – 200 EURO Bandında Diye Bilgiler Dolaşsa Da Ülkemizdeki Vergileri Düşünerek Hesaplama Yapmak ve Cihaz Alırken Farklı Alternatiflerde Düşünmek Gerekir. Ancak Cihaz Alınır veya Alınmaz Kısmında İse Tasarım ve İşlemci Özelikleri, Ekran ve Batarya Kısmında Ciddi Şekilde Güzel Gözüküyor.

Tekrar Hatırlatmakta Fayda Var Cihazın Ülkemizde Satılıp Satılmayacağı Bilinmiyor. Cihazı Yurt Dışından Kendiniz Getirmek İsterseniz De Bilindiği Üzere Pasaport Harçları ile Zaten Giriş Seviyesi Bir Adet Cihaz Daha Alınabilir Kıvama Gelebilir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.